Skip to main content

Topic: turnigy (Read 7113 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

turnigy

sta ekipa misli o turnigy?

citam razlicita misljenja..kompic i ja imamo motore i baterije i servače od turnigy (nano tech) i prezadovoljni smo sa performansama i sa izdrzljivosti.
aj pisite vasa iskustva.
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: turnigy

Reply #1
Kol'ko para tol'ko muzike
Ništa više, ništa manje (osim Nano-Drek baterija, tu dobiješ manje muzike)

Termo-bužir (heat-shrink) im je izvrstan :)

E da, imali su MKS rebrandane servače koji su bili mrak, ali ih više nažalost nema u ponudi
MAK Zapad

Odg: turnigy

Reply #2
@Mrle
prvo pitanje koje si trebaš postaviti je u koju svrhu misliš koristiti određeni servo, motor, ESC - šta već.
Kad to odgonetneš, znati ćeš da li Te zadovoljava Turnigy ili trebaš | želiš nešto drugo (ima i od Turnigyja jeftinije a i od Futabe skuplje..). Turnigy koliko ja znam ne proizvodi ništa.. to je samo brand, kao što Todorić po svojim dućanima ima K-PLUS brand (od maslina, do ritobrisa..) a niš od toga ne proizvodi, nego samo prodaje tuđe proizvode pod svojim brandom. Tako Ti je i Turnigy, za koji proizvodi više prizvođača, poput Hextronika recimo, kojeg iznimno cijenim među tim trećerazrednim brandovima..
Pogledaj recimo ovo:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16265__HK15148_Analog_Servo_17g_2_5kg_0_14s.html  - 2,60$/kom.
robi1kenobi bi to sigurno s gnušanjem odbio...ali ja ubodem 10 kom. i miran sam sa servićima godinu dana..
Pa taman da mi 2 od 10 ne rade dobro, opet mi računica pije vodu, jer furam jednostavne depronce i unatoč činjenici da koristim serviće sa samog dna hranidbenog lanca, još uvijek nisam uspio niti jedan servo uništit, niti mu poglodat zupčanike..

Odg: turnigy

Reply #3
Ne me krivo shvatit
Ja isto koristim Turnigy (recimo njihove batke su za svoju cijenu sasvim OK (opet napominje, ne nano-tech), neki servači su OK za depronce, zagije, itd., BLS Turnigy servači su bili mrak (navodno su to rebrandirani MKS-i), Plush regleri su MRAK (to je ustvari HobbyWing koji je fakat izvrstan za svoju cijenu, pogotovo Platinum serija, FlyFun il kak se već zove baš i nije neka sreća, dosta ih se zapalilo s jačim motorima na 450, meni se isto zapalio jedan na livadi) i tak.
No, ne dobiješ ništa više od onoga koliko si platio. Ili im jako šteka kontrola kvalitete (čest slučaj na servačima) ili im je sam proizvod loš
Dobro si rekel da Turnigy (tj. Hextronik) nije proizvođač, već samo brand koji na OEM proizvode drugih proizvođača lijepi svoje naljepnice.
Problem je kad ekipa stavlja takve servo motore npr. na 600 klasu helija. Iskreno, BMK ko kaj stavlja, samo ne bih htio da netko nastrada, ja ne vjerujem niti vrhunskim servačima jer svaki može riknut, a kad koristiš jeftinog kineza još je veća šansa. Bolje uzet manji heli ali s poštenim setupom nego veći s lošim. Samo zbog sigurnosti, jer svaki će letit (opet, ne isto, ali nekome tko samo leti sport tak nebitno jer teško da će skužit razliku)
Sad svi lete FBL, a na FBLu kad ode servo - zdravo doviđenja, nemaš kontrole. S flybarom se još možeš izvuć
MAK Zapad

Odg: turnigy

Reply #4
http://hextronik.com/
i jest jedan od OEM proizvođačakoji dela za sve i svakoga... Ak si u stanju platit narudžbu od 10.000 kom servića, mogu se zvat i 'Robi-1-kenobi' ak hoćeš i mogu biti izvedeni prema tvojoj specifikaciji.. ..  :D :D :D
Iznenadili bi se mnogi vlasnici skupih stanica i ostalog hardveraja činjenici da večinu dijelova štanca isti kinez na istoj traci kao i za Turnigy-je, HK-ove i ostele trećerazredne brandove. Samo za taj poznati band odrade prema normi i specifikaciji koju naručitelj zahtjeva, a za Turnigy i HK štncaju bez završne kontrole samo sa jednim ciljem - da proizvod bude smješno jeftiniji i da ekipa poput nas u Hrvatskoj može sebi priuštit brushless motor... recimo..
Većina nas bi drek letila da nam nije tih đabalesku brandova.. Budimo realni, tko u današnje vrijeme može za jedan fini setupić pljunuti 300 - 400 $ (pričam o aviončekima do 1m), helije ne poznam niti ne letim ? I na to puknut još toliko za stanicu, a o multijima i opremi za njih da niti ne govorim...  ???

Živjeli braća kinezi !!


Odg: turnigy

Reply #6
imam 450pro sa servacima od turnigy, motor turnigy, esc turnigy i batke turnigy..pao je sto puta dok nism nekaj naucil, al nikad mi nije krepao niti jedan proizvod od turnigy.i brate mili nedam za to malo cudo vise para. imam i 550e sve oriđiđi align servaci ,beastx itd i nemislim nista drugo stavljat jer radi perfektno. ali imam za 550 zippy i turnigy, 5000 6s. batke imaju oko 40 ciklusa,sve rade super.turnigy ima vecu snagu i nije gnjecav pri kraju batke,sto mi se jako svida za razliku od zippyce. moje misljenje je da se baterije i ostalo proizvode u svega par tvornica a sve ostalo je rebranding..slazem se svama..i dalje volim 450 jer je helic ubojica sa 6s i fbl a djelovi su fakat jeftini i nije mi zao kad pretjeram, .isto tako smo kompic i ja nasli proizvode identicne align servo itd ali drugo ime,tak da me nebi cudilo da i oni prodaju svoje proizvode za jeftinije jer svi zhnamo da je proizvodnja isplativija u sto vecim serijama, pa transport itd..a isto tako se proizvode i cipovi koji se nalaze u elektronici. mislim da je samo stvar kontrole proizvodnje..Mene zadovoljavaju u potpunosti turnigy proizvodi najvise zbog ulozeno-dobiveno..a kad si piknem goblina onda nebumo šparali..heh..

zasto vam nano tech nevalja?kakva iskustva imate s njima?
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: turnigy

Reply #7
a kaj je sa spektrum stanicama. svako drukcije govori?
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: turnigy

Reply #8
kompic je piknul turnigy 9x sa flysky modulima. stanica radi mrak!! za oko 70 usd!
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: turnigy

Reply #9
a kaj je sa spektrum stanicama. svako drukcije govori?

Ne želim tvrditi za neki brand koji ne poznajem dovoljno, ali ono što pouzdano znam jest da se 99% sve elektronike proizvodi u Kini. Sve uspješne kompanije bez iznimke koje su opstale morale su proizvodnju premjestiti u Kinu, jer inače ne mogu biti konkurentne na tržištu.. Eventualno projektiraju ili samo dizajniraju proizvode u Europi / Americi a proizvodnja je povjerena nekom za naše pojmove gigantskom proizvođaču u Kini, koji je toliko specijaliziran i opremljen u proizvodnji konkretnog asortimana da je bilo kome besmisleno razmišljati o vlastitom proizvodnom pogonu.. Naš problem je što ne možemo uopće percipirati što je Kina u tehnološkom smislu danas - to su takve tvornice kakve mi nismo nikada vidjeli..  Uzmimo za primjer Apple - najvrijedniji brand u svijetu, a sve delaju u Kini.
A di je tu Spektrumova stanica - sam zaključi.. ;D Ak jte to baš toliko muči, napravi analizu.. Otvori Spektrum, vidi na PBC pločici tko ju je proizveo, koje su marke potenciometri, switchevi i ostale komponente, potom neka to učini još netko tko ima Turnigy x9, pa možda nešto i zaključite zajedno....  ;)

Uostalom, kaj te to dira ? Radije utroši vrijeme u nešto kreativno ili odi s curom u kino, nego što tu samnom debatiraš o porijeklu modelarske opreme...



 

Odg: turnigy

Reply #10
hahah..dobar...!!
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: turnigy

Reply #11
imam 450pro sa servacima od turnigy, motor turnigy, esc turnigy i batke turnigy..pao je sto puta dok nism nekaj naucil, al nikad mi nije krepao niti jedan proizvod od turnigy.i brate mili nedam za to malo cudo vise para. imam i 550e sve oriđiđi align servaci ,beastx itd i nemislim nista drugo stavljat jer radi perfektno. ali imam za 550 zippy i turnigy, 5000 6s. batke imaju oko 40 ciklusa,sve rade super.turnigy ima vecu snagu i nije gnjecav pri kraju batke,sto mi se jako svida za razliku od zippyce. moje misljenje je da se baterije i ostalo proizvode u svega par tvornica a sve ostalo je rebranding..slazem se svama..i dalje volim 450 jer je helic ubojica sa 6s i fbl a djelovi su fakat jeftini i nije mi zao kad pretjeram, .isto tako smo kompic i ja nasli proizvode identicne align servo itd ali drugo ime,tak da me nebi cudilo da i oni prodaju svoje proizvode za jeftinije jer svi zhnamo da je proizvodnja isplativija u sto vecim serijama, pa transport itd..a isto tako se proizvode i cipovi koji se nalaze u elektronici. mislim da je samo stvar kontrole proizvodnje..Mene zadovoljavaju u potpunosti turnigy proizvodi najvise zbog ulozeno-dobiveno..a kad si piknem goblina onda nebumo šparali..heh..

zasto vam nano tech nevalja?kakva iskustva imate s njima?



POTPISUJEM! I ISKRENO MISLIM DA JE NETKO POTROŠIO TU ITAMO PREVEĆ LOVE PA MU JE MALO BED JER JE VIDEL DA TAKVO GOVNO VEC IMA KINEZ SA TROSTRUKO MANJOM CIJENOM

Odg: turnigy

Reply #12
POTPISUJEM! I ISKRENO MISLIM DA JE NETKO POTROŠIO TU ITAMO PREVEĆ LOVE PA MU JE MALO BED JER JE VIDEL DA TAKVO GOVNO VEC IMA KINEZ SA TROSTRUKO MANJOM CIJENOM

Točno tako, nas par tu s foruma smo više puta (eh, nikad nećemo naučit) potrošili dosta love na sranje od elektronike (Futaba, MKS, Savöx, JR,...) i onda smo skužili da isto takve sranje nudi Turnigy za 1/4 cijene i sad smo bijesni i ludi ali i dalje kupujemo to skupo sranje. Valjda ćemo jednom naučit.
Ustvari, evo mijenjam svoju stanicu za Turnigy 9x - ključ za ključ!
Pa 9x ima skoro sve kaj ima i 8FG, samo malo manje kanala, ali ionak mi ne treba 14 kanala.
Hvala na prosvjetljenju :)
MAK Zapad

Odg: turnigy

Reply #13
POTPISUJEM! I ISKRENO MISLIM DA JE NETKO POTROŠIO TU ITAMO PREVEĆ LOVE PA MU JE MALO BED JER JE VIDEL DA TAKVO GOVNO VEC IMA KINEZ SA TROSTRUKO MANJOM CIJENOM

Točno tako, nas par tu s foruma smo više puta (eh, nikad nećemo naučit) potrošili dosta love na sranje od elektronike (Futaba, MKS, Savöx, JR,...) i onda smo skužili da isto takve sranje nudi Turnigy za 1/4 cijene i sad smo bijesni i ludi ali i dalje kupujemo to skupo sranje. Valjda ćemo jednom naučit.
Ustvari, evo mijenjam svoju stanicu za Turnigy 9x - ključ za ključ!
Pa 9x ima skoro sve kaj ima i 8FG, samo malo manje kanala, ali ionak mi ne treba 14 kanala.
Hvala na pro

 :D :D :D :D :D

Odg: turnigy

Reply #14
e, lipih pošalica... :D
malo krivo shvaćenih, ali eto.... 8fg je dokazana kao jnb stanica... t9x koja je ćesme stvarno dobro radi i ne vidim razloga zašto su svi uvijek toliko cinični prema ćićonezerima. respekt prema skupim stvarima ali nije li nepojmljivo davat 600+ kuna za jedan smrdljivi servo, 500 za receiever, da idem dalje? stvarno mi je bezveze nekoga tu omalovažavati i isprcavat se, samo želimo nečiji konkretan odgovor zbog čega su te neke komponente istih performansi bolje od kineza istih. kupio npr 3s motor za 450 turnigy helidrive competition series, dojde 18 baksa, fakat ima snage (550w) nikad nije bio topliji od 40 celzija, kontrolira ga 60a esc koji je total hladan.... i sve to nakon 6 uzastopnih letova doduše sportskih, ali dosta pitch pumpova, dakle ima opterećenja... a imao se i align za usporedit- GOVNO!!! ajd sad bez prcanja neka usporedba ili nekaj konkretno... tehnika je tehnika i ni jedna nije savršena, pa ni futaba ni mks ni graupner a pogotovo ne turnigy. iskreno mislim da kad se netko pokušava probit na tržište valjda ima želju imat  kakav takav ako ne i dobar proizvod na tržištu. ja ću se poslužit onim servaćima sa hobby kinga, osim ako mi netko ne ponudi kakve tu na forumu...