Skip to main content

Topic: pad letjelice (Read 58449 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: pad letjelice

Reply #210
Nalazim se trenutno u tropskom podrucju gdje u roku par minuta moze pasti obilna kisa. Puse konstantnoi prisiljen sam koristiti lock gps radi kadriranja slika. JJednostavno sam dobio zadatak identicno iskopirati prijasnji katalog koji je radjen iz helikoptera za jedno 500-600 metara visine. Kako sam bio sva sreca nize i slikao gradjevinsko podrucje attitude mode je prestao radit a bogme i gps i krenuo je po onoj staroj prici naglo nagnut na jednu stranu i gas.
Spasilo me to sto je bio na jedno 70 metara visine i imao sam vremena reagirati da ne odleti od mene jer sam ga imao na oku. Istog casa sam ga prebacio u manual mode i pokusao sletjeti po vjetru sto mi je bila skoro nemoguca misija. Ali uspio sam ga prizemljiti dok je moj kolega panicno zaustavljao kamione pune pijeska da ga ne zdrobe dok ne sletim.
Hvala Bogu sve je proslo ok...napio sam se ko majka od nekog Nigerijskog alkohola toliko da danas imam proljev...ali barem imam sve cijelo.
Jebo vise i dji i nazu i wk kad to nis ne valja.
Moze mi netko sad izmisljati toplu vodu i filtere ali u mojim rukama su sve pale ne mojom greskom i imamsvjedoke da je ssvojevoljno popizdila. Gresku imaju jebenu u firmwareu ili softwareu.

Ima jedna dobra stvar u toj cijeloj priči.
Danas letim sa svojim starim Pancoharom...dolazi nigerijski predsjednik pa se mora sve snimiti kako napreduje...kad ono vojni helikopter skuzi neintentificirajuci objekat u zraku i zeli ga raketirati :-)
A mi brzo nazad...gasi gps i bjez hahah...nije smijesno ali covjek se tu navikne na svakakve pizdarije.
Bili zivi pa vidili :-D
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: pad letjelice

Reply #211
Teško zarađuješ kruh svagdašnji  :o....drži se Ivo... i ostani zdrav...želim Ti sve naj.... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: pad letjelice

Reply #212
S800 Flip

komentar dole:

Hello every one the problem was a combination of Hardwar ( GPS NAVIGATION ) and Software error. DJI made a recall for the V2 GPS Antenna because that was cousing the Flips. If got everything repaird because DJI said i have a very good video evidence. In future they will need the OSD MakII log for evidence. Thank you for all those nice commends. Ps The red blinks are only the GPS status no wonder if got no GPS in my yard. ( i was flying attitude )


Odg: pad letjelice

Reply #214
Nemres vjerovat koja sreća da baš tako precizno sleti, fula kuću, auto i sve, prestrašno, ali video je ispao mrak

Odg: pad letjelice

Reply #215
Mislim da sam nasao uzrok pada moje ptice, hebene turnigy baterije, idem bas danas punit kad vidim punjac mi divlja, stalno izbacuje connection error. Spojim onaj buzzer na balans port batke i skuzim da kako mrdam kablom tako ovo malo 2S malo 3S. Nista idem ja nju otvoriti kad imam sta vidjeti, cim sam maknuo onu plastiku pocetnu, plus žica je sama ispala, unutra kao neka spuzvica koja kao izolira izmedju čelija i kako ju ja malo pomaknem iskri, šlusa na veliko, super izolacija. I tako raskopam ja sve batke i imaju dobar score 3 od 4 sa greskom, jos jednom hebeni hobbyking i kinezi fušeri

Odg: pad letjelice

Reply #216
Heh...a što reći za mene koji sam koristio nove gensace...nije stvar u baterijama 100% :/
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: pad letjelice

Reply #217
Ma znam, ti si imao drugi problem, tebi je poceo bjezati, ok to znamo da je vjerovatno GPS, ali meni je samo pao, jer ja sam u tom trenutnu dobro napanjio quada i vjerovatno je doslo do preopterecenja ili cak mozda kratkog spoja i makar imam dvije u paraleli, nepomaze ako dodje do kratkog spoja jer napon padne skroz i NAZA se ugasila i mozes samo pjevati borbene

Odg: pad letjelice

Reply #218
To u svakom slučaju imaš pravo.
Najčešće se ti konektori ili žičice prekinu kod otkačivanja sa punjača a da to nismo ni primjetili...
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: pad letjelice

Reply #219
E zato uzmete lijepo Arducopter(APM) sa radiom na rc timeru za 139$
http://www.rctimer.com/product_837.html
pa se zapišu logovi od svega što se dešavalo u zraku pa znaš što je bilo....osim toga ima i gps failsafe i gps glitch failsafe u kojem ako izgubi gps(a to se svakako dogodi kad tad)se može namjestiti da sleti ili stoji u zraku u alt holdu-loiteru
http://copter.ardupilot.com/wiki/battery-gps-and-gcs-failsafes/
http://copter.ardupilot.com/wiki/mission-planning-and-analysis/
a za razliku od preskupog DJI ovo je open firmwere pa odgovor na forumu dođe unutar 24 sata jer ima stotine ljudi koji znaju pomoć a i ljudi koji se bave softwerom svakodnevno odgovaraju na pitanja kako najteža tako i ona najgluplja...
i narvno,RCTimer verzija je spomenuta radi povoljnije cijene i iako je APM isti ko orginal kvaliteta izrade nije toliko provjerena...
evo i orginala ko sada kupuje svakako treba pričekat novu verziju kontrolera Pixhawk
http://store.3drobotics.com/t/parts/autopilots
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: pad letjelice

Reply #220
Zanimljiv je taj APM, pogotovo ova nova verzija, sa GPS ispadne 240$ , jedino neznam shipping. I taj novi Pixhawk djeluje super, gledao sam par videa. Mada i Naza vise nije skupa, pogotovo LITE, sa GPS-om je nekih 140eura u Kopterworxu, ali vjerujem da ovo radi bolje

Odg: pad letjelice

Reply #221
ako kupuješ APM obični kupi sa rc timera  gdje je sa gpsom i radiom 139$ i nema shipinga  jer je na 3DR isti 55 ili 45 $....uspoređivati to i nazu lite nema smisla jer ovo ima stoput više mogućnosti podešavanja a i automatski sam može izvršavati waypoint (neograničeni)mission zadatke..napišeš u kompu uzleti.odi na 500m visine.okreni se oko osi.drži poi na objektu.spusti se na 100m.sleti.i on sve to sam napravi
http://copter.ardupilot.com/wiki/planning-an-apmcopter-mission-with-waypoints-and-events/
...iako nisam siguran da radi bolje out of box od naze,ali sigurno se može bolje podesiti pogotovo za nestandardne i veće multije..mogućnosti je bezbroj
http://copter.ardupilot.com/wiki/table-of-contents/
problem je u tome što da bi sve to naučio treba dosta čitanja a ljudima se to neda...meni je najvažnije da tamo na forumu uvijek mogu pitat i saznat kaj želim i to direktno od developera koji razvijaju firmvere i imaju ga u malom prstu..
osim toga sada se pojavio i autotunig gdje multi kad ga poletiš ima 5 minuta sam testira sebe i sve namjesti
eh da,jesam li rekao da može upravljati i multijem i helikopterom i avionom i roverom i brodom,samo učitaš drugi softwer.......
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: pad letjelice

Reply #223
praktično  ;)
KEEP CALM AND DRIVE RC PLANES :)