Skip to main content

Topic: pad letjelice (Read 58452 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pad letjelice

Reply #225
Ne znam bi li radilo na letjelici,ali je odlično za budalaste ljubomorne partnere.... :D :D :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: pad letjelice

Reply #226
Ovak nešto nebi radilo na letjelici?

http://www.ebay.com/itm/VS2-Mini-A8-GSM-GPRS-GPS-Tracker-Global-Real-Time-Security-Tracking-Device-/251395770535?pt=US_Tracking_Devices&hash=item3a885b08a7
Odličan je imam ja sličnog tome, samo je dosta krhak sav se rastepe kad padne, treba ga malo obložit u neko kućište da može pretrpit pad. nedavno je kolegi model odletio pao i tracker nije odradio ulogu jer je velika vjerojatnost da se rastavio, unatoč tome što ga je on zalemio s bateriom i sve ali uzalud. ovako radi brutalno za ostale potrebe.

lp

Odg: pad letjelice

Reply #227
Arducopter ako je namješten failsafe za stanicu I failsafe za bateriju te ima failsafe za gps(ako ga izgubi stoji na mjestu) a također se može namjestiti I nevidljiva ograda(fence) koja je ko neka ogromna kugla kojoj se može odrediti veličina I kad multi dođe do nje jednostavno koda se odbije od nje a nakon 3 puta vrati se doma.....pošto se mjesecima radilo na tome viŠe ne postoji mogućnost da multi odleti sam ako se sve to namjesti,vanjski gps I kompas je skoro pa nužan...problem je za battery failsafe treba imat mjerač napona I struje(attopilot(180A,3-8S) ili 3dr power module(90A,3-4S),a ako je failsafe na stanici treba se naviknuti paliti stanicu prvo I gasit je zadnje jer ako osjeti da nema stanice uči će u sekvencu return home pa uzleti sam I digne se na 15 m I ide sletit(vrlo veselo kad se to dogodi)...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: pad letjelice

Reply #228
evo kako radi kada detektira da je GPS pozicija skočila za nemoguće veliku vrijednost...tzv. GPS GLITCH kad se dogodi
http://copter.ardupilot.com/wiki/gps-failsafe/
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: pad letjelice

Reply #229
[move]Missing in Action:[/move]

[attach=1]


Nestala na području osijeka oko 10.01.2014. na putu prema baranji. Ukoliko ju netko pronađe neka je dostojno sahrani.

GPS poludio i na RTH nestala iz videokruga

Odg: pad letjelice

Reply #230
Pozz svima danas je kolega bio kod mene,kupio je phantoom-a ali 1. verziju i sad letio ga je u gps mode-u i odjednom je quad poceo radit sta on hoce i naravno pao je (nista mu nije bilo).Jel zna netko o cemu se tu radi?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: pad letjelice

Reply #231
2 Zzingos: jeste probali preuzet konrolu u attitude modu rada? ili samo prebacili RTH pa što bude, bude?

2: modernwarfare, isto otprilike, jeste probali u atii ili samo gledali kak divlja stroj?

Odg: pad letjelice

Reply #232
Ni ja a ni pogotovo kolega nismo znali sto uradit pa ga je on jednostavno samo probao prizmeljit kako god moze ... Mozete li mi objasnit sto znaci atti? i sta to tocno quad radi u gps mode-u? ovaj phantoom ima 3 position switch za modove 2 su atti i jedna je gps
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: pad letjelice

Reply #233
2 Dr.Tom

Prvo sam i uključio manual mode, međutim počela se obrušavati i letjeti po svom. Onda opet RTH...jer se tako sama digne na određenu visinu...to je i učinila...međutim počela letjeti od mene prema sjeveru. Ponovo manual i ponovo obrušavanje....pa opet RTH i onda mi je otišla iz dometa daljinca....zadnje sam gledao na monitoru kako pod punim kutom odlazi (na ovom gimbalu mi kamera  (ova kartonska kutija) udara u frame kad je pod velikim kutem)

Inače je imala problema sa RTH....nekad bi odletjela prema gore i tamo stajala po 2-3 minute ili dok ju ne spustim manualno, i to samo kada bi slučajno RTH prekidač bio uključen dok se veže sa daljincem.

Uglavnom moja dosadašnja zapažanja su da je X350 poluproizvod.

Odg: pad letjelice

Reply #234
Quote
Pozz svima danas je kolega bio kod mene,kupio je phantoom-a ali 1. verziju i sad letio ga je u gps mode-u i odjednom je quad poceo radit sta on hoce i naravno pao je (nista mu nije bilo).Jel zna netko o cemu se tu radi?

Može biti puno toga, nisi prvi a niti zadnji....ako mu nije ništa ne znači da je sve u redu.
Provjeri po uputama proizvođača jeli sve spojeno i iskalibrirano kako treba a ako je ..........
Treba izbjegavati gps mode koliko je to moguće prije nego dobro proučiš kako radi gps-sustav.


Odg: pad letjelice

Reply #235
S nista mu nije bilo sam i mislio na vanjski izgled a i letio je sasvim normalno poslje tog incidenta,naravno quad niti je moj niti sam ja letio ali pitam za dobrobit koelge,ja sam bio sastrane i snimao tako da uskoro ide snimka pa ce se moc vidjet tocno sto se to dogodilo quad je samo odjednom odlutao i onda ga je kolega prisilno prizemljio kako nebi otisao predaleko
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: pad letjelice

Reply #236
2 Zzingos - ajme kolega ja sam ti imao na testu tu walkeru qr350 i sori ako ti smeta , ali moram biti iskren da je to najgori kontroler u nekom quadu koji sam letio. Manual mu je katastrofa , a opcija GPS mi je ostao enigma. od par letova sto sam letio samo jednom je radio ok. Ostali put ti upalis on pocne bjezati, pa propadati, katastrofa. Kalibraciju kompasa sam odradio nekoliko puta i po manualu kalibracija je odradjena ok, ali to i dalje nije radilo kako treba. RTH nisam ni probao jer ni ovo ne radi kako treba. Najzalosnije je to sto nema opcije da ga spojis na komp i provjeris kao nazu u phantomu. Tako da mi je jasno zasto si imao bad luck , bas steta

Odg: pad letjelice

Reply #237
@sekile - Ma znaš da je i bolje nego gubiti vrijeme sa smećem.  Jedino mi žao moje kartonske kamere i jeftinog GLB gimbala koji je radio odlično. Zato sad dizajniram i skupljam dijelove za preklopni (prema dolje) X4/X8, nadam se da će biti gotov do ljeta

Odg: pad letjelice

Reply #238
Ma to je bolje. Ja sam na kraju frendu ugradio APM-a, ali kako je taj frame skroz plastican I I najmanji pad odmah puca, a znas I sam moras mijenjati komplet kuciste. Tako da sam na kraju slozio komplet novi quad. Jedino od walkere sam iskoristio motore. Oni su ok

Odg: pad letjelice

Reply #239
Frame sam mijenjao 3 puta :)

Imam nekih rezervnih dijelova koji su mi ostali ako nekom treba:

Devo 7 sa 2200mah lipo
Propeleri 2para zapakirani i oko 4 para korišteni ali ok
UP02 adapter za fleširanje - zapakiran
kompas - novi
gopro nosač...itd

Uglavnom sve na slici osim monitora i video TX-a

postavio sam i oglas ovdje:
http://www.flyfreak.net/oglasi-ostali-modeli/p-dijelovi-za-walkeru-qr-x350/