Skip to main content

Topic: pad letjelice (Read 58612 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: pad letjelice

Reply #75
pusti sad generale nakon bitke,
imamo i mi tri naze...
kad smo ih uzimali bili su best buy.

Nego mene zanima slijedeće:
Kad dji pitaš za taj problem, npr na facebooku, SVIMA odgovore isti odgovor: pitajte distributera.

Da li distributeri znaju nešto više ?
jeli problem riješen sa 3.16 ili ne?

Odg: pad letjelice

Reply #76
A to je totalno u banani, ali mislim da ni oni sami neznaju gdje je problem, pa se izmotavaju i kaj je najgore od svega izbacuju te firmware ko na traci, pa treba prvo to tesetirati kako spada pa onda na trziste, nije to firmware za mobitel pa sta bude bude

Odg: pad letjelice

Reply #77
Kopterworx, imate li vi stav oko ovoga ?
Jeli problem možda riješen ili barem potvrđen ?

Odg: pad letjelice

Reply #78
a bas distributeri znaju odgovor
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: pad letjelice

Reply #79
Nije to nakon bitke vec je bilo prije ali dobro.Stvar je u tome sto su neprofesionalni posto nemaju feedback prema kupcima koji su to posteno platili.Znaci nije npr APM ali fake s RC timera pa ajd.Eto npr. dvoje kolega ga ima kao ArduPlane i Arducopter i rade super dok je treci popusio.Prvo je otisla zastitna dioda koja se spojena u seriju (znaci nije ju mogao skurit pogresnim polaritetom),a sad mu divljaju servachi.Sa ili bez telemetryje ili GPS-a.
Cak sam i sam razmisljao o nabavci DJ-a posto su me uvjeravali da pouzdanija od APM-a.

Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: pad letjelice

Reply #80
imamo i mi arducopter i taj je brate letio na sve strane.
pretpostaljam da znas sto je compassmot na arducopteru, tu su ga zasrali posteno. Umjesto da su ostavili magnetometar vanka kao u apm1 verziji.
o klonovima se ne moze pricati, samo pogledaj 3drobotics customer care na diydronesima.
arducopter jos nije user friendly (npr aktiviranje battery failsafe-a bug dok je na zemlji, nemoze se ugasiti motore dok je u altitude hold-u i sl...)


pitanje je ovdje samo jedno, dali je kod naze HW ili SW problem.
Ako je SW onda mozemo pricekat. Ako je HW onda je shit.

Odg: pad letjelice

Reply #81
Ne,ali sam sad procitao.A gle,bar se moze kupit vanjski koji se moze stavit dalje od jake struje ili slicnog.
Sto se tice care-a na Diydronesima koliko sam primjetio otkantaju one koji imaju Ardu s Rctimera ali samo sto se tiche hardwarske podrske.Za software ce najnormalnije pruzit "podrsku".Kako god u medjuvremenu sam narucio Arkbird(hvale ga?!),jeftiniji je od APM-a,trenutno mi nije potebna telemtryja i slicne funkcije koje nudi.Posto sam konacno usao u FPV tj napravio avioncek bitno mi je da imam nesto sto ce vjerovatno vratit isti u slucaju gubitka signala.Ne kanim radit long range za sad,nego letjet  unutar 1 km pa da imam bar neko "osiguranje".Koliko sam gledao nema 100 verzija firma pa mi je to kao ulilo neko povjerenje u uredjaj.Prvo sam se zagrijao za Cyclops storm ali je prevagnulo sto Arkbird kontrolira i throttle.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: pad letjelice

Reply #82
još jedna hexa pala s Nazom neki dan u Hr... iz čistog mira se preokrenula i zabila u pod :-[
možda se javi vlasnik kao i Šubić pa da i mi ostali probamo skužiti što i kako je bilo i kako bi se to moglo spriječiti...

do tada, pazite di letite i iznad čega...

Odg: pad letjelice

Reply #83
uzas... :(  dji hobby si kopa grob isto ko i ovaj moj hoverfly...

Odg: pad letjelice

Reply #84
ja baš danas uzeo novu Nazu M Lite, pa bum testirao koliko često pada  :o
u rezervi je MultiWii  ;)

Odg: pad letjelice

Reply #85
ja sam planirao si stavit nazu+gps neku polovnu sa rc grupsa na svoj quad za fpv, no sada nakon ovih sranja me strah ,,, gps bi koristio samo za fail safe jer jedino i tome treba služit gps u slučaju otkaza rc veze.... no ne žuri mi se pričekat ću..

Odg: pad letjelice

Reply #86
slazem se da naza nije savrsena, al isto tako morate gledat da kontroler koji nema gps niti nemoze imat problema sa gps-om, i isto tako koliko je prodanih naza a koliko ostalih kontrolera...


Odg: pad letjelice

Reply #88
Meni zadnjih par dana GPS na mobu radi ocajno...pa eto ak vam to kaj znaci!

Mozda fakat nekaj ne stima sa satelitima :D

Odg: pad letjelice

Reply #89
sto se tice gps-a, treba prije leta pogledat