Skip to main content

Topic: Robbe Charter (Read 36814 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Robbe Charter

Reply #75
Ovih dana sam nakon mnogo mozganja i googlanja naručio setup, radi se o slijedećem:
1.Motor
   -     Turnigy D3548/6 790KV Brushless Outrunner Motor
2.ESC imam doma slijedeće pa ću vidjeti koji da stavim
   -     Hobbyking SS Series 40-50A ESC
   -    H-KING 50A Fixed Wing Brushless Speed Controller
   -    RCTimer ESC 40A Brushless Motor Speed Controller
3.Servače 4 komada
  -      GWS Park HPX Servo 19g/.05sec/3.6kg
4.Elisa
  -      TGS Sport 11x10E Precision propeller
5. Folija iz Hobikinga
  - 3 boje pa ću kad dođu vidjeti koja kombinacija ide

Još čekam s backordera spin adapter. pa ću s njim naručiti i spiner i još prop MASTER AIRSCREW PROPELLER 11x10

Isto tako imam kod kuće ledice i ovo Turnigy Receiver Controlled Switch,  Kada dojdem do toga to ću zamoliti nekoga od kolega da mi pomogne spojiti to, jer je meni iskreno to špansko selo.

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #76
2.ESC imam doma slijedeće pa ću vidjeti koji da stavim
   -     Hobbyking SS Series 40-50A ESC
   -    H-KING 50A Fixed Wing Brushless Speed Controller
   -    RCTimer ESC 40A Brushless Motor Speed Controller
Sve Ok osim ovo pod 2.  Ja sam taj motor ganjao sa Mystic 60 i sa RC Timer 60 na 4S i tek onda nije bilo jačeg zagrijavanja uz 11 ili 12 elisu.
Preporuka - izbjegni bec za te servače, ponekada vole malo pocuclati, dakle ili solidan UBEC ili najbolje 4 kom NiMh LSD cca 2000+ mAh-a i miran si !
Možeš si kod mene doć poluknuti kako taj motor vuče, stavimo ga na stalak i deri Miško   :D , i tako ovaj vikend niš od letenja !
Usput, ono tvoje pitanje kako ga montirati: isključivo 'obrnuto' sa loncem natrag i osovinom naprijed, jer kada pogledaš na kojem 'uskočniku' je fixirana osovina, ništa drugo ne dolazi u obzir.
Damir

Odg: Robbe Charter

Reply #77
Damire
Javit ću ti se ubrzo i doći do tebe da taj dio riješim jer svakako nisam u elektronici doma.
Ja ću donjeti sa sobom što imam i što bi se dalo iskoristiti a onda ćemo vidjeti što da naručim.

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #78
Evo i danas se malo radilo na modelu
Izbrusio sam na zadnjem kraju balzu da mogu poljepiti zadnje dno trupa
To izgleda ovako

[attachimg=1]

Kad sam to završio onda sam poljepio dva rebra na kraju učvrstio sam ih gumicama da se pritisnu uz trup to izgleda ovako

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

[attachimg=7]

Zaljepio sam i dno trupa to sam riješio ovako, u zadnji dio dam ubacio balzu 8x8 da dobim ravninu da mi slučajno ne pobjegne mjera

[attachimg=8]

[attachimg=9]

A evo kako to izgleda iznutra

[attachimg=10]

Na zadnoj slici se vidi da ima sve manje i manje dijelova izgleda mi da gradnja će ubrzo biti gotova  :'( :'( :'(

nastavlja se ..................
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #79
Evo opep se malo radilo

Postavio sam pushrod za elevator i ruder, provukao sam ih kroz trup prije ljepljenja gornjeg poklopca

U trupu izgleda ovako

[attachimg=1]

Kroz rebra u trupu prolaze ovako

[attachimg=2]

[attachimg=3]

U Kabini izgleda ovako

[attachimg=4]

A kod elevatora i rudera izgleda ovako

[attachimg=5]

Ostavio sam ih duže i nisam ih još rezao zato kaj neznam dokle idu i čekam servače da mogu u kabini završiti duljinu, morat ću brzo ruder završiti pa ću onda znati i mjeru na zadnjem kraju,

Ali taj nedostatak mjere mi nije omeo daljnjem poslu
Zaljepio sam poklopac na trupu u pričvrstio ga da se bolje pritisne uz trup
To izgleda ovako

[attachimg=6]

Otraga pošto nisam mogao koristiti ženine kvačice stavio sam gumice

[attachimg=7]

[attachimg=8]

A naprijed sam koristio kvačice

[attachimg=9]

Da li netko zna treba li pričvrstiti ove stangice u trupu malo da se ne klimaju ili ne?
nastavlja se................
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #80
Svako dinamičko vitoperenje ( deformacija ) bužira smanjuje put i silu na pokretnu površinu.....
Eh sad, kolika je pokretna površina i koja sila djeluje na nju??
 
Ja bih bužir ( cjevčicu ) lagano učvrstio na par mjesta  ;) ,  ak niš drugo na pregradama.
 

Odg: Robbe Charter

Reply #81
Da li netko zna treba li pričvrstiti ove stangice u trupu malo da se ne klimaju ili ne?

Na mojim modelima su pricvrscene na svakom mogucem spoju. Najbolje je to napraviti kad budu spojene poluge na oba kraja. Tak ja mislim.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Robbe Charter

Reply #82
Evo kako izgleda zaljepljeni poklopac na trupu

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Zaljepio sam isto ukrute od aviošpera na zadnjem horinzontalcu

[attachimg=4]

[attachimg=5]

Evo kako bi se krila trebala uštekat u trup

[attachimg=6]

[attachimg=7]

I kako bi horinzotalac trebao sjesti trup tu sam dobio i mjeru odprilike za bužir

[attachimg=8]

[attachimg=9]

[attachimg=10]


nastavlja se ........
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #83
Evo zaljepio sam poklopac na trupu tako da je zadnji dio iza kabine gotov s ljepljenjem barem zasada kad se ovo posuši krećem na prvi kraj mislim da ću oko njega imati malo više pinklanja

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Kada sam to poljepio napravio sam si šablonu od al kutnika kako bi mogao poljepiti zadnji vertikalac jer je iz dva dijela, bitna mi je ravnina koja nasjeda (uštekava se) na trup
To sam izveo ovako

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

[attachimg=7]

[attachimg=8]

E sad nisam siguran koliko treba i da li treba zaoblit malo taj vertikalac jer u uputstvima nigdje to nije prikazano, ali o tome ću razmišljati sutra kad se posuši

nastavlja se ........
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #84
Zaljepio sam prednju ploču koja dplazi kao ukruta prije kapotaža

Sprijeda to izgleda ovako

[attachimg=1]

[attachimg=2]

A odozgo izgleda ovako

[attachimg=3]

Vertikalac se dobro zaljepio

Izgleda ovako

[attachimg=4]

I ravnina mu je idealna

[attachimg=5]

Vertikalac s ruderom izgleda ovako

[attachimg=6]

A na avionu će izgledati ovako s time sam ipak odlučio da ga malo zaoblim s prednje strane ( to još nisam) to ću sutra kad se primim brušenja za ruder

[attachimg=7]

[attachimg=8]

[attachimg=9]

E sad da li vertikalac ljepim prije folije na trup ili kad se obljepi trup  folijom to je pitanje jer u uputstvima nije nigdje opisano. Tu bi trebao malu pomoć iskusnih koji su već takve stvari radili da me upute.

Zaljepio sam nosač motora u jednu cijelinu s time što mi se ne sviđa otvor odozdo nekak mi je preveliki i možda ću ga malo učvrstit do trupa kad ga zaljepim koristio sam elemente za elektro pogon ( za glow pogon su mi ostali sastrane višak )

To izgleda ovako

[attachimg=10]

[attachimg=11]

Evo to mi je taj dio koji mi se čini da ga treba ojačati do trupa jer je za glow motor kao kocka a ovaj je kao slovo u

[attachimg=12]

nastavlja se...............


Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #85
Zaljepio sam kapotaž na trup i mislim da ću odozdo ipak malo pojačati taj dio

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

nastavlja se ..............
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #86
E sad da li vertikalac ljepim prije folije na trup ili kad se obljepi trup  folijom to je pitanje jer u uputstvima nije nigdje opisano. Tu bi trebao malu pomoć iskusnih koji su već takve stvari radili da me upute.
Vrlo interesantno pitanje: praksa dobrog presvlaćenja je da prvo presvučeš folijom u pregibima, male površine dakle, a onda velike površine. Tako ispadne najbolje.

Sa druge strane, dok presvlačiš trup, stabilizatori samo smetaju, pa bi najradije prvo napravio velike površine, ulijepio vertikalac i onda uredio pregibe.

Ispada da se moraš sam odlučiti...

Damir

Odg: Robbe Charter

Reply #87
Dobro ti ide ova gradnja. Kad sam presvlacio trup od svog Chipmunka prvo sam stavlj komade folije na prelaze mislim na donji dio vertikalca i dio trupa gdje se veze. evo stavio sam tvoju sliku i oznacio gdje sam stavljo foliju normalno te boje kojom ti je vertikalac presvucen. Onda ide standardna procedura:
Donji dio trupa
obadvi strane
gornji dio trupa
i na kraju ostatak vertikalca.
A krila i horizontalac prvo donja strana pa onda gornja.
Sretno

Odg: Robbe Charter

Reply #88
Zahvaljujem na savjetima ja bum vertikalac prvo prvo zaljepio a onda ga presvukao mislim da će to biti puno čvršće nego obrnuto

idem brusiti vertikalac i pojačat kapotaž

lp

nastavlja se ........
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #89
Evo kako izgleda kapotaž odozdo

[attachimg=1]

Zaljepio sam pločicu od aviošpera do kabine da ojačam donji dio a opet mogu do motora bez problema

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Pobrusio sam lagano rubove na vertikalcu i na ruderu i pripremio ih za ljepljenje ali neću još jer još moram po trupu ljepit i okretat ga pa da mi se ne polome

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

[attachimg=7]

nastavlja se .........
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C