Skip to main content

Topic: Ošla antena recivera pa-pa (Read 2054 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ošla antena recivera pa-pa

Kao što kaže naslov uspio sam da mi propeler otkine antenu sa turnigy recivera 9x8c v2 pa jel tko zna kako da to "pokrpam" ?

Hvala.
Ko leti vrijedi,
ko vrijedi leti,
ko ne leti ne vrijedi!

Odg: Ošla antena recivera pa-pa

Reply #1
otvori plastiku receivera pa vidi jel ant. zalemljena ili na konektor.

ak je, dam ti ovo
www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16666__FrSky_Receiver_antenna_15_cm.html
ima i duljih
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16667__FrSky_Receiver_antenna_40_cm.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16668__FrSky_Receiver_antenna_60_cm.html

ako imaš još koji cm da viri van, samo skini izolaciju i masu s nekih 27mm, radit će kao prije,
ja tako letim jedan hitec prijemnik, ide do 1.5km, a možda i dalje, nisam probao...




Odg: Ošla antena recivera pa-pa

Reply #2
na moju nesreću zalemljena je a otkinuta je na dijelu gdje ulazi u kučište!  :'(
Ko leti vrijedi,
ko vrijedi leti,
ko ne leti ne vrijedi!


Odg: Ošla antena recivera pa-pa

Reply #4
Ok...
Ko leti vrijedi,
ko vrijedi leti,
ko ne leti ne vrijedi!

 

Ošla antena recivera pa-pa

Reply #5
I znam vrag jedan pa zovi kad letis da ti pomognem savladati tog quadinjosa :)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Odg: Ošla antena recivera pa-pa

Reply #6
ma mulac sam štelo zagija a pogrešno pokopčao servače i motor... Qvadu još ćekam propelere...  ::)
Ko leti vrijedi,
ko vrijedi leti,
ko ne leti ne vrijedi!

Odg: Ošla antena recivera pa-pa

Reply #7
Imam ti ja antenu čitavu sve do konektora u kućištu.Ja imam optimu 7 ali mislim da je oko anene sve isto.
Jedan sam reciver spalio pa sam ga raskopao i ovu antenu slučajno zadržao. mob 098/924-5761

Odg: Ošla antena recivera pa-pa

Reply #8
Ma rastavio sam reciver pa vidim da je antena zalemljena, pokušat ću sutra potražiti antenu. Hvala.
Ko leti vrijedi,
ko vrijedi leti,
ko ne leti ne vrijedi!

Odg: Ošla antena recivera pa-pa

Reply #9
to se meni dogodilo na jednom manjem avionu moze jednostavno ako imas tamo jos malo lema oguli kabal od antene iztopi lem na reciveru i dok topis pritisni kabal na taj lem,radi isto kao prije 99%
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Ošla antena recivera pa-pa

Reply #10
ako se ne varam... ti pričaš o FM kablu koji nije oklopljen....
na 2.4 je stvar malo delikatnija za lemiti od te metode  :-\

Odg: Ošla antena recivera pa-pa

Reply #11
a da ono nije 2.4 ono je na 35.160mhz,a kako su oni oblozeni?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Ošla antena recivera pa-pa

Reply #12
antena je coaxialni kabel u principu, na prijemniku na vanjski kontakt je zalemljen plašt a na unutarnji kontakt sama antena....meni se isto dogodilo, isto elisa na Zagiju odrezala antenu na istom mjestu, samo sam je zalemio bez tih 1cm što je odrezano i radi i dalje bez problema kao i prije.