Skip to main content

Topic: Petarde na RC modelu (Read 8981 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Petarde na RC modelu

Reply #30
Javim rezultat!

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #31
moze :)

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #32
ja to svima govorim jer sam dosta ljudi vidio na slikama da su stariji a ja imam 19godina ovdje sigurno nema niko mlađi :D :D hahaha
Sutra punim 16,a letim ko veliki  :D
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #33
Ja imam 12
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Petarde na RC modelu

Reply #34
Dosta sa tim godinama dečki, ja imam 30 i hoću da pričamo o pirotehnici! :p

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #35
Dosta sa tim godinama dečki, ja imam 30 i hoću da pričamo o pirotehnici! :p

Tomislav je jučer probao petarde i prvi probni je uspio bacio je s X8 bez problema  ;D ;D ;Da o drugima koje su pale prije paljenja  :'( :'( :'( nećemo ni pričati, znači uspjelo je

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: Petarde na RC modelu

Reply #37
stvar radi bez greške, paljenje i otpuštanje.
prvi paket je imao malo grama

ali problem je što sam imao velik apetit pa nakalemio veće pakete dole, a držalo se na servo konektoru,
i model poleti, leti, i u zaokretu kada struja zraka zamahne paketom, se išteka...

drugi puta malo skromnije ipak,
ili učvrstiti el starter s duct tapeom, ionako on ostaje na modelu, a otpušta se paket koji visi na fitilju koji izgori


2 ax-man, koji način akitvacije koristiš, i di se može kupiti.
ja sam radio neke ali dugo to traje, ne da mi se za zezanciju toliko vremena potrošiti.
jedan član foruma mi je dao neke 'vojne', od TEŽ-a, dvije žaruljice spojene u paralelu, bez staklene kupole, svaka s kuglicom baruta preko niti,
to sam koristio isto jučer, radi, ali velim, nemam ih više a dugo traje izrada onih od šibica...  :(
te još 2 neke nove, kao ledica izgleda baza, nisamih još probao, čuvam ih ako zatreba :)


Odg: Petarde na RC modelu

Reply #38
Tomislav_ZG--ovo ti je taj sistem:
Kupis zaruljice za bozicna drvca ili ako imas one stare te su bolje(lakse ih je razbijat) :P. Svaku zarulju razbijes ali pazis da ti zarna nit ostane. Uzmes malo uhu ljepila za papir (ono u tubi), "rastavis"koju petardu i barut iz nje isipas po ljepilu onda ostavi da se prosusi i promjesaj da dobijes smjesu(nemoj škrtariti na barutu),zatim napravis male kuglice velicine glave šibice.Prije nego sto se lijepilo tj. ta smjesa osusi, stavi ju na (kres,ili fitilj) od petarde koju oces upaliti na struju i u nju lagano utisni zarnu nit sa razbijenim grlom od zarulje pazeci da ju ne strgas. Pricekaj da se osusi i imas to sto si zelio :D :D(radi perfektno).Žarna nit se užari na 1.5v ali ja sam uvijek koristio 4.5v brze je i jace ;D
Zahtijeva malo truda,ali se isplati ;D
Nadam se da sam ti pomogao...

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #39
Pošto nak se bliže blagdani, odlučio sam pokrenuti ponovno temu.
Ovaj put, neće se bacati petarde neg će mo namontirati dimnu bombu na avion.
Daljnje informacije kada skuham smjesu i napravim igniter za smjesu.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #40
Pošto nak se bliže blagdani, odlučio sam pokrenuti ponovno temu.
Ovaj put, neće se bacati petarde neg će mo namontirati dimnu bombu na avion.
Daljnje informacije kada skuham smjesu i napravim igniter za smjesu.

 :-[ Mislim da ste se zaigrali sa bedastoćama - rc avion je sam po sebi prilično riskantna pi*darija za izazvat požar.
Ako na njega natrkeljate električni upaljač, gorivu smjesu kuhanu u kućnoj radinosti... trebao bi se malo zamisliti... i dobro razmisliti
imaš li plan za slučaj da stvari krenu neželjenim načinom.. Što ako nekome spališ nešto (kuću, štalu, stog sijena... bilo što ..)  :-[
 :D
Mental Health Hotline
 :D :D :D

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #41
Dobro je, neće mu pobjeć model :D

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #42
Neče tebi pobječ model Zed ;D
Paljenje sam upravo napravio.
 Bude video kasnije.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #43
Moji znaju nekad i pobjeć, je a kaj sad :)

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #44
Upravo posnimo video, jel ide preko tapatalka?
Spektrum dx7s i razni modelčeki