Skip to main content

Topic: Zakon u nastanku - Snimanje iz zraka (Read 46892 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zakon u nastanku - Snimanje iz zraka

Reply #45
Neki podaci me odmah razuvjerili da možemo djelovati poput BMFA.

UK ima oko 63.000.000 stanovnika; hrvatska oko 4.500.000 to je dakle 15 puta više.

Kod nas se trajno ( ne povremeno ) ovim hobijem bavi oko 200 ljudi , ako bi to pomnožili sa razlikom u broju stanovnika , ispalo bi da se u UK modelarijom bavi oko 3000 ljudi.

Ali NE ! BMFA ima oko 36.000 članova, dakle 12 puta više od očekivane 'gustoće' u odnosu na nas, a u apsolutnom broju je to 180 puta više !

Dakle interes i ukupni broj aktivnih i registriranih modelara je neusporediv sa nama i ne vidim kako bi onda mogli djelovati barem slićno.

Damir

Odg: Zakon u nastanku - Snimanje iz zraka

Reply #46
@Zed , ma točno ,ali to neće spriječiti ''ministarstvo'' da nam opali i nametne  sve moguće poreze , prireze, samo da nam uzmu lovu.I da nešto pojasnim ...Englezi su daleko od idealnog društva i kod njih stvari idu naopako i zločesto ,ali mi smo pametniji i lijepši narod ,pa smo i ''opasniji'' kada se radi o tome  da ''susjedu krepa krava''.... :(
Inače Zed uskoro Ti je rođendan, a uz njega i maiden prekrasnog prozirnog PA..Many Happy Returns.... ;)

@ Diogen i to je točno ,mi smo u EU,ali i dalje plaćamo carinu na aute, samo se tako ne zove..a što nas ima malo, to je za nas otežavajuća okolnost...Ali valjda će mo preživjeti... :-X
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Zakon u nastanku - Snimanje iz zraka

Reply #47
Izvinjavam se na off-u, ali Remote je ''dobri duh'' ovog foruma.
Živio Mes!

Odg: Zakon u nastanku - Snimanje iz zraka

Reply #48
Hvala na komplimentu Žele.... :) LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Zakon u nastanku - Snimanje iz zraka

Reply #49
@Zed , ma točno ,ali to neće spriječiti ''ministarstvo'' da nam opali i nametne  sve moguće poreze , prireze, samo da nam uzmu lovu.I da nešto pojasnim ...Englezi su daleko od idealnog društva i kod njih stvari idu naopako i zločesto ,ali mi smo pametniji i lijepši narod ,pa smo i ''opasniji'' kada se radi o tome  da ''susjedu krepa krava''.... :(
Inače Zed uskoro Ti je rođendan, a uz njega i maiden prekrasnog prozirnog PA..Many Happy Returns.... ;)

@ Diogen i to je točno ,mi smo u EU,ali i dalje plaćamo carinu na aute, samo se tako ne zove..a što nas ima malo, to je za nas otežavajuća okolnost...Ali valjda će mo preživjeti... :-X

je je, sa svim se slazem :)

a prozirno cudo vec ima tremicu, uskoro dolazi ostatak opreme :D


Odg: Zakon u nastanku - Snimanje iz zraka

Reply #51
Prvo će im biti da zabrane uvoz iz Kine ,za nas siromahe ,jer kako kažu,trebaju ''poduprijeti'' evropsku proizvodnju ,u ovoj grani....MOŠ' MISLIT..... >:( >:( >:(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Zakon u nastanku - Snimanje iz zraka

Reply #52
Javio mi se jedan iz Rumunjske, kod njih potpuno zabranili FPV od ove godine.  :(




Odg: Zakon u nastanku - Snimanje iz zraka

Reply #53
Ne samo FPV nego letenje modelima - svih vrsta.

http://www.rc-network.de/forum/showthread.php/435695-Modellflug-in-Rum%C3%A4nien-verboten-seit-21.1.2014

U njemačkoj je upućen u proceduru prijedlog zakona o zabrani letenja izvan registriranih modelarskih letilišta.

http://www.rc-network.de/forum/showthread.php/450849-Modellflug-nur-noch-auf-Modellfluggel%C3%A4nden


I jedno i drugo je potpuno irelevantno - apsoltuno neodrživo.

U njemačkoj je ovo vjerojatno 5 ili 6 puta od 2002 da se nešto slično predlaže. Uvijek se radi o raznoraznim predizbornim (ili lokalno političkim) maloumnostima. Svaki puta kad je došlo do neke provedbene instance - pada bez iznimke na jednostavnoj zaštiti ljudskih sloboda.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Zakon u nastanku - Snimanje iz zraka

Reply #54
Eh, sad ste me prestrašili. Izbrisao sam sve svoje snimke iz zraka sa youtube. A mislim da ću i sve ostalo izbrisati. Jebeš ovaj život i ovakvu državu. :(


Odg: Zakon u nastanku - Snimanje iz zraka

Reply #56
Nisam baš sklon ''teorijama zavjere,'' ali pamtim vrijeme kada je ovaj svijet bio puno bolje mjesto.



Odg: Zakon u nastanku - Snimanje iz zraka

Reply #59
Ovo mi je još zanimljivije...ide to polako ide pa tko na vrijeme reagira profitirat će....sad kad krene hp express.... :P

http://www.reuters.com/article/2014/09/24/us-deutsche-post-drones-idUSKCN0HJ1ED20140924

(Reuters) - Logistics firm DHL is using a drone to fly parcels to the German island of Juist, in what it says is the first time an unmanned aircraft has been authorized to deliver goods in Europe.
 The company, owned by Germany's Deutsche Post, joins the likes of Amazon.com and Google in testing the potential for drones to deliver parcels and packages.Its drone - the "parcelcopter" - can fly at up to 65 km (40 miles) an hour. It will deliver medication and other urgently needed goods to the car-free island of Juist, off Germany's northern coast, at times when other modes of transport such as flights or ferries are not operating. If the trial is successful, the craft could be used to deliver such packages to other remote areas or in emergencies.However, critics of delivery drones have raised concerns over privacy and whether the technology is safe, saying drones could hit other aircraft or even people.  For the Juist project, Deutsche Post has received permission from the German transport ministry and air traffic control authority for a restricted flight area that will be used only by its parcelcopter. The drone will also not fly over any houses, a spokeswoman for DHL Parcel told Reuters. The craft has four rotors, weighs around 5 kg and can carry loads of up to 1.2 kg. Its flight is completely automated, although it will be monitored from the ground and, depending on weather conditions, the 12 km trip to Juist will take 15-30 minutes.  Flights to the North Sea island, home to around 1,700 people, will start from Friday, weather permitting, and will continue until the middle or end of October, the spokeswoman said.  (Reporting by Victoria Bryan; Editing by Pravin Char)