Skip to main content

Topic: CroCopter novi gimbal (Read 7926 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #30
Cool. koristiš isti štos kao i Njemac iz MK ili ? Mislim da si je on nešto kačio na leđa. Bilo bi cool da svog Jokera to isto naučiš pa da ne moraš koristiti dvije stanice. ;)  
 
lp
Toni

CroCopter novi gimbal

Reply #31
Odlicno svaka cast
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #32
je, to je fora,
MK je to izbacio pred 3 godine ali nije se nešto baš primilo u stvarnom životu.

Feb 27, 2010
MikroKopter - Follow me
Wakeboard_2011_06.mp4

ne može to zamijeniti dva operatera nikako.
no ajde, bolje je nego 1 samo, ako nemaš kolegu nekog na raspolaganju.


ali to nije problem koliko se tu vidi, ne? kada slažete na faxu stroj za dvoje ;D
http://www.rc-pilot.info/forum/forum_posts.asp?TID=3384&PN=1

samo prozivanje ekipe s gopro (i malim gimbalima) djecom, iza leđa na drugom forumu
(dok si tu na flyfreaku sudjelovao u temi i uploadao svoj pokušaj izrade istoga)
 je onak, nesportski malo  ::)

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #33
Ma taj helikopter je stara krama 200 godina i to sa flybarom.Pa ko to leti danas mjke ti.
To je jedino dobro za naučit letit helikopter pošto može dugo letit imao samo trex 700 gasser sa 28 cc leti u nedogled ali i vibrira u nedogled tako da nije baš za camere pogodan osim ako hočeš da ti ispadne objektiv u letu od vibracija. :D
Multirotori su ko stvoreni za snimanje heliči ne jer su opasni, nestabilni,nesigurni, vibriraju rep im nikada ne stoji mirno čak niti na elektro modelima sa najboljom elektronikom trenutno na tržištu

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #34
Quote
Cool. koristiš isti štos kao i Njemac iz MK ili ?

Nisam proučavao kako točno radi MK. Ja imam 2S bateriju, GPS spojen na serial->bluetooth u kapuljači, letjelica ima bluetooth->serial i čita poziciju mog GPS-a , kompjuter zadaje komande letjelici tako da je uvijek okrenuta prema meni - okreće se letjelica, nemam yaw os na gimbalu ...

Quote
MK je to izbacio pred 3 godine

Znam za to, ima još hrpa videa

http://www.youtube.com/watch?v=2nG7SrWn000

http://www.youtube.com/watch?v=n_v4i4b4WI4

Međutim, stabilizacija mu je loša i video nije upotrebljiv za neku komercijalnu upotrebu.
Moj video je više zezancija , ne mislim da sam napravio nešto revolucionarno  :)

Quote
ne može to zamijeniti dva operatera nikako.
no ajde, bolje je nego 1 samo, ako nemaš kolegu nekog na raspolaganju.

Naravno da ne može zamijeniti dva operatera niti je to cilj. Cilj je autonomna letjelica. Iduća faza je obrada videa, detekcija ljudi , auta i sl. te ovakvo praćenje bez da meta ima GPS transmiter. Nakon toga detekcija zgrada, drveća i inih prepreka te autonomno kretanje izmađu zgrada bez GPS-a, uz izgradnju karte prostora kroz koji letjelica prolazi.

Quote
samo prozivanje ekipe s gopro (i malim gimbalima) djecom, iza leđa na drugom forumu
(dok si tu na flyfreaku sudjelovao u temi i uploadao svoj pokušaj izrade istoga)
 je onak, nesportski malo  ::)

S ovim si me zatekao  :o Meni se čini da je zezancija očita i odnosi se na mene. Osobno imam i GoPro i mali gimbal i kao što si rekao, pokušao sam sudjelovati u izradi istog za 50$.
Uostalom ne vidim kako je to iza leđa, pa drugi forum je javan i dostupan svima.
Helikopter nisam stavljao ovdje jer je to tema za birtiju, nemam puno veze s njim osim što sam ga uslikao i sliku iskoristio za zezanciju.

Očito me ne poznaš dobro, pa slobodno navrati na kavu kada nađeš vremena da to ispravimo  :)

Quote
Ma taj helikopter je stara krama 200 godina i to sa flybarom.

Upravo tako. S njim je došao video koji je sniman s njega, katastrofa. Nema veze sa sportom kojim se bavimo.
Ne znam što se točno planira s njime, ali je činjenica da može biti u zraku 2 sata te vjerojatno odraditi neke misije koje multirotor još uvijek ne može...

Hvala svima na komentarima !