Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 210486 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #270
Jes vidio  da su me poslušali al naravno ne ona budala od rc -fana koji misli da je pametan nego ovaj drugi.
Dao sam mu malo detaljnije upute ovaj put.
Nadam se da će im proradi kao što radi alex mosu prije nego li ovaj uopče počne sa prodajom.
To je ujedno i jedini razlog zašto sam im išao pomagati.  :)
 



 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #273
Da li se kod ovih direct drivea čuje ono zujanje/pištanje iz motora za vrijeme rada?

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #274
PWM se čuje uvijek,
samo ovisi tko sluša.  ;)

ljudi čuju ako radi u opsegu do nekih 20kHz
ako radi preko onda samo psi, šišmiši i kukci iz tvog avatara...
ali to je manje bitno, na multiju je ionako prisutna buka motora i propelera.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #275
Pogledao sam shemu kaj su Njemci napravili. Oni su sa oba čipa L6234D sve "enable" pinove spojili na jedan! Što nikako ne može biti dobro za komutaciju jer se svaka faza mora kontrolirati posebno sa enable. L6234D funkcionira na način da se DMOS-ovi uključuju naizmjenično preko PWM pina. Ako su svi PWM kanali na enable to znači da su svi donji DMOS-ovi otvoreni što znači da uvjek curi kroz jednu fazu koja treba biti otvorena prilikom komutacije. E sad, ili ja to ne kužim ili ta pločica jednostavno ne može dobro funkcionirati...

http://www.viewdocsonline.com/document/vxp67o
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #277
Ma to je staro.
Imam sada novu elektroniku koja bolje radi ja se nadam da ču ovih dana uspjeti napraviti preinake i problem je što imam zasda samo jednu novu elektroniku za jednu os a drug je u dolasku.
Mijenja se dosta toga sa 8 na 16 v i pwm sa 8 na 30 khz tako da se više ništa ne čuje samo radi.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #278
Jes vidio  da su me poslušali al naravno ne ona budala od rc -fana koji misli da je pametan nego ovaj drugi.
Dao sam mu malo detaljnije upute ovaj put.
Nadam se da će im proradi kao što radi alex mosu prije nego li ovaj uopče počne sa prodajom.
To je ujedno i jedini razlog zašto sam im išao pomagati.  :)
 

DR. Tom je na njemačkom forumu napisal ovo:

is it possible to make code to turn motor in one or another direction regarding of IMU data?
 but never allow it to stop. no braking, no slowing down...
 
 speed only -100%(reverse) or +100%, no 0%
 high PWM (8-20khz) and it could work like this one


e sad.... pitanja

znači

elektronika mora raditi samo ON/OFF full u jednu ili drugu stranu, nema usporavanja , kočenja??
nema neutrale, cijelo vrijeme se događa pumpanje smjerova vrtnje i balansiranje motora?

po toj teoriji broj KV-a motora je "manje bitan"(ali naravno jako pomaže) nego je bitan visok PWM
jer umjesto "microstepinga" motora, usporavanja i ubrzavanja balansiranje se odvija neprestanim jako brzim cimanjem bez zaustavljanja??



ako je na sve odgovor DA .....   onda bi rekel da je bilo kakav ESC na kojem je flashan simonK firm sa promjenom smjera i postavkama kak si rekel dovoljan za brushless gimbal, a čak i za brushed, jer ima firmver za atmega8 brushless ESC-ove za brushed kontrolu

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #279
SimonK firmware nema SIN commu tak da to ne dela. ESC mora raditi na sinusoidal ili FOC komutaciji. Ja i dalje tvrdim da ta pločica kaj su napravili njemci jednostavno ne može dobro funkcionirati. I volio bi da mi netko objasni zašto bi eventualno dobro funkcionirala.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #280
aha, ok...  :)

problem sa "microstepingom", zamaknuto paljenje faza 120 stupnjeva? 
to bi taj problem bil?

za brushed isti problem?  pošto on nema 3 faze

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #281
ovo je firmver na koji sam mislil za brushed

www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1649270


može se podešavati tj. isključiti kočnica, i deadband je podesiv, tak da nema praznog hoda u sredini
zadnja verzija ima temperaturnu kompenzaciju, kaj je zgodno.... (jer znam da kod simonk brushless verzije problem sa neutralom nastaje kad se regler zagrije)
frekv je taman u rangu preporučene....


znači to bi zadovoljavalo sve uvjete da se sproba staviti na gimbal?? ili sam u krivu

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #282
Kod brusheda je problem što niti jedan regler nema toliko brzo otvaranje i zatvaranje fetova.
A kada mu povisiš se grije i izgori ili odma izgori.
Ja sam praobao prvo sa reglerima ali nije išlo toliko se treslo da sam odustao od toga.
Jednostavno je pre sporo za takav način rada.
Ja sam to odavo probao tj firmware i to ne radi dobro tj nikako ne radi.
Može se sve podesit ali nisam uspio dobiti da mi je ok .
Probaj možda budeš imao sreče ja sam skurio 12 reglera od 30A  rctimer pokušavajući dobiti da mi radi koliko toliko ok.


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #284
ne mislim isprobavat sam ništa, samo me zanima par stvari.....

recimo baš me zanimalo oko brushless reglera....
zakaj svi idu od nule dizajnirat kompletnu elektroniku, a postoji već dost toga open source kaj radi odlično i meni izgleda da bi onom ko zna programirat bilo lakše prepraviti nekaj kaj već super radi....

zato sam i pital za simonk firmver... ali kak je Luxo rekel, on očito mena dobru vrstu komutacije....
čisto onak laički.... atmega8 na ESC-u je preslaba za pravu vrstu komutacije za gimbal??

ako nije... nikad mi nebu jasno zakaj neko ko se upuštal u izradu elektronike za brushless gimbal nije probal prije natipkati i prepraviti kod za hardver koji se dobi za par dolara....

osim ak to nije izvedivo, pa ja pitam glupost...?