Skip to main content

Topic: odabir planova (Read 2391 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

odabir planova

pozdrav eto zanimaju me samo neki planovi ako mi mozete preporuciti a radio bi glidera tj jedrilicu od stiropora ili kartona znaci cheap edition  . biti ce malo teza valjda onda ,i neki setup ako mi mozete preporuciti do 200 kuna imam vec stanicu od 40 mhz to znaci da mi onda valjda trebaju 2 servaca? esc sa ubecom? motor? elisa? i jesam li sta zaboravio? ugl skroz low cheap sa hk i ebaya moguce hvala svima

Odg: odabir planova

Reply #1
Napiši malo koje si modele do sada izrađivao i letio ih; pa da nađem  nešto i za tebe, imam tone (provjerenih) planova, a možda bi se našlo i još po nešto!
Damir

Odg: odabir planova

Reply #2
a nista nisam izradivao niti letio dosad ali jedrilicu zelim napraviti sa sto vecim krilima da sto duze u zraku bude

Odg: odabir planova

Reply #3
Ako sam dobro shvatio, mislio si na RC model ? Nije li možda bolje, dok čekaš dijelove da dođu, da se malo poigraš sa nekim klizačem, tek toliko da vidiš kako model leti?
Damir

Odg: odabir planova

Reply #4
rc model ,ma nemam ja para nego sam mislio stvar po stvar pribavljat prvo model izraditi a dalje gledati za dijelove =)

Odg: odabir planova

Reply #5
Zašto početi odmah sa RC-modelom? Nisu li to ipak veći troškovi i rizik da se sve skrši u prvom letu ?

Dok pribavljaš opremu za RC možeš jako puno naučiti sa malim FF modelima: kako leti, reglaža, izrada je lakša - a vježbaš prste za veće i jače modele!

Ako se odlućiš, ja ti poklonim nacrt i sve dijelove za mali FF model! (vidim da si iz ZGB i kažeš da imaš 20 god pa ti nije teško pronači me) .
Odluka je na tebi !

Damir

Odg: odabir planova

Reply #6
a to mi je zelja od 7 godine opcenito rc ,to da jesu ali kad imam model onda mogu paziti sta mi treba sve za let velicina elise motor itd .ff su oni koji se bacaju iz ruke sta nemaju n is na sebi? imam takvu punu kutiju kupio na sajmistu i nisu nesto bas . razmislit cu i hvala vam =) ps da li se na taj model ff koji bih napravio moze poslije instalirati eki setup? =) i jeste vi iz ZG?jer ja bih mogao doci do vas jedino na biciklu mislim nemam auto ili tako nesto

Odg: odabir planova

Reply #7
pozz,
2:davidzg, nemaš kaj izgubit ako odeš fino do g.Diogena da ti objasni par stvari oko tih ff i rcmodela, i razlike i prednosti i koji dobar savjet, ja se več tri četiri godine "igram" sa modelima i mogu reči se teško i skupo može preskočiti par početnih stvari oko ovog hobija,  tj sve što preskačeš odbije se o glavu, najčešće modelu koji poslije možeš baciti, a i nerijetko su i dijelovi poslije za otpad.

najčešći primjer je da razni modeli sa jačim motorima donekle zuje okolo i graditelj je oduševljen što uopče leti, a nakon koju godinu se ispostavi da nezna letit easystara, nego samo ima dobre reflekse.

imaš priliku da naučiš nešto od najboljih, nemoj to propustit ;)