Skip to main content

Topic: Motor pitanje (Read 11842 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Motor pitanje

Reply #1
motor je jebenica al 775gr???nebu išlo
Spec.
Battery: 8~10 Cell / 29.6~37V
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Motor pitanje

Reply #2
Znaci opce se nebi vrtio na 24V?

Odg: Motor pitanje

Reply #3
ne, premali napon.mozda se i pokrene ali ne dovoljno za let :-)

Odg: Motor pitanje

Reply #4
Nije let u pitanje, nesto drugo al nema veze. A sto nebi onda samo trebao dat manju snagu? Oko 1.8kW max posto je P=U*I?

Odg: Motor pitanje

Reply #5
Radit ce ali upravo kako kazes sa manjom snagom....

Odg: Motor pitanje

Reply #6
Ok, znaci svaki motor moze raditi na svakom naponu, ali snaga njegova je onda P=U*I, a broj okretaja kolko vec je, je kv*napon, jel tako?

Odg: Motor pitanje

Reply #7
Nisam bas siguran da svaki motor moze raditi na bilo kojem naponu. Pretpostavljam da je potreban neki minimalni naponom  odnosno struja. A sto se tiće broja okretaja mislim da ti ide 1/3 *Kv*Napon....

Odg: Motor pitanje

Reply #8
daj mi posalji mail na pm pa cu ti poslat nesto literature

Odg: Motor pitanje

Reply #9
Dominik,
daj ti njima reci za što ti taj motor misliš koristiti,
ovako ti ne mogu ljudi (koji puno znaju o tematici) pomoći u punom smislu... dok se brinu o masi batki, o brzini propa...
a ti nebuš ni koristio lipice nit imao prop gore, već jednog flyfreakovca od 80-ak kg  :)

pa objasniš na koje vremenske periode on mora raditi pri 1.8 KW i slično..
nije isto u avionu za kratki uspon od 20 sekundi ful gas kao i u tom tvom projektu, od vukovarske do trga 20ak minuta...

Odg: Motor pitanje

Reply #10
Domink šta nisi imao struju na faksu :-)

Odg: Motor pitanje

Reply #11
Neznam za što planiraš koristiti navedeni motor, al ti motori za RC avione nisu klasični DC motori koje možeš spojiti direkt na akumulator, nego su to trofazni motori i za pokretanje ti je potrebno nešto što zovemo ESC, a to je ustvari ja mislim frekvencijski pretvarač koji DC napon sa baterije pretvara na njemu trofazni AC napon. Ispravite me ako griješim..

Odg: Motor pitanje

Reply #12
Naravno da moze raditi samo ce imati manje snage...

Odg: Motor pitanje

Reply #13
Ajde dobro, reci cu vam :D taj (ili slican) motor namjeravam koristit na elektro romobilu kojeg cu napravit. Da bi s tim motorom isao 36km/h kao maximalna brzina uz opseg kotaca 50cm, potrebno mi je prema mom proracunu spojit taj motor na reduktor od 5:1. Znaci snaga mi se poveca 5 pua a brzina toliko smanji (smanji toliko da idem sa 36km/h). Znaci vuklo bi me pa ajmo rec oko 10kW snage. Sad ja nisam siguran kolko je to dobro ili ne, iako nekako mislim da bu to monstruozno jako :D jedino me jos zanima kolko bu struje to vuklo, to neznam izracunat..
I znam za esc i sve, ne brinite, to preko esca cu spojit na mikrokontroler itd..

Odg: Motor pitanje

Reply #14
Super  ;) Samo neznam kak se ponašaju ti motori pod 100 % opterećenjem u dužem trajanju, jer dok letiš ti z avionom, ne voziš ga na 100% gasa i motor radi relativno kratko vrijeme. Ti elektro motori za RC avione imaju jako veliku snagu s obzirom na masu i veličinu motora, a sad valjda postoji neki razlog zašto se drugdje ne koriste. U svakom slučaju ako imaš volje, novaca, vrijedi probati :D

Postavljanjem reduktora ne povećavaš snagu motora 5 puta, nego njegov moment na kotaču. Motor će i dalje vuči istu struju, tj. istu snagu razvijati. 10KW je 13,6 KS, a to je previše za tak nekaj :D Elektro bicikli imaju od 300 - 1000W motore :) I to ako recimo motor spojiš na upola manji napon, to ne znači da će on upola manje snage razvijati, ovisi kak izgleda krivulja snage motora. Mislim može a i nemora biti tako..