Skip to main content

Topic: 'Mimi' F3K mini DLG - gradnje, letenje (Read 64979 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #105
sto je laksi model to je lakse upravljati i naravno osjetljiviji je na svaki postotak termike u zraku a sto je laksi i da ide vislje trebo bi imati tanje krilo da se ne izgubi prodornost a kada se model smiri onda debljina krila nije skoro bitna dali je dva milimetra deblje ili tanje a da ostane ista debljina krila i da je model laksi da dobite istu visinu pri bacanju prvi dio krila to jest napadna ivica se mora podici to znaci da vam prva trecina krila izgleda kao simetrican profil a to neki zovu kao laminarni profili i koriste se kao u f1a kategoriji i dvoranskim natjecanjima iskljucivo u slobodno letecim modelima

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #106
i slazem se ako treba tezine modelu za u vjetar dodaje se balast


Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #107
sutra pocinjem sa izgradnjom modela i slikacu postupke izrade i radicu sa balzom iz bauhausa koja nije nije lagana .

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #108
Herman aj javi se kad ovo pocnes slagat da doletim do tebe

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #109
Evo još nekoliko slika ovog odličnog modela u fazama gradnje prije presvlaćenja i setupa; informativno 2,5 puta je lakši od mojeg Mimija, a čvrstoću je testirao Herman  :D .. !
D.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #110
Odlicno izgleda. Jedino sto nikad necu shvatiti tu modu kevlarskog ili staklenog nosa. Pricice za malu djecu o blokiranju 2,4 signala ne vrijede posto ionako svi izvade antenice iz modela. Bezveze.


Poručite Balašku neka javi cijenu

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #111
Mislim da nije na prodaju

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #112
Sve je na prodaju kolega :D


Neka istuca par komada pa pokupi kakvu lovicu, nemoj mi rec da tebi i njemu to nije na pameti :P

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #113
Odlicno izgleda. Jedino sto nikad necu shvatiti tu modu kevlarskog ili staklenog nosa. Pricice za malu djecu o blokiranju 2,4 signala ne vrijede posto ionako svi izvade antenice iz modela. Bezveze.
Poručite Balašku neka javi cijenu
Na Forumima ima i mnogo većih urbanih legendi nego li o karbonu koji blokira prijem.. samo o tome se ne smije izjašnjavati.. :D

Probaj navuči   karbonske cjevčice na brkove antena i pogledaj RSSI na stanici prije i poslije; 20, 30 db razlike, to je 100-1000 puta power ratio.... zapravo računaj sa time da je samo 3 db 50% gubitaka. Dakle pogled na Taranisov RSSI..!

E sada, ovaj aramidno - stakleni vrh ima još jednu funkciju: karbon ima odličan omjer čvrstoća/težina, ali i jednu manu: krt je i puca kod udarca kao porcelan! Staklo, kevlar i kombinacije amortiziraju i apsorbiraju energiju udarca savijanjem i pretvaranjem u toplinu (?!) , dakle nos ovog trupa je žilav i voljeti ćete ga kada stalirate na maloj visini iznad šodrene ceste prije livade.. ;)

Toliko od mene, ostalo bumo saznali od Balaškeca i Herminatora..!

Damir

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #114
Nisam rekao da karbon ne blokira signal, pročitajte moj post malo bolje.


Što se tiče kevlara na prednjem dijelu, ne bi se baš složio ali tko sam ja da vam sudim :D
Više mi to sve liči na "svi to rade, idem i ja"

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #115
Znam da si napisao da brkovi antene idu van..ovdje mogu biti i unutra...a što se tiće kevlara...poznata je njegova žilavost..neprobojni prsluci i kacige, zaštita optičkih vlakana od pucanja, one špage na padobranima.. pa kada već imamo, zašto ne iskoristiti ?
Damir

 

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #116
Ma znam da je žilav...mislio sam na to da kod pada kod kojeg puca karbon na ovak malom ćukcu puca i kevlar, staklo ili kombinacija kakva god (osim ako se ne natrpa puno).
Puno bolja opcija je da boom ide do vrha i tako štiti model (ne znam kako je Balaško napravio ali samo velim). Inače mi se jako sviđa model i jedva čekam vidit uživo.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #117
Ma znam da je žilav...mislio sam na to da kod pada kod kojeg puca karbon na ovak malom ćukcu puca i kevlar, staklo ili kombinacija kakva god (osim ako se ne natrpa puno).
Puno bolja opcija je da boom ide do vrha i tako štiti model (ne znam kako je Balaško napravio ali samo velim). Inače mi se jako sviđa model i jedva čekam vidit uživo.


Imao sam Vortexa sa kevlar njuskom i imam Vortexa sa karbon njuskom. Kod pada kevlar se nagnjeci i epoksi popuca. Lako se ispravi iznutra necim mekanim da dobije oblik i premaze epoksijem i vozi dalje...ok moze se i pobrusiti i pofarbati  ;)
Karbonska njuska se rascvate i raspuca dosta dalje od mjesta udarca.
Kevlar se u mom slucaju pokazao puno boljom varijantom.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #118
Ma znam da je žilav...mislio sam na to da kod pada kod kojeg puca karbon na ovak malom ćukcu puca i kevlar, staklo ili kombinacija kakva god (osim ako se ne natrpa puno).


Ovisi o kakvom se udarcu radi kod pada. Ako model padne sa velike visine i pri velikoj brzini... tada nije bitno od čega je vrh napravljen. No pri onim 'malim' padovima sa visine od pola metra do metra, karbon može puknuti ako je udarac baš na nezgodnom mjestu. Mislim da je Damir govorio upravo o tim 'malim' udarcima, pri kojima ne bi trebalo biti oštećenja.


Quote
Puno bolja opcija je da boom ide do vrha i tako štiti model (ne znam kako je Balaško napravio ali samo velim). Inače mi se jako sviđa model i jedva čekam vidit uživo.


Kod MiMi-ja je specifično što žilavi karbon ide na spoj sa isto tako žilavom šperpločom, a sve to na ne-baš-tako žilavom balzom (govorim o originalnom nacrtu, ne o modificiranim tipovima gradnje). Uglavnom puca balza/šperploča na tom spoju, ali ne samo kod pada, nego i kod izbačaja.


Produživanjem boom-a do vrha je riješen problem pucanja kod izbačaja, ali ne i kod pada na nos. Zato je na takvom modelu izrađena drugačija gondola, tj. trup.


Točno je to da "kako rade svi, pa idem raditi i ja", jer valjda je netko to dobro osmislio, pa zašto onda izmišljati toplu vodu?!


Q

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #119
Mislim da je samo do kvalitete smole, ako je smece onda je prekruta i puca, a kvalitetna je ful fleksibilna i ne puca!