Skip to main content

Topic: 'Mimi' F3K mini DLG - gradnje, letenje (Read 64972 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #225
Jedno pitanje ,jer mi nije jasno pa da me netko malo prosvijetli u vezi toga,dali se ovakav DLG može upravljat samo na delta mix ,znači ko zagi?Hvala

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #226
Uglavnom ne ! Ovo nije leteće krilo. Jedina mogućnost bi bila v-rep, ali to nije povoljno za DLG, a i sam V-rep se razlikuje od delta-mixa (nebitno).
Damir

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #227
Uglavnom ne ! Ovo nije leteće krilo. Jedina mogućnost bi bila v-rep, ali to nije povoljno za DLG, a i sam V-rep se razlikuje od delta-mixa (nebitno).
Damir
znači ,ova moja teorija nevrijedi kako sam si ja zamislio samo krilom upravljat,šteta.Znači ostaje mi upravljanje samo repom,jel sam sada u pravu?Znači repom?

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #228
Upravlja se repom (horizontalac, vertikalac).  Mogu se na krila dodati eleroni, ali nije obavezno.
D.


Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #230
Nakon sto sam (napokon) dobio sav potreban materijal za nastavak gradnje MiMi-ja, neke stvari su opet zapele....


Probat cu poslati ovdje sliku kompjutera s kojim trenutno radim (dok se ne snadjem sa necim boljim):


[attach=1]


Zapeo sam i na nekim ostalim (zivotnim) poljima... nekako se sada izvlacim...


LP,
milan
---

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #231
Koliko jauces, ne znam kada ti stigne biti lose u zivotu!

Prestani jaukat i drzi se teme, a kada ti dode da jauces, obrati se psihicu!

Tu je svima sve savrseno, a tebi je samo lose!

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #232
Koliko jauces, ne znam kada ti stigne biti lose u zivotu!

Prestani jaukat i drzi se teme, a kada ti dode da jauces, obrati se psihicu!

Tu je svima sve savrseno, a tebi je samo lose!


Oprosti. Nisam milio nista lose.

Miimi-Varadero

Reply #233
Ma to je preskupo.
Uostalom, Mimi je sličan i kao što mi je alkul130 ljetos rekao, Mimi bolje leti.
Eto ja sam pravio mimija, proljetos, to mi je bio prvi model od balze, pa sam napravio dosta grešaka pri izgradnji. Al čovjek se uči dok je živ.

Sad je došlo vrijeme za novi model, budući da sam tog prvog skršio.
Ovaj puta sam, nadam se, ispravio početničke greške pri gradnji modela.
Trenutna ukupna težina bez elektronike je 80g. Ja zadovoljan. trebam samo još ugraditi 2 serva i presvući krila, pa može u zrak.





Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

Odg: Miimi-Varadero

Reply #234
To te ja pitam majstore. Samo cim lakše repne površine da nemaš poslije problema sa cg...

poslano sa mog telefona

"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Miimi-Varadero

Reply #235
Bravo!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Miimi-Varadero

Reply #236
Hajde Varadero, sad je loše vrijeme i imaš vremena da ga završiš do subote, pa da ga isprobamo.
Bravo!

Odg: Miimi-Varadero

Reply #237
Odlično... 80 grama je zaista super: sada treba odabrati vrlo lagani setup i isto laganu bateriju. Problem bi mogla biti presvlaka koja zna biti nevjerojatno teška ako se ne odabere ne-teže-od 35 gr/m2 kao što je oralite, microlite ili slićno. Presvlake sa HK su od 80 gr/m2 i to ne valja!
Ukoliko nemaš nešto tako... javi mi se na PP, pa ćemo organizirati nešto !
Damir

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #238
Eto ga, sa svom ugrađenom elektronikom ( batreija, voltage booster,prijemnik i 2 serva ) , ukupna težina je 108g.

Ali.....

Da bi potrefio CG, trebam ravno 30g olova u nosu.
Repne površine su lagane da lakše ne mogu biti. Sve je balza, u biti, najteža je karbonska cijev.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #239
Ovo me baš razžalostilo....ne shvaćam kako treba baš 30 gr u nos?
Da li je setup u trupu dovoljno pomaknut naprijed?
Šteta je sada ne iskoristiti priliku za dobar model: računaj da Mimi može biti i malo teži jer ima nešto veću površinu krila od 'konkurencije'
D.