Skip to main content

Topic: Pomoć sa isključivanjem CCPM mixanja na stanici (Read 2245 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoć sa isključivanjem CCPM mixanja na stanici

Ovako, nabavio sam Flymentor 3D, ali sad imam problema s njim.
Naime, nikako ne mogu dobiti da se servaći na swash plateu ponašaju kako bi trebali.
Znam da se kod korištenja Flymentora svo miksanje na stanici mora isključiti. A meni se čini da je upravo u tome problem.
Imam stanicu Fly Sky FS-CT6B.
Ona nema manualno isključivanje mixa, nego se programira preko laptopa u svojem T6 config programu.
A tamo postoje slijedeće opcije:
-HELI 120 (mix opcija koja se općenito koristi za collective pitch heli kad nema flymentora)
-HELI 140
-HELI 90 (nekom logikom bi se ovime trebalo deaktivirati swash mixanje, ali kada postavim u ovaj mod, stanica i helić se ponašaju kao da je u igri fixed pitch heli, manualno reagiraju samo elevator i eleron servo, dok je treći mrtav)

Neznam, jel moguće da postoje stanice na kojima nije moguće 100% isključiti miks? Možda i je, al meni nije logično ni prihvatljivo. Jer što ako hoću npr. letit s njom avion?!
Čak bi se moglo reći da je ta opcija HELI 90 svojevrsno isključivanje mixa, al šta onda s tim trećim servom koji na ccpm heliju ostane je mrtav?
A u cijeloj ovoj priči nikako ne mogu shvatiti kako je ovom tipu u dolnjem videu uspjelo podesiti ovu istu stanicu i Flymentor da funkcioniraju! On je na nekom forumu napisao da je postavio stanicu na HELI 90, a Flymentor na swash 120. Probao sam i ja to pa ne valja. Samo elevator radi dobro, a pitch i eleron ne! Živ bih se sad pojeo!
Njemu šljaka!  ???
Flymentor 3d Fixed

Ali da krenemo od početka i od osnova.
Kako bi na pomak palice 3 servaća morala reagirati kad je isključen mix? Dakle da se miče svaki od 3 serva posebno?
Već sam lud od ovoga!

Odg: Pomoć sa isključivanjem CCPM mixanja na stanici

Reply #1
Probaj heli 1, taj ti nema mix....

 

Odg: Pomoć sa isključivanjem CCPM mixanja na stanici

Reply #2
Nema opcije Heli 1.
Šta bi se trebalo dešavati sa pitch servom kada se miče palica, a mixanje je isključeno?

Odg: Pomoć sa isključivanjem CCPM mixanja na stanici

Reply #3
USPJEHH!!!  ;D ;D ;D
Napokon! Znači ipak se to može i s ovom stanicom!
Bilo je potrebno stanicu postaviti na Heli 90, Flymentor na Swash 120. Osim toga neki su kanali bili krivo označeni na klonu 450-ice, te je bio potreban poneki servo reverse i poneki stick reverse. I sad šljaka!!!  ;)

I da podjelim s vama nezgodu od jučer...
Dok sam petljao po programiranju stanice, valjda sam prebacio na ACRO mod (mod za avione) i iako je na stanici throttle kill bio uključen, valjda se promijenio program i helić je podivljao! Rotor je nabio full gas i nisam se ni snašao već je pao sa stola i dalje se nastavio kotrljati po podu u full gasu! Dok sam se ja u panici sjetio šta napraviti već je bilo kasno.
Total šteta: spigan flybar i strgane repne elise.
Još je dobro i prošlo!
Srećom pa sablje nisu bile na rotoru!  ???
Sad smo pametniji za u buduće.

Odg: Pomoć sa isključivanjem CCPM mixanja na stanici

Reply #4
Meni je na t9x tako... Tak sam postelo tarota....

Odg: Pomoć sa isključivanjem CCPM mixanja na stanici

Reply #5
Djeco...djeco....  ::)

Pridržavajte se osnovnih pravila da iskopčate motor fizički kada se igrate sa postavkama!

UFFFF   Sreća sretni završetak uz malo savijenih djelova...  :D

 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Pozzz i sretno s flymentorom

Odg: Pomoć sa isključivanjem CCPM mixanja na stanici

Reply #6
Ja sam dosad skoro sve naučio na teži način, tak da kad nekaj šarafim po heliju ili odšarafim pinion ili odspojim motor od ESC-a :)
Ili jednostavno letim nitro pa se ne brinem oko tih pizdarija :P
MAK Zapad

Odg: Pomoć sa isključivanjem CCPM mixanja na stanici

Reply #7
I tata bi sine na nitro  ... ali.....  ;D  ovaj moj je i ovako ljut   8)
[attachimg=1]