Skip to main content

Topic: Balansiranje helića (450) (Read 2839 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Balansiranje helića (450)

Kako izbalansirati helić?
Radi se o 450tici sa njegovom standardnom 3S 20C baterijom.
Letim ga sa Flymentorom i stalno ide lagano u nazad.
A mislim da je to zato jer kad ga uhvatim prstima pod flybar, visi u nazad. Dakle CG nije na rotoru.
E sad, čak i kad pomaknem bateriju u naprijed koliko god ide, esc, sa montiranom kabinom i sa trening postoljem montiranim maximalno naprijed on i dalje visi lagano u nazad!
A stvarno nemam pojma zašto.. Takvog su ga i isporučili kao RTF (ako zanemarimo Flymentor koji ima svega nekoliko grama).
Šta napraviti? Glupo mi je stavljati neke dodatne utege ako nemaju nikakve druge svrhe.
Staviti veću bateriju?
Šta ste vi napravili ako ste imali sličnu stvar?

Odg: Balansiranje helića (450)

Reply #1
upravo tako , ako neide sa pomicanjem baterije prema napred , onda ti treba teža (ujedno je i nešto jača) pa nikaj ne gubiš....
dx9-xd8-gobac630


Odg: Balansiranje helića (450)

Reply #3
nisi napisal koja je točno ......mAh .........

a možeš je i vagnuti
dx9-xd8-gobac630

Odg: Balansiranje helića (450)

Reply #4
Budem sutra točno vidio koliko grama bi trebalo dodati na helić pa da prema tome tražim bateriju.
Samo me zanimaju ove vrijednosti 20C, 30C, 40C na baterijama. Vidim da su ove sa 30 i 40C nešto deblje i teže i to mi odgovara.
Samo mi nije jasno šta točno označava ta vrijednost i u čemu se te baterije zbog toga razlikuju?
(Sve su 11.1V i 2200 mah)

Šta mislite o ovoj bateriji za 450-icu?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9394

Odg: Balansiranje helića (450)

Reply #5
za 2200mAh   1C=2,2A   pa računaj....

30C=30*2,2 ....   dozvoljena konstantna struja pražnjenja  ....  preko 60A !

Sve ovisi o motoru koji imaš te njegovoj snazi...

PoZZZZZ

 

Odg: Balansiranje helića (450)

Reply #6
za 2200mAh   1C=2,2A   pa računaj....

30C=30*2,2 ....   dozvoljena konstantna struja pražnjenja  ....  preko 60A !

Sve ovisi o motoru koji imaš te njegovoj snazi...

PoZZZZZ
Hmm,
dakle ova baterija od 40C koja mi odgovara dimenzijama i težinom bi davala 88A.

Heli ima na sebi neke no name komponente, ali ako je vjerovati podacima s kutije onda je motor Neodym 450 4000kv, a ESC Neodym 40A.
Jel to znači da bi ova baterija 11.1V 3S 2200mAh 40C bila prejaka?
Za motor ili esc? Ili oboje?

Ili sam ja sve to krivo shvatio pa se svodi na to da je bolje imati bateriju s većom konstantom pražnjenja ako imaš jači motor koji cucla više struje?  ;D


Odg: Balansiranje helića (450)

Reply #8
Ja ti mogu smo rec  da ti nikad nije previse C ;)
Sto vise C ratinga, imar ces vise snage... Jedino mi se cini da ti motor ima prevec kv... Stavi 11 zuba na njega, morat ces se igrat sa throttle curveom, ali kad ju smanjis, imat ces manje snage... Investiraj u motor, po meni... Imas na hk competition series 3500 kv, makar mislim da je na backorderu (taj je ratean na 500 watta ili cak 550, i vjeruj mi savrsen je, sa 60 a escom nikad se nije jako zgrijal, max 30 celzija cak i nakon 4 do 5 ispraznjenih baterija a ima snage ko u prici).... Vozili smo mi i onaj 4400 kv, ali po meni nis koristi.... On mora na 95 posto davat cim vise watta, a kad povecas curve sa ovim motorom dobit ces preveliku obodnu brzinu, gdje ce ti se strujnice odljepljivat od lopata pa buju tukle u vakuum...
Sto se tice tezine, slobodno ga strimas napred, inace svi imaju 2200, ja sam vozio i sa 2800, pa bi letucko i desetak minuta... A kad bi stavio manju batku trimo bi ga unapred, to sve mozes rijesavat trimanjem... I moj sutti savjet nano tech baterije, mi s njima nismo imali nikakvih problema, kako kod 3s tako i kod 6s, sve radi jeeno, opet pogotovo kaj su za tu paru!!! Helic podivlja kad mu stavis nanodrek 45-90c... ;D