Skip to main content

Topic: JR XG 11  (Read 7737 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: JR XG 11

Reply #15
Srepfler,žao mi što to čujem,još malo pa bu zrak ,koji dišemo, naplaćivali....nemoj da ti pokvare veselje ..i procijeni situaciju,ako trebe uzmi fiškala.... :'(

Istina,vise nepostoji nesto za sto te drzava-(nazovimo ju tako) ne moze kaznit :(
@Srepfler sretno!

Odg: JR XG 11

Reply #16
Srepfler,žao mi što to čujem,još malo pa bu zrak ,koji dišemo, naplaćivali....nemoj da ti pokvare veselje ..i procijeni situaciju,ako trebe uzmi fiškala.... :'(

Istina,vise nepostoji nesto za sto te drzava-(nazovimo ju tako) ne moze kaznit :(
@Srepfler sretno!

Hvala,
no to je kao i kazne za voznju, svjetlo, pojas, mobiteliranje,
nerviras se jedno vrijeme pa zaboravis.

No stanica je tu i ima se dosta reci o JR XG 11,
sutra cu malo vise detalja.


Odg: JR XG 11

Reply #18
Ajd kad sam ja već krivac (sorry ali nisam skonto da je tajna), daj malo budući da još uvijek imaš Turnigy 9x, usporedi sve s ovom, od osjećaja u rukama, palice, preciznost, trimove, prekidače, lakoću upotrebe....da ne nabrajam.
i sorry još jednom :-X
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: JR XG 11

Reply #19
Ajd kad sam ja već krivac (sorry ali nisam skonto da je tajna), daj malo budući da još uvijek imaš Turnigy 9x, usporedi sve s ovom, od osjećaja u rukama, palice, preciznost, trimove, prekidače, lakoću upotrebe....da ne nabrajam.
i sorry još jednom :-X

Nista strasno,  da nije kazne vec bi ja vise pisao.

Mozda nije bas najbolja usporedba XG 11 vs T9x ali naravno da ima razlike,
lezanje u ruci fantasticno,
palice su puno preciznije i ima lagani prag otpora da mogu osjetiti recimo do kojega dijela je expo, smanjio sam EXPO za iste modele i pojacao DR.
Ekran je velik i pregledan podesavanje modela je tipa model krila i vec se moze letjeti.
Skoro svi prekidaci su 3 state tako da ima 3 nivoa D/R i EXPA.

Meni najveca razlika je bilo spajanje na KK2 plocicu
Turnigy otklon od 0 oko 50,
XG11 savrseno poklapanje 0 0 bez podesavanja.

Ima dosta opcija za flight mod tako da se moze drugacije postavke za poljetanje, letenje, slijetanje, akrobacije ..., no za sada to jos ne koristim.
Ima naprednih opcija tipa balance servaca koji rade paralelno ali ni to jos ne trebam.

Ekran je jako ugodan i pregledan, prekidaci precizni i kvalitetni.

ER9x fw mozda moze parirati mogucnostima ali nije ni blizu intuitivan i jednostavan.

Soft switchis su mi super stavim kada je gas preko 30% da je prekidac koji aktivira timer 2 ( ima ih 3), na trn stavim da broji prema 0, na gas prema gore, 3 jos nisam zatrebao.

Prekidace za funkcije ni ne trebam znati kako se zovu samo kliknem kojim prekidac zelim i on stavi taj za funkciju.
Raspored prekidaca je jako slican T9x tako da koristim kao i prije straznji lijevi th hold, st desni timer / triner, prednji desni gear ...

Ima i slajdere iza ali tek planiram za sta da koristim.

Telemetrija rx voltage radi odmah, za ostalo treba dokupiti ali ima od altimetra na dalje.

Jedino sto trenutno nema a pada mi na pamet
 - Telemetry data logging
 - Vibro kao na ps3 jostiku
 - Ne govori telemetriju to mi najvise nedostaje da robot pocne pricati, barem dobar dan

poslikat cu pa postat

Odg: JR XG 11

Reply #20
Čestitke na novoj stanici, sad sam tek vidio, stvarno je pila  :)
A to za kaznu, uvijek je bilo tako da ne znamo kada će se i na koga i s kojim razlogom obrušit, a kad oni nešto zaribaju, tj zagube artikal, možeš se žaliti jedino upravi vodovada. Od svih opcija odaberi onu gdje izlaziš iz ove situacije čista obraza i još jednom dokaži da je modelarstvo hobi kojim se bave dobri ljudi a ne neki kriminalci.

Mene najviše zanima na toj stanici koliki je domet, nadam se nekim testovima.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: JR XG 11

Reply #21
Čestitke na novoj stanici, sad sam tek vidio, stvarno je pila  :)
A to za kaznu, uvijek je bilo tako da ne znamo kada će se i na koga i s kojim razlogom obrušit, a kad oni nešto zaribaju, tj zagube artikal, možeš se žaliti jedino upravi vodovada. Od svih opcija odaberi onu gdje izlaziš iz ove situacije čista obraza i još jednom dokaži da je modelarstvo hobi kojim se bave dobri ljudi a ne neki kriminalci.

Mene najviše zanima na toj stanici koliki je domet, nadam se nekim testovima.

Testirao sam low range test i na 100m i dalje radi bez ikakvih problema, kazu ako na 40m da je dosta, orginal prijamnik je s 2 antene plus telemetrijska,
ima i alarm (ako duze od 15 s ne prima telemetriju).
Puni range test je tesko istestirati jer ovisi o dosta faktora, no nema nekih spomena da je itko imao problema ( govorimo o orginal full range).


Odg: JR XG 11

Reply #22
@srepfler
Vidim, naveo si da neke mogućnosti ne trebaš, a neke ćeš koristiti tek kasnije. Što te navelo na izbor baš te stanice, a ne neke druge? Samo ne reci da je presudan bio izgled!!!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: JR XG 11

Reply #23
@srepfler
Vidim, naveo si da neke mogućnosti ne trebaš, a neke ćeš koristiti tek kasnije. Što te navelo na izbor baš te stanice, a ne neke druge? Samo ne reci da je presudan bio izgled!!!

Gledam stanice vec duze,
od A9 na vise,
najvise mi se svidjela Jeti DC-16 tj buduca za palceve DS-16, no dok sam cekao Jeti digli cijenu (vec je bila pre velika), a nisam bio siguran da ce mi pult odgovarati niti mi se svidjelo koliko kosta dodatak da se opase.

Gledao sam Spectrum DX-18 ali price o kvarovima na DX-8 su me odbile.
Vise sam naginjao na modul verzije JR Zero 11 ali je tek nedavno dobila bolji fw i izasla combo s dva modula.
XG 8 mi je bio isto jedan od izbora ali mi je displayj bio mali i u toj kategoriji Futaba T8FG je bila bolji zbor zbog prijemnika.
T14 je izasla pre kasno i osobno sam slab na velike displaje.
Izgled Transformera je bio magnet. :)
XG je imao skoro sve sto sam planirao ( osim modula), jako pohvaljen od malobrojnih reviewa, model je bio nov i nije bilo jaceg modela da mi bude zao sta nisam uzeo bolji.
npr T-12 T14 T18.
Gledao sam i multiplex profi ali je djelovao plasticnije i kako ja ipak za sada letim palcevima JR je vise za to.
F mod je na JR jako dobar i iako za sada ne letim F3J ni DLG rado bi i to jednog dana.

Kako imam sve vrste Turnigy koje primaju module i mogu se prckati skuzio sam da za FPV ili LRS ili sta zelim lemiti turnigy je najbolji izbor a za precizno i skuplje modele JR i DMSS su se cinili odlican izbor.

Preciznost letenja quada i hexe se osjeti, pogotovo male fine korekcije.

U klasi nakon 500$ vise nema bas losih stanica, vise tko sta voli,
Multiplex i Graupner nemam iskustva s njima a oba su izbacila novu verziju,
Jeti bi kupio da smo u EU ovako mi je bio pre veliki problem nabaviti.

Da nisam platio kaznu i s carinom JR XG11 s rc711 dodje kao u SAD i do iducih  jos ostane prostora, a ujedno sam nasao da ima zamjenskih prijemnika.
DX18 je jos skuplji, T12 ne svjetli.

Raspored prekidaca je najslicniji T9x, i zbog JR modula sam najvise proucavao JR i kako JR 12 nije opcija, XG je usao u uzi izbor.

Prodao sam FPV opremu, EPP FPV je nasao kupca, i prvobitno sam trebao dodati za jednu normalnu stanicu, da me nisu uhvatili cijena bi bila podnosljiva.

Odg: JR XG 11

Reply #24
Odlučiti se za kupnju JR stanice je hrabar korak iz dva razloga: izvorne JR stanice su slabo zastupljene u Hrvatskoj i teško ćeš ju prodati odlučiš li se na taj korak. S druge strane, JR je, u ruhu Graupnera ili Spektruma, čest gost naših letjelišta i lakše je pronaći pomoć ukaže li se potreba. Iz ovog što si napisao i dalje ne prepoznajem JR kao konačan izbor, ostaje samo Transformer bling efekt! Bilo kako bilo, želim ti puno sreće. Imaš solidnu stanicu i vjerujem da će se na kraju pokazati vrijednom svakog novčića plaćenog za nju.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: JR XG 11

Reply #25
Odlučiti se za kupnju JR stanice je hrabar korak iz dva razloga: izvorne JR stanice su slabo zastupljene u Hrvatskoj i teško ćeš ju prodati odlučiš li se na taj korak. S druge strane, JR je, u ruhu Graupnera ili Spektruma, čest gost naših letjelišta i lakše je pronaći pomoć ukaže li se potreba. Iz ovog što si napisao i dalje ne prepoznajem JR kao konačan izbor, ostaje samo Transformer bling efekt! Bilo kako bilo, želim ti puno sreće. Imaš solidnu stanicu i vjerujem da će se na kraju pokazati vrijednom svakog novčića plaćenog za nju.

Transformer bling je bio presudan.  :)

Odg: JR XG 11

Reply #26
Naravno, realno nema toga sto ne mogu s ER9x, mozda i vise nego top stanice,
mozda i nema opravdanja za JR XG 11, ne znam kako drugi ali ja sam pozelio imati nesto iz vise klase, sto mi se svidja.

Recimo imam 5 ch prijamnike i na ER9x mogu napraviti da je aileron na 2 kanala i da rudder koristim za 2 aileron i mogu ustimati differntial.
Na XG ima tako na preodredjenom 6 ch, ne mogu na ruder staviti 2 ail.
Na ER9x mogu imati 4 motora svaki na svom kanalu i kakve god smislim kombinacije.
Delta wing na XG ima samo reverse left servo i reverse right ako je nesto naopako.

No mogucnosti ER9x nisu i kvalitet T9x i osjecaj na palicama, nakon malo klikanja po XG i uzimanja turnigy ponovo u ruke sve je nekako drugacije,
najlakse opisati kao kad provozate bolji auto pa ponovo sjednete u vlastiti.

Odg: JR XG 11

Reply #27
Evo i malo testiranja jeftinih (15$) zamjenskih prijemnika

http://www.youtube.com/watch?v=pmmWilHw9RY

Na ZagiXL je isto jedan takav.

Range test s low power prodje
Bind je super jednostavan ne treba zicica samo se izabere bind i stanica kaze successful.

Telemetrija rx voltaze radi.
Failsafe radi.
Model match radi. ( reagira samo ako je model s kojim je bindana)

DM4F 4 channel DMSS Parkfly Receiver

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=24705&aff=448825

MICROLITE DMSS Receiver
DMSS 4CH 2.4G Receiver
Features:
-Work with JR DMSS radio XG6,XG7,XG8,XG11
-4 channel parkflyer receiver
-DMSS modulation system
-2.4G coaxial antenna
Application:
Special for small electric and non-power airplanes and Electrical  Helicopters.
Caution: Not for use in Nitro and Large electric airplanes and helicopters.
Specification:
Type: 4 CH Parkflyer
Modulation: DMSS
Dimension(WxLxH): 16.5x35x9.2mm
Weight:3.5g
Input Voltage Range:3.6-10.0V
Binding
The DMSS Compatible receiver must be bind with the transmitter before it will operate.
1. Connect the battery( or BEC/ ESC with BEC output) to Batt.channel and note the LED on the
receiver should flashing, now, the receiver is on bind mode.
2. Power on the transmitter, and enter the BIND menu.(Checking manual of your transmitter,
how to enter the BIND menu. )
3. Press the BIN button on the display. The system will connect within a few seconds. Once
connected, the LED on the receiver will go solid, indicating the system is connected.
4. Exiting from the BIND menu, and then setting the failsafe according the function of your tansmitter.(
Please check failsafe function of your transmitter)
Caution:
-DO NOT stick or apply the receiver antenna to Carbon or Metal material directly, as it will
drastically reduce the operating range.
-For receivers with multi-antennas, it is recommended that each antenna be applied at 90degrees to each other.
-For receivers with single antenna, please apply the antenna far away from any carbon, metal
or electronic equipment as possible. Advanced Duplex
Modulation System
Note:
-Make sure turning the transmitter first after binding when using your radio control system.
-Make sure setting failsafe after binding.


Odg: JR XG 11

Reply #29
domet s fpv-om si mjerio?