Skip to main content

Topic: Leti se i u Kutini!:) (Read 4147 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Leti se i u Kutini!:)

Reply #1
I sta da radim kad se nagne po 45 stupnjeva?Znam da ga trebam vratit nazad al posto vise neznam sta mi je ljevo a sta desno ako pogrijesim stranu okrenut ce se naopacke i necu stic reagirat elerone prebacit suprotno!Ima li koja bolja mozda caka?

Odg: Leti se i u Kutini!:)

Reply #2
da.. koliko vidim ovo je bio let s puno srece(kod zagija i nije bas potrebna) no ajde za pocetak umjesto da ga vitlas po zraku poleti i radi krug oko sebe, onda u suprotnu stranu, pa osmica cisto da skuzis bez simulatora kako to funkcionira kada model ide prema tebi a kako od tebe, malo opustenije preporucam, zadaj si prije poleta sto ces izvesti, zagi je obicno stabilan pa bilo sto nije problem, dobro je to nije da nis ne kuzis al lakse je  steci sigurnost u zraku kad se ne boris sa stanicom i modelom i orijentacijom.. znaci svega par letova samokontrole pa ce i letjeti ljepse,  puno srece sa letom  ;)


Lp Zoran

Odg: Leti se i u Kutini!:)

Reply #3
Vjezba je zakon!
A pri koncentraciju letenja uvelike pomazu duze pauze izmedju letova...



Odg: Leti se i u Kutini!:)

Reply #4
Baš gledam let i čestitam ti na prvom letu bez ozbiljnih šteta :)
Ja slažem jednog težeg zagija a jednog sam sad spremio za let a nikad prije nisam letio.
Ali...imam simulator pa se nadam da mi je pomogao donekle.
Javim se i postam video pa da vidiš kako je meni bilo prvi puta :D
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Leti se i u Kutini!:)

Reply #5
Uranio si malo sa cestitanjem:) Ispalo je ipak nakraju da je ovaj let bio cista sreca!Drugi dan sam ga zakuco sa 20 metara pri punom gasu u zemlju!Srecom bilo je dosta snjega pa nije bila velika steta.Otpo je komadic stiropora kojeg sam zaljepiop.Ali posljedica pada je bila daleko veca nego sto sam odma mogo vidjet.Osovina motora se je pomakla prema nutra i on je normalno i dalje radio ali je sad grebo po zicama i jos sam malo iso letit drugi dan i kak je motor radio,grebo po zicama i presjeko ih i sad je motor na popravku pa cemo vidjet dali ce morat novi ili ne!Ali sad vidim kolko je taj zagi otporan.Slobodno idi letit i cim se nades u problemima da se uspanicaris,prvo sto trebas napravit je pustit gas,i na taj nacin on slobodno neka udari u pod i nece mu biti nista!Jel ako je meni prezivio pad sa 20 metara pri punom gasu,onda sve sto moras pazit je kad ces se nac u situaciji da neznas sta napravit,samo gas na nulu metni i pokusaj ga izvuc ako neuspijes nista mu nece bit!

Odg: Leti se i u Kutini!:)

Reply #6
Evo danas sam montirao 6 kanalni prijemnik i bateriju.
Večeras ga malo utrimam i čekam suho vrijeme da ga probam jer kod nas već neznam koliko kiša pada.
Pretvorit ćemo se u gliste  :(
Do onda...idem malo na simulator :)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Leti se i u Kutini!:)

Reply #7
Kazem ti samo bez panike!Ako nikad nisi izbacivo zagija,tu ocekuj prve probleme :) Stanica nek ti bude u desnoj ruci s palcom na palici za lijevo desno gore dole a gas daj na taj nacin da stanicom prodes pokraj noge i nek palica zakaci za nogu i na taj nacin ces nabit gas i onda samo ga lijevom rukom izbacis! I cim dode do problema samo oduzmi gas!Al i to ce ti bit problem napocetku,tolko ces se fokusirat na to da ga zadrzis u zraku a gas ce ti ostat na 100% i to je problem.Trebo bi netko bit pokraj tebe cijelo vrijeme ko ce samo mislit na gas da treba oduzet kad dodes blizu zemlje.Jel cini se blesavo al ja kad je toslo do problema tolko sam se fokusiro na to da ga izvucem a gas nabit na 100% i ide brzo ko sprih i automatski ti ga je teze kontrolirat kad ide tolko brzo.

Odg: Leti se i u Kutini!:)

Reply #8
Sa nicim se nemoze usporediti kad iskusni kolega stoji pokraj pocetnik i daje podrsku kroz naputke sto u kojem trenutku treba napraviti.
Hvala Smiljac, Shimpa i Faldomak, na mentorstvu kad je stvarno trebalo! ...a bude toga jos.  ;)

Hvala Smiljac na naputku za rolice, ona Funtana mi se bas i nije svidala  :D :D :D  ;) (ovo zadnje je sala)
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Leti se i u Kutini!:)

Reply #9
Ej, Mario jos nisi zaboravio Funtanu, a bilo je nerjeseno. Jedna dobra rolica-Jedna losa i nakon toga livada kao sigurno utociste. 1:1 +iskustvo  : :D :) :) :)


 

Odg: Leti se i u Kutini!:)

Reply #11
Stanica nek ti bude u desnoj ruci s palcom na palici za lijevo desno gore dole a gas daj na taj nacin da stanicom prodes pokraj noge i nek palica zakaci za nogu i na taj nacin ces nabit gas i onda samo ga lijevom rukom izbacis!

hm,hm..hm... ako si ljevak mozda, no nikako mi se nesvidja stanica medju noge...
...ako si desnjak izbacivanje modela ljevom rukom ce tesko uspijeti pravilno...


Odg: Leti se i u Kutini!:)

Reply #12
Pa bas zato sto ti stanica mora biti u dominantnoj ruci!A gas se sam drzi gore kad ga jednom povuces.Meni ovako nije opce problem poletit.Napocetku je bilo muka,imam cak i snimke neuspjelih polijetanjaXD Neznam kak si shvatio ovo stanica medu noge? Samo potegnes gas pomocu noge i vratis stanicu dje bi je i inace drzo,i cim ispustis zagija uhvatis i s lijevom rukom stanicu.

Odg: Leti se i u Kutini!:)

Reply #13
Meni se lakša čini stara "usna" tehnika dodavanja gasa :D

Odg: Leti se i u Kutini!:)

Reply #14
Evo nedavno sam tek poletio pa sam metno mobitel na zagija cisto da vidim kak to izgleda iz zraka.Malo je losa slika al se vidi.Malo sam nespretno metno ovu vezicu s kojom sam pricvrstio mobitel.Nagovaram buraza da metnemo njegov iphone gore al nepada mu napamet :)

Zagi on board sony ericsonnXD