Skip to main content

Topic: JAZZ DDG (Read 33364 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: JAZZ DDG

Reply #91
Sve je osigurano od simple bgc-a koji ima svoje update samo za orginale sa alex mos bootloderom pločice koje su na mojem gimbalu.
A u principu neče biti potrebe za podrškom jer jedno se podesi i uvjek radi a kada zapucaš  ili parkiraš u more onda ti je sve jedno.
U svakom slučaju gimbal je gotov i podešen i radi prefektno i nema potrebe za dodatni podešavanjem. :)
Svaki gimbal će biti testiran posebno da bi se izbjegle one varijante "ja stavio bateriju i ne radi" ili slično.
 

Odg: JAZZ DDG

Reply #92
Kolika je cijena samo elektronike ?

Odg: JAZZ DDG

Reply #93
samo elektroniku za sada ne prodajem pošto se jako teško do nje dolazi.
Što će se sa vremenom sigurno promjenuti ali zasada je tako.
Elektroniku koju trenutno imam kod sebe sam platio 1200 kn .
Sa njom se testiran brushless gimbal.
Što je ok cijena kome je puno ima servača pa nek si radi gimbal :)

Odg: JAZZ DDG

Reply #94
Razlika između brushed i brushless variante
 
BRUSHED
Prednosti:
Nema potrebe za viklanjem motora
Spaja se na KK2 nema potrebe za usbom i kompjuterom na livadi ima akran gdje se sve ljepo namjesti i vidi
Podržava  3 os
Besčujna je
Cijenovno je minimalno jeftinija tipa 150 kn manje
Mane:
Zahtjeva dodatni ležaj na gimbalu za roll os pošto motori nemaju klasične ležajeve
Motori su skuplji nešto
 
BRUSHLESS verzija
 
Prednosti:
Veliki izbor motora
Motori imaju ležaje nema potrebe za dodatni ležajevima na gimbalu.
Mane
Motori se moraju premotavati ručno (bar za sada)
Elektronika dok radi zuji na nekoj visokoj frekvenciji (nije bešumna)
Neznatno skuplja (150 do 200kn)
 
Ja imam i jednu i drugu u radu ne vidim neku razliku mislim da možda čak i brushed bolje radi jer ima nešto veči tork na istoj bateriji a ekvivalentnim motrima.
Ima i brže vračanje u nulu od brushlesa.
Teško mi se odlućiti za koju.
Možda konačni pobjednik bude kada budemo to montirali na dslr gimbal gdije će tork doći do izražaja :)

Odg: JAZZ DDG

Reply #95
Kada malo bolje razmislim zašto uopče gurati svoju elektroniku kada ova dobro radi, ima za nju update povoljna je s obzirom što nudi.
A ja i ovako nemam dovoljno vremena za gimbal samo mi još fali da moram i elektroniku praviti zbog tih 150 ili 200 kuna radije ne.
To bi bila druga priča da sam jedni sa elektronikom ali ima ih više več sada neke rade bolje neko lošije sve je tu negdje što znači da će cijena ići dole kako god okrenuo a ono što je najbitnije za sve te elektronike treba gimbal koji ja imam i koji radi dobro što je moje mišljenje.
Tako da ne vidim razlog zašto raditi još jednu varijantu elektronike i gubiti vrijeme na to. :)  

Odg: JAZZ DDG

Reply #96
Ne vidim razlog zašto ne bi gurao svoju elektroniku, naprotiv i sam si reko da je prednost tork što će doć do izražaja kod težih aparata, pa ne vidim razlog zašto nebi radio gimbale samo za velike aparate, a alex i ostali na brushless su za gopro. I k tome dokažeš da je bolja tvoja elektornika videom za teže aparate (da ima jači tork). Naravno ako ti se sve to isplati za parsto kuna zarade  :-\

LP


Odg: JAZZ DDG

Reply #98
Evo radilo se i na anti vib mountu za gopro i dslr platforme.
Naravno mount ima mogučnost podesavanja tvrdoće.
Uskoro ću ga montirati na svoj oktokopter da vidim kako radi  :)

 


Odg: JAZZ DDG

Reply #100
svaka cast izgleda mocno jazz rules
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: JAZZ DDG

Reply #101
Evo 2 gimbal skoro gotova.
Još samo elektronku da stavim i to je to.























 

Odg: JAZZ DDG

Reply #102
svaka čast majstore   ;D
svaka čast :)

Odg: JAZZ DDG

Reply #103
Hvala na komplimentu trudim se da napravim što bolje mogu sa onim šta imam na raspolaganju tu kod nas.
Makar je dosta toga iz vana al opet najbitnije je da stvar radi ako k tome još na nešto lići pun pogodak.