Skip to main content

Topic: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer (Read 19044 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #45
Nisde,
Vidim da si majstor od zanata za rakete, ali sam sebi sam obećao kada smo ovo počeli da ne budem prešao u raketarstvo, pošto i ovako imam previše hobija, a svi traže puno vremena i novaca, ovo bi trebao biti projektić čisto iz fore, za jedan let i bilo bi super kada ne bi uspjeli pa odustali, iako što dalje ide to se sve više palimo i ja i moji kolege iz D.Sela.
Što se tiče sorbitola, slažem se, koliko sam čitao najbolji je za izradu kuhanog goriva.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #46
A, gle, prošao sam nešto natjecanja, smotri i lansiranja pa recimo da nešto i znam o raketama, ali trenutno jednostavno nemam vremena, a i ekipa s kojiom sam bio u klubu se rasipala pa mi taj segment modelarstva stoji!
 Ima oko tih motora dosta zafrkancije,zato sam i spomenuo Nakku jer ima interesantnih stvari na svojoj stranici, ak mislite to na zagija natrpat možda vam je najjednostavnije napraviti ovaj motor http://www.nakka-rocketry.net/pvcmot12.html  , dovoljno je jak da dobro potjera zagija!

Drage volje bi vam pomogao napraviti par motora pa da iskemijamo nekaj ( i sam sam mislio na zagija ugraditi raketni motor ), jedini problem je što sam do početka 3.mj na terenu u Albaniji, pa mi niste uz put  :)

Inače, cura mi je iz Brckovljana pa dosta često idem kroz DS pa se možemo sresti tamo!

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #47
Odlično, proučio sam malo Nakku, stvarno je sve objašnjeno u detalje i vidio  napomenu ne koristiti šečer već sorbitol inače bude bum!.
Bilo bi super da se nađemo jedan vikend kada zatopli
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #48
Koje ljepilo-putty si koristio za mlaznice??
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #49
2 šajbice + brzovežuči beton! Ljepilo ti treba za onaj  dio cijevi koji drži mlaznicu zaljepiti, toga je bilo u bauhausu, one bilelo-žučkaste cijevi i lijepila je bilo tamo!

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #50
Nisam mislio radit nikakve rakete. Ako bi radio, kupio bi gotov motor za rakete.
Ja bi radio dimnu bombu s čovjekom koji već ima dosta iskustva.
Kuho bi na otvorenom, nemože mi ništa eksplodirat najgore kaj se može dogodit je da mi se
zapali i počne dimit. Evo ovako izgleda kuhanje:
http://m.youtube.com/#/watch?v=impQ4bCruTU
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #51
Iako nije jako nagrizajuć, kalijev nitrat nije bezopasna kemikalija, kao što nije ni ovaj kuheraj kojim se bavite. Svakako zaštitite oči i nosite rukavice, a ni protupožarni aparat ne bi bio na odmet.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #52
Iako nije jako nagrizajuć, kalijev nitrat nije bezopasna kemikalija, kao što nije ni ovaj kuheraj kojim se bavite. Svakako zaštitite oči i nosite rukavice, a ni protupožarni aparat ne bi bio na odmet.

potpisujem,  mislim da ču ja raditi samo "suhe" raketice, meni se neda kuhat


Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #53
Iako nije jako nagrizajuć, kalijev nitrat nije bezopasna kemikalija, kao što nije ni ovaj kuheraj kojim se bavite. Svakako zaštitite oči i nosite rukavice, a ni protupožarni aparat ne bi bio na odmet.

potpisujem,  mislim da ču ja raditi samo "suhe" raketice, meni se neda kuhat

Nisam 100% siguran , ali kad to gorivo jednom plane više se ne gasi aparatom. Ima sve što mu je potrebno, kisik(koji sam proizvodi gorenjem), gorivo i temperaturu. ;)

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #54
Nisam mislio radit nikakve rakete. Ako bi radio, kupio bi gotov motor za rakete.
Ja bi radio dimnu bombu s čovjekom koji već ima dosta iskustva.
Kuho bi na otvorenom, nemože mi ništa eksplodirat najgore kaj se može dogodit je da mi se
zapali i počne dimit. Evo ovako izgleda kuhanje:
http://m.youtube.com/#/watch?v=impQ4bCruTU

Ovo je nažalost zabluda, temerature koje postiže gorenjem su puno veće nego kaj vidiš na svim tim videima.

Dimne bombe, pogotovo za avione se rade od dvije sasvim drugačije kemikalije, koje prilikom gorenja ne razvijaju temperaturu već samo gusti dim. Šećer s druge strane razvija finu temperaturu.

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #55
Sve je to ok, ali kuhati u kuhinji i to još na plinu suhu smjesu KNO3 i šećera, moraš biti kreten.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #56
ili lidija kralj


Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #57
Denis, a gdje vam je Lija. Bez njega nije to to.  8)

lp
Toni


Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #59
par slika