Skip to main content

Topic: Bixleroljupci, ujedinimo se! (Read 44692 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #120
Toooo :)
Ajmo programirajte to i idemo, cizmake na noge i vozi :D

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #121
Hehehe :D
Stavio ju na Skywalker Siriusa, premjestio i FPV na njega, pa ćemo vidjet kakva je situacija :)
Mogli bi prekosutra na neki let, ak si za


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #122
Sutra nema kiše, prekosutra počinje kiša i ne staje do ponedjeljka :'(

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #123
U hebemu...
Sutra ne znam kad bum došao doma.
Al ak ne dođem prekasno, zovem te :)


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #124
Moze, super ;)

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #125
Zed, izgleda da niš od leta danas. Moram skrpat nos od Bixlera (od zadnje nezgode) :)


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #126
Daklem, evo nešto što bi moglo zanimat one koji su se odlučili kupit neku letjelicu, a još ne znaju koju.
Već duže vrijeme slušam kako svi hvale Bixlera na sva usta, Bixler ovo, Bixler ono... I mogu reči da je sve to stvarno istina. Vjerujte im kada to govore.
Naime, za svoju prvu letjelicu, kada sam počinjao sa ovim, sam bio izabrao Skywalker Sirius EPO. I od kada sam ga složio, sa njim me pratila sama nesreća i bezbrojni padovi, a i kada nije bilo padova, situacija je bila na granici :)
I već kada sam pomislio da sam ja u pitanju i da sam antitalent za letenje (a nisam baš toliki), naručio sam Bixlera 2.
Kad sam ga složio i isprobao, odmah prvi let je prošao savršeno i avion je stvarno milina za voziti.
Moj savjet je, izbjegavajte Skywalker Sirius u širokom luku! Avion je koma, letne karakteristike su mu doslovno u k...
Naime, neki dan sam bio odlučio da mu dam još jednu priliku, i da na njega postavim FPV, jer ima veći tovarni prostor, ima puno mjesta unutra, stane 4000mAh batka, i ima jači motor.
I tako sam to jučer navečer sve uspio montirati i završiti, i otiđoh ga na kratko isprobati.
Od prvog poljetanja, pa sve do kraja leta, sam konstantno vodio borbu sa avionom, ko da smo se hrvali grčko-rimskim stilom, doslovno je svaka sekunda bila žilava borba da avion ne padne.
Avion ima užasne karakteristike leta, tromo reagira na komande, kada skrečete sa aleronima i elevatorom, ima spori odaziv, ali taj odaziv, kako se naginjete, postaje sve jači i avion sam ubrzava naginjanje u tendenciji da se skroz okrene, a u isto vrijeme mu nos počinje dosta ponirati, tako da mu u jednom trenu morate lupati skroz kontru sa aleronima.
Ma koma živa, let ravno je kako tako dobar, ali svako skretanje završava sa znojnim čelom u uzdahom olakšanja kada se avion jednom poravna.
Usporedbe radi, Bixler sa FPV-om vozi ko san! Let je lagan i smiren, avion ravno leti doslovno sam, bez potrebe diranja komandi, a skretanja su savršena, pa čak i ona oštra.
Preporuka: Izbjegavati Skywalker Sirius, a Bixler preporučujem svima! Stvarno san od aviona.
Danas krpanje Bixlera i vračanje FPV opreme na njega, a Skywalker ide u mirovinu.


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #127
Ne znam, meni zvuči kao da ti je Skywalker tail heavy pa se zato tako ponaša :D

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #128
Ma jok, imao sam osječaj da mu je nos težak, al sam posložio CG da bude savršen. I opet koma


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #129
pa nemreš vjerovat da je tak loš....si ga možda preopteretio ili nekaj slično? mislim stvarno me čudi jako da tako jadno leti ali vjerujem ti :)

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #130
Mislim da ga nisam preopteretio, FPV kamerica je ona mala od Fatsharka, skroz lagana, nbatka je od 4000mAh, ali to je po njihovoj preporuci... Nemam pojma koji mu je vrag


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #131
I evo onog čega sam se pribojavao, ubacio sam u Turnigy 9X stanicu, Orangerx transmitter module i nikak ga ne uspjevam bindat. Neće i neće...
Vratim originalni modul, i probam ga bindat sa Hobbykingovim prijemnikom, i radi bez problema, a stavim nazad Orange i nema šanse niti sa HK prijemnikom, niti sa 9x prijemnikom.
A modul radi, kad se pali daje zvučni signal, mogu promijenit modove, kad pokrenem bindanje, ledica na Orange modulu dva puta zasvijetli, što znači da je pokrenut mod za bindanje... ali prijemnici ga jednostavno ne primaju...
Ima netko neki savjet?


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #132
Siguran si da su tvoji prijemnici kompatibilni sa tim modulom??

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #133
Pa, na Hobbykingovoj stranici piše da jesu... Ček, nabacil bum ti link, samo da ga nađem


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk