Skip to main content

Topic: Bixleroljupci, ujedinimo se! (Read 44505 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #90
Ja mislio danas malo, možda tu do Save kod McDonaldsa, al bumo vidli kakvo bu vrijeme dok dođem doma. Ja sam doma oko 3, pa dok dopunim batke, znači nekih pola 4. Nekak se tu crni sa sjevera, trenutno sam iza Sljemena, pa vidim da stiže neka kišurina...


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #91
Ja mislio danas malo, možda tu do Save kod McDonaldsa, al bumo vidli kakvo bu vrijeme dok dođem doma. Ja sam doma oko 3, pa dok dopunim batke, znači nekih pola 4. Nekak se tu crni sa sjevera, trenutno sam iza Sljemena, pa vidim da stiže neka kišurina...


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

ja ću stavit batku punit pa ćemo da vidimo :D

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #92
Može! :)
Mislim da bi moglo bit zanimljivo sa onim tvojim GoPro-om snimit iz prve ruke udar munje u avion, hahaha :D
Mada bi prije pupio u stanicu, pošto si na zemlji :D


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #93
Lupio, ne pupio :D pobjeglo slovo


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #94
hahahaha ne znam zašto sam umro od smijeha na "pupio" :D

cujemo se kasnije pa bume vidle!

 

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #95
Hahahaha :D može, čujemo se


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #96
zed, ne znam dal ću stič danas na let, moram si polemit chincheve od usb recorder-a za FPV, popucale mi žice baš na izlazu iz chincha.
Planirao to napravit na poslu, al eto jedan tu kolega sa foruma i posla (prepoznat će se u ovome) mi je samo zadavao posla u firmi, pa ne stigoh to obavit :)


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #97
Ak budem gotov u neko pristojno vrijeme, da se isplati otič, javim ti


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #98
Evo i mog, ovo mi je drugi, prvi je bio v1.0, prodao sam ga lane pa zažalio. Razmišljao sam čak uzeti v2, međutim čitajući strane forume i gledajući slike, sve mane sa v1 su prenijeli na v2 (osim montaže krila) tako da sam se odlučio za kit verziju v1.1
Setup je standardni, Towerpro TG9 4 serva, motor RcTimer 2200kv, prop 6x4, regler (kad stigne, budući da sam svoj ustupio Migoviku) 40A, i 3S 2200 mAh baterija.

E da, stavio sam i drugog pilota, da ne bude isti kao i od Migovika  :D

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #99
Lepo pofarbano!! :)

Jel ti bio prekratak stražnji šaraf za krilo (ovaj bliže repu)?
Si ga već vozio sa 2200 motorom ili će ovo biti prvi put?

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #100
Naravno da je šaraf prekratak, Migovik mi je već napravio duži, oba.
Nisam još vozio sa tim motorom, ali imam modela koji koriste taj setup, tako da neće biti problema.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #101
Pitam za motor samo da napravimo neku usporedbu...snimi maiden da vidimo kako ide :)

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #102
Pozdrav ekipa! Evo i mene nakon duže vremena.
A, donosim i neke fotke iz svoje radionice :)
Pošto je ovih dana bilo neko kilavo vrijeme (izuzev ovih par dana sunca, kada sam, ko za peh, bio zauzet), malo sam se išao igrati sa Hobby Kingovim jeftinim TX-om kojeg imam.
HK-ov TX ima fiksnu 2.4GHz antenu, što znaći da je onaj sitni koaksijalni kabel iz antene direktno zalemljen na pločicu TX-a. Šuga! :)
Nije mi vrag dao mira, pa sam dobio želju pokušati staviti jaču antenu (više decibela). A, kako je to nemoguće zbog fiksne antene tx-a, bacio sam se na laganu preradu daljinca.

Raskopao sam ga (normalno, smotan ja, zaboravio sam okinuti koju fotku unutrašnjosti).
Odlemio sam koaksijalni kabel od antene, odšarafio šarafe koji su držali antenu, i uklonio ju.
Uzeo sam list pile za željezo i odrezao ostatak nosača antene, da se poravna sa ostatkom kučišta.
Imao sam doma konektor za WiFi antenu, sa 10cm kabla, koji sam bio naručio preko e-baya za nekih 1-1,5 dolar.
Zalemio sam kabel od konektora na mjesto gdje je bila zalemljena antena, provukao konektor kroz rupu gdje je bila originalna antena, i zašarafio konektor za kučište.
I evo, ovo je rezultat




Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Bixleroljupci, ujedinimo se!

Reply #103
Time sam dobio mogučnost staviti bilo koju WiFi antenu (što je normalno na većini daljinaca, ali ne i na ovom, jer koliko para, toliko muzike).
Ali, meni je cilj bio isprobati jednu jaču antenu.
Sa e-baya sam bio naručio antenu od 20db (standardna je 3-5db).
Sad mi jedino preostaje da napravim range test, pa da vidim da li jača antena bitnije mijenja domet.
Evo, na sljedečoj fotki se, za usporedbu, nalaze (sa lijeva na desno), stock antena sa svojim kablom, pored nje je standardna WiFi antena, a sa desne strane je 20db WiFi antena.
Po svemu sudeći, trebala bi to biti zvijer od antene.  :)



Sent from my iPhone 4S using Tapatalk