Skip to main content

Topic: nacrti za avione jednostavne izrade (Read 14669 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nacrti za avione jednostavne izrade

nacrti

Odg: nacrti za avione jednostavne izrade

Reply #1
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: nacrti za avione jednostavne izrade

Reply #3
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: nacrti za avione jednostavne izrade

Reply #5
a od čega se prave jeli od 6mm stiropor i gdje kupit setup

Odg: nacrti za avione jednostavne izrade

Reply #6
prije sve se predstavi ovdje

http://www.flyfreak.net/nasforum/predstavite-se/

a onda će mo ti pomoći oko ostalog što te zanima ako znamo

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: nacrti za avione jednostavne izrade

Reply #7
pretstavio sam se pogledao sam one f16i f22  koji je od ta dva bolji

Odg: nacrti za avione jednostavne izrade

Reply #8
pretstavio sam se pogledao sam one f16i f22  koji je od ta dva bolji

Bolji je onaj kojeg ćeš sa strpljenjem pedantnije napraviti.
Vidim da si nestrpljiv, na sva tvoja pitanja na ovom forumu ima nekoliko gotovo istovjetnih odgovora.
Samo , tebi se ne da to čitati, bolje pitaš, pa da odmah sve imaš na gotovo....eee mlade generacije.
Elem, nije mi teško napisati.
Stiropor imaš u Pevecu, Baumaxxu...bilo kojem centru ili trgovini gdje se prodaje laminat, to su Izofloor ploče debljine 6mm i 10 komada te košta oko 90kn, dovoljno za napraviti 5 aviona ove lagane izvedbe.
http://www.flyfreak.net/pocetnici/pozdrav-avion-od-stiropora-pocetnik-%29/msg97411/#msg97411
 
Tvoje slijedeće pitanje će biti koji setup tu ide, dakle koji motor, regler, serva.....
I to već ima, zanemari što je tema o MIG29, tu sam napisao šta ti sve treba za F22 ili F16, isti vrag:
http://www.flyfreak.net/samogradnja/mig-29-kad-nece-migovik-ja-cu/msg54260/#msg54260

Kako se tako nešta pravi, sa slikama od jednog drugog modela, nema veze, bitno da skužiš tehniku, sve piše u ovoj odličnoj temi:
http://www.flyfreak.net/samogradnja/prva-rc-samogradnja-%28depron%29/

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: nacrti za avione jednostavne izrade

Reply #9
dobro oprostite što sam pitao pitanja već postavljena još samo meni se više sviđa f22 ali mi se čini komplicirano na nekom sam forumu pročito da je f16divlji u letu

Odg: nacrti za avione jednostavne izrade

Reply #10
i još samo shop u đakovu neradi nemogu adresu otvoriti

Odg: nacrti za avione jednostavne izrade

Reply #11
ja sam iz požege imam samo alles i color

Odg: nacrti za avione jednostavne izrade

Reply #12
Shop u Đakovu je zatvoren  :(, stanicu naručiš sa Hobby Kinga, ili u Pluramaksu http://www.pluramaks.com/shoppingcart/categories/OSTALO/STANICE/
Ili kao mnogi od nas, kupiš tu na forumu polovnu. Stanica ti je najskuplja i bolje uložit više novaca u nju. Ja sam počeo sa Spektrum DX6i, kupio ju na ovom forumu i koristio sam ju barem 2 godine, Od boljih a jeftinijih, najbolji izbor ti je Turnigy 9x kako za početnike, tako i za one ozbiljnije, imaš čak i sticky temu samo o toj stanici u rubrici Elektronika i Baterije.

Nijedan od ta 2 modela nije divlji u letu, dapače. Preporučam F22, najviše prašta početničke pogreške. Evo tu imaš i njihove snimke:
3 years in RC

Ja osobno sam prvi avion pravio F16, zato što je malčice jednostavniji za napraviti od F22. Lete podjednako dobro.
I da, karbon kod nas nema nigdje, a treba ti za ramenjaču u krilu, no zato kupiš običnu plastičnu strijelu u trgovini za lov i riboliv..cca 10 kn.
Šipke za pokretanje kontrolnih površina iliti push rodove uzmeš od kakvog starog kišobrana, rogove izrežeš od kreditne kartice, spoj napraviš sa luster klemama...uglavnom, snalaziš se sa priručnim materijalom.
Sve to ima za kupiti na Hobby Kingu, ali čemu, za početak...iskoristiš šta ti priroda (čitaj šupa/podrum) nudi  ;)

Raspitaj se u Požegi tko prodaje laminat, mora bit neka radnja samo sa laminatom, tamo to ima sigurno.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: nacrti za avione jednostavne izrade

Reply #13
na hk nemogu kupovati nemam paypal i što je remenjača u krilu dali na netu ima kako se ugrađuje u f22 ali možda i ja budem prvo f16 ako budem

Odg: nacrti za avione jednostavne izrade

Reply #14
na hk nemogu kupovati nemam paypal i što je remenjača u krilu dali na netu ima kako se ugrađuje u f22 ali možda i ja budem prvo f16 ako budem
Ako si skinuo nacrt za F22, u tom zip fajlu imaš i upute kako se pravi, sve sa slikama, jedino je na engleskom.

Kupovanje preko paypala je gotovo nužno, je ima nešta i kod nas za kupit ali po 5-6 x većoj cijeni.
Ostaje ti samo onda kupovina preko ovog foruma :(
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.