Skip to main content

Topic: Romobil na elektro pogon (Read 23641 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Romobil na elektro pogon

Ako se netko sjeca mojih raznih pitanja za motor itd u vezi romobila, evo nek se zna kako napreduje izrada :)

Zasad sve ide po planu, zadnji dio je prakticki gotov, a prednji nakon vise preinaka je tek sad nacrtana (zasad) zavrsna verzija, pa cu to iduci tjedan krenut pilit i zavarivat
Uglavnom, ja sam jako zadovoljan, ovaj zadnji dio s amortizerom (ciji gornji kraj jos nije montiran) je isproban i bit ce savrseno udobno, na slican nacin ce bit i prednji dio izveden, samo 1 amortizer

Evo nekoliko slikica:


Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #1
Ne znam šta će Ti suspenzija kad imaš ove kotače koji se napuhuju ? Po meni nepotrebno..
u svakom slučaju, zanimljiv projektić... kakav setup imaš u vidu ?

izvještavaj nas o napretku !!   ;)

ovi varovi će Ti biti kritična točka.. Ja bi to riješio sa dva lima od 4-5mm (fino ti izrežu plazmom, Ti samo povariš direktno na glavčinu....)




Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #2
Istina, kotaci su jako mekani, ali neka, htio sam napravit nesto stvarno kvalitetno. Inace sam slobodno mogo bez amortizera, bilo bi x puta jednostavnije, al meni ovak vise pase :)
Sto se tice tog prednjeg kraja, istina, trebat cu jos malo razmislit i redizajnirat to jer ovak se cini da nebu bas precvrsti taj dio

Evo par slikica jos, zadnji kraj je potpuno gotov (jos samo mount za motor fali), a prednji kraj je u izradi, malo drugacije nego kako sam nacrtao, ali ovako je cvrsce.
Motor ce biti ovaj: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18184__Turnigy_Aerodrive_SK3_6374_149kv_Brushless_Outrunner_Motor.html
Regler neki od 100A pretpostavljam, neznam jos koji (savijet neki?)
A elektronika arduino, rucice za gas sa elektro scootera, kocnice koje prekidaju strujni krug itd.. :)

Sad se moram jos dosta zezati i dugo ce potrajat cini se da se naprave cjevcice za kotace s disk mountom i adapterom za zupcanik, i lazejem. To nosim na faks (FSB) tokarit al tamo im za posao od 5min treba bar 2 tjedna, pa ako netko slucajno zna gdje bi mogao odnjet istokarit tih par stvari i narezat navoj nek javi jer nije mi bas lako cekat tolko dugo :D

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #3
Sretno s gradnjom!

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #4
S kakvim baterijama ces to pokretat i koliko planiras da ces moci preci s jednim punjenjem ?

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #5
Hvala za lijepe zelje !
Pokretat cu sa 2x3S baterijama (tj znaci 6S), i tako x3 ili koliko ce trebati. znaci minimum 6 baterija sa 5000mAh. A neka procjena je pola sata-sat voznje, al to jako tesko mogu ovako znati. Ovisi koliko ce trajat, tolko jos baterija cu morat dodat, jer htio bi min 40min s jednim punjenjem

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #6
pa nabavim ti ja baterije bas za takve namjene ;)

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #7
Koje, kakve, di? :D


Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #9
Zgodno, al nevidim gdje pisu cijene i kad se ocu registrirat nema hrvatske, sto znaci da ne salju u Hrvatsku?

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #10
Vidi kakvu trebas pa ti sutra javim cijenu

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #11
Kad vidim kak lijepo kompaktno izgledaju...hm...mozda bi uzeo 36V. Al onda bi trebao imat vecu redukciju (sad je 44:9), a vec mi je ovo velki problem jer 9 zuba neznam hocu li uspjet nekak nabavit. Al reci cijenu molim te ako znas.. :Gens Ace LiNiMnCo2 36V 17AH Silver fish battery

Al inace znaci trebo bi u seriji dvije od 11.1V, sto veci kapacitet, dakle ovako nesto: Gens ace 8400mAh 11.1V 25C 3S2P Lipo Battery Pack


Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #13
maksimalno ti motor vuce 70A ja bi uzeo regler od 80A za rezervu
strong, light and cheap - choose two

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #14
e kolega mogli bi mi zajedno u neki projekt pa da pobegremo rektorovu nagradu...