Skip to main content

Topic: moje leteće cigle  (Read 9051 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: moje leteće cigle

Reply #30
...kod 3D modela je dobro da je model sto laksi., naravno i sto vise snage...

 ...kod akrobatskih modela tezina ce vam dati stabilnost modela prodiranjem kroz zrak...
 ... zato NEMOJTE se bojati  tezine modela...
...cak ni prevelika snaga motora vam nije potrebna kao kod 3D-a..


Odg: moje leteće cigle

Reply #31
A budemo vidjeli kad ga zgotovim. To malo balze kas sam metnul nije tesko ko jedan servac.....
Znam da mi ovo nije zadnji :) U tom i je poanta da sto ih vise napravim to budu bolji ,kroz greške se uči.

Kaj se tiče 3D letenja , tek sam savladao zagija otprilike tak da ima vremena za prave pile koje su sposobne svasta...



Odg: moje leteće cigle

Reply #32
Stigla i nova stanica. Par veceri sam proucavao kaj to je i kaj ima, jer mi je nakon one 4ch kaj dolazi uz cessnu ova  pre pametna ....
[attach=1]
Gumbi su definitivno u banani i vec sam narucio klik prekidace koje cu montirati umjesto ovih...

Prvi nedostatak sam primjetio da mi zapinje palica na jednom mjestu i odlucio ju otvorit da vidim sta su kinezi zahebali.... Jednostavno je zica pre kratka i konektor zapinje o nju. Malo ju poravnao nategnuo i ucvrstio sa vrucim ljepilom i nikad vise problema.
[attach=2]
falila su dva sarafica na mehanizmu od palice, Inace drze i kopce kraj toga al ak ima na desnoj palici sarafe nek ima i na ljevoj :)
[attach=3]
Kod dijagnostike i trimanja sam skuzio da kad navinem gas do kraja, pomakne mi se ruder za 3-7 kako kad. Potenciometar od rudera se klimao/okretao zbog tamo nekog limica koji ga drzi. Naravno opet vruce ljepilo između plocice i mehanizma i nema da mrdne.. usput sam ih sve popiko nek se nadje...
[attach=4]
Unutarnju antenu koju ne budem za sada koristio jer sam uzeo djt modul sa vanjskom sam pospremio u kuciste da ju maknem iz rucke nebi li smetala ovoj koja radi...
[attach=5]
Na brzinu skombiniro zastitu za antenu i kuciste od 3mm navojne sipke i malo spere.. i zaljepio spuzvicu koju sam dobio sa stanicom za batku da ne gulim zeni stol dok se ucim po kuci....
[attach=6]

jos sam spustio jst konektor od napajanja da bi zice imale vise prostora....

I sta je najzanimljivije ona jos uvijek radi.... cak i bolje :)

Odg: moje leteće cigle

Reply #33
Bravo, fino odrađeno :D

Odg: moje leteće cigle

Reply #34
svaka cast sused! nisam ni znal da si ti rodjeni modelar. dosel bum koji dan do tebe vidjeti ergelu, a mogao bi i ti do mene na kavu da vidis moju.

p.s. hans je ak slucajno ne znas tko sam :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: moje leteće cigle

Reply #35
Citam ja tebe ovdje :) a i slika profila te je odala :)
Samo ti navrati, bar nisam daleko.

Odg: moje leteće cigle

Reply #36
Eto sa se pohvalim stanica je odradila prve letove i jako je zgodno kaj sve mozes snjom.....

I opet se malo radilo....

Savijanje deprona sa salotejpom uz pomoć fena ide bez problema i pucanja....
[attach=1]
[attach=2]

Moj prvi mount za servace , tesko su pristupni pa ako rikne ,teško da bi ih izvadio da su zaljepljeni....
[attach=3]
[attach=4]

Opet malo ljepljenja....
[attach=5]
[attach=6]

Koliko se god trudio kod rezanja opet ima puno fulanja i neslaganja koja se namjestaju bruse podmecu , al sve bu to dobro...
Utezi su prirucni :)

Odg: moje leteće cigle

Reply #37
Moze ti se savit i tak da samo rezes sa druge strane V ureze, ali to vec vjerojatno znas :) :) Ovo je sigurno cvrsca metoda.

Odg: moje leteće cigle

Reply #38
rezali ljepili bušili trgali gurali i eto rezultata....
[attach=1]
[attach=2]

umjesto pilota prijemnik na dostupnom mjestu...
[attach=3]

pod haubom
[attach=4]

rtf sa 3s 2200 (173g)
[attach=5]


E sad još ostaje pricekat dan bez kiše i vidjet jel cigla leti :)

Odg: moje leteće cigle

Reply #39
Bravooo stari, odlicno je ovo! Daj snimaj maiden molim te! Ako ništa drugo da naučim ponešto iz njega jer i ja uskoro letam :D

P.S. ne mogu vjerovat da je ispal tak lagan :)

Odg: moje leteće cigle

Reply #40
Budem i sliko i filmo :)
Ovo je 90cm raspon da nebu zabune. Sve sam djelio sa 0.77....
Iduci bude laksi i naravno bolji :)

Odg: moje leteće cigle

Reply #41
Ahaaaa :)

Jos reko pa svaka cast ak je tak lagani ispal :D

Odg: moje leteće cigle

Reply #42
Eto bio maiden.... video sve govori

maiden edge 540

A inace je super :)

Odg: moje leteće cigle

Reply #43
Zakon, čestitke na maidenu!!! :) Lepo leti!

Pante uvijek preljepit trakom još preko, inače odeee :(

Odg: moje leteće cigle

Reply #44
Bravo na letu i aviončeku i ne bi se cudio da iduće letalo bude dvostruko veće :) :)

lp