Skip to main content

Topic: HK 550 FBL - Da ili ne? (Read 31172 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #150
ja sam napisao već. mrle ima dx8, vise satelita i sve ali jednostavno ne radi.... eto još cemo provjeravati, samo prije ponedeljka voda, mrle je van grada pa mi se neda solo u nasu helipelicu..... neznam zakej na njegovom ar8000 radi sve i to cak mislim i bez satelita- satelit je dodatna antena!!! jednostavno nema smisla.... mora da je nekaj softwareski.... aj bumo cackali.... ali nema tu preveć filozofije!?!? radi ne radi :(
vidt cemo

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #151
Googlao sam, neki 7 i 8 kanalni resiveri trebaju satelit da bi radili kako spada.. Neznam zašto, nema niti smisla jer kako je jfl rekao, satelit je dodatna antena koja služi za pojačavanje signala i uglavnom se koristi kod 500 + jer veličina helikoptera može zblokirati signal što može dovesti do pada.. Iako ima puno ljudi koji komotno koriste 7+ kanalne resivere (AR8000, AR9000, AR7200) bez satelita..

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #152
Ah ti dani Spektruma su hvala bogu iza mene :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #153
Za AR8000 treba satelit da se moze bindat da ispravno radi, pise i u uputama. AR7000 ne treba.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #154
Probao sam bindat sa satelitom i bez satelita.. Ne radi niti na jedan način.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #155
Da li je satelit originalni? Ako nije DSMX nece raditi!

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #156
Satelit koji sam dobio je DSM.. Sad ako su decki probali sa DSMX satelitom onda sigurno ne radi iako ne vidim razlog zašto bi satelit bio potreban da prijemnik radi.. Kako je onda radio gosp. drvoholdingu s DSM satelitom?


-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #157
DSM je prastara tehnologija izmedju je bio (jos uvijekprisutni) DSM2 i sad je aktualan DSMX...cini mi se da su prve serije 8000 izasle oznacene kao DSM2 (jer nije bio jos sluzbeno relesan DSMX, ali ga sve podrzavaju) koju tvoj ima oznaku?

Definitivno; ja osobno isprobavao; 8000 ne radi bez satelita, a probavao sam i kombinaciju sa DSM2 satelitom i nije htio...


Satelit koji sam dobio je DSM.. Sad ako su decki probali sa DSMX satelitom onda sigurno ne radi iako ne vidim razlog zašto bi satelit bio potreban da prijemnik radi.. Kako je onda radio gosp. drvoholdingu s DSM satelitom?


-Jura

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #158
Na satelitu kojem sam dobio kad sam kupio prijemnik piše samo DSM..

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX


Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #160
Sve kaj na njemu piše je PASS - OC15. I satelit je DSM2 ipak.. Dvojka mi je izgledala kao neki logo.. Vidi se da je nekakva naljepnica s njega potrgana..

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #161
Bojim se da ti je to problem! Provjeri sa deckima koji su testirali da li su koristili DSMX sat, ako nisu onda se mozemo naci da isprobamo sa mojim DSMXom, no prilicno sam siguran da je to tvoj problem...

Sve kaj na njemu piše je PASS - OC15. I satelit je DSM2 ipak.. Dvojka mi je izgledala kao neki logo.. Vidi se da je nekakva naljepnica s njega potrgana..

-Jura

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #162
nas je dsmx... bumo vidli....

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #163
sorry, mislim da imamo dsm2.... i dsmx, a vjerojatno probali dsm2.... aj najranije veceras ili sutra javimo ishod... ali vjerojatno bu radio ak je tak osjetljiv na sam sebe... jura malo se strpi....
btw svima vama kaj zajdete tu na heli dio foruma sretan Uskrs!!!!

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #164
točno tak sam ja bil napet kad sam čekal prvi helič (art tech - 400) i kad je došel nisam imal STRPLJENJA , već sam mislil da bude odmah letel , upotstva nisam ni pogledal , a kamoli pročital .... da vam ne duljim siguran sam da znate kak je to završilo (  na plafonu dnevne sobe , srečom nije nitko stradao) ....

zato još jednom( ako ko želi slušati , nije da mora) STRPLJEN -SPAŠEN !
dx9-xd8-gobac630