Skip to main content

Topic: HK 550 FBL - Da ili ne? (Read 30971 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #180
I kada kupis sasiju 550 i onda opadne 450 sa cim bus je popravio? Neces imati nista. Najbolje ti je da letis sa ovim godinu dana, skupljas novce i onda vidis kaj hoces i koliko para imas i to kupis.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #181
istina.. al vi neznate da juro jakooo dobro leti...nek se odluci
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #182
I tarik (kak se vec pise) leti jos bolje pa ipak opadne koji puta.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #183
tarik filipovic :-[
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #184
Imam ja kutiju rezervi!  :D

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #185
Ja bih htio 550 naravno ali i ja se brinem cijene.. Mislim da 500 ili 450 bi bilo najbolje.. Budem vidio pa tu napisao što mislim da onda Vi potvrdite ili izmijenite ono što ja mislim. 450 je po meni the best u ovom trenutku. Baterije mi se brzo pune, sve je jeftino itd. U zadnje vrijeme mi se mali helići sve više i više sviđaju.. Sad po meni 2 najbolje klase su 450 i 700, 450 zbog toga što je dovoljno malen da možeš bilo gdje letit, dijelovi su jako jeftini u usporedbi s ostalim helicima, baterije su jeftine u usporedbi s svim ostalim i k tome je najteži za letit tako da je super za učenje. 700 zbog veličine, stabilnosti itd. 550 je kao neki između helić. Ja za sad mislim da bi 450 bilo najbolje ako bi kasnije uzimao nešto veće što budem najvjerojatnije ili 550 ako budem samo imao taj jedan neko jako dugo vrijeme. To je za sad, budem još malo promislio pa kaj bude bude.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #186
Zar nisi vec 6 puta u ovoj temi odlucio sto ces?
Sad opet isponova?

Sorry, ne zelim bit coban il negativac al brate kupi tu 450 i letiiiiiii :)

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #187
Odlučen sam ja za 450 ali uvijek si držim opcije otvorene. Danas sam 6 letova (3 baterije, dva leta po bateriji) odradio i pre zadovoljan sam, pre sretan! Izgubio sam kontrolu nad repom ali sam ga prizemljio brzo (TH i puna negativa jer sam mislio da sam bio u normal  modu ali ništa štete). Problem je bio u nosaču repnog serva koji je gosp. Mrle brzo popravio i objasnio mi zašto i kako. Po meni, 450 je odličan. Ultra jeftin (U usporedbi s svim ostalim naravno), leti i super ga je letit. Mali je vjertić puhao ali nije uopce bio problem za 450tku. Jedva čekam da probam flybarless. Trebam samo nagovorit mamu da stavi novce u banku i idem naručit 450tku. Jedini problem je kaj mi ova maska koju imam sad ne stane s baterijom gore, imam još jednu masku pa budem nju probao, ako ne, budem naručio još jednu zajedno sa velcro vrpcama jer ove koje imam ne drže bateriju dovoljno dobro..  EDIT: Evo, mama ide baš u banku tako da danas navečer budem naručio.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #188
Kak sad opet 450-ku?
Pa kaj nemas vec jednu?

Ajde se strpi jos malo... mozda nesto izkombiniramo ;)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #189
Ha imam. Ali 3S, staru verziju (SE V2), flybar. Idem 6s, pro, DFC. Neznam dali bi htio nešto veće. Mislim, naravno da bi, tko nebi? Ali tu je cijena. 450tka je po meni savršena sad. Malo toga se potrga u padu zbog zakona poluge, ako se nešto strga biti će dosta jeftino za popravit, baterije mi se brzo pune i one su jeftine i leti super. Po meni jedine dvije loše strane su to što je mala što znači nestabilna na vjetru (iako je jako stabilna, praktički je sama stajala u hoveru na ovom malom vjeru kaj je danas bio) i to što je možda malo teže za na njoj radit nego na nečem većem. Mogao bi si uzet sad ili za mjesec dana 500tku ili 550tku ali me ne privlači toliko zbog cijene. I 450tku me je bilo strah dignut u početku, no kad sam vidio 700tku u zraku to je bilo nebo i zemlja pa se više nisam (toliko) bojao ali nemogu zamislit kako će mi bit sa nečim većim...

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX


Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #191
Hmm.. Imam 1600kn što mi nije dovoljno za nešto više od možda šasije, koliko bih mogao dobiti za Turnigy 9X? Bez modula i prijemnika. Nisam se još predomislio jer neznam uopce jer to moguce i dali bi to bilo pametno ako to gledamo financijski.. Možda bi mogao dobit šasiju GAUI X5 za nekih $250 od prijatelja. Nebi baš možda išao na pravu 550tku nego na pravu 500tku kao GAUI X5 ili Gob500 ali Gob500 je pre skup tako da mi GAUI ostaje.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #192
Od 500tke (trex 500, protos) mozes poslije koristiti baterije za 600tku.
Od 550tke mozes poslije koristiti za 700tku.
Os strech 450 ne mozes koristiti baterije ni za sto vece.
Obzirom da u zadnje vrijeme svi koji imaju love idu na 700, logicno je ako nemas za 700 ici na 550.

Skoncentriraj se na ono sto ze moze nac na forumu, ne mozes proc jeftinije. A i mozes prvo vidjet pa kupit, ne moras cekat, nema postarine, pdv-a.
Ima i sasija i servaca i blejdova, FBLova, imas i batke  kod davorvz...
Ne vidim cemu tolko filozofije.

Letis 450tku dok ne skupis cijeli 550 i ona 450 prodas i kupis jos batki. Tak bi ja to da sam na tvom mjestu.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #193
juro, opet isto..... :( rekli smo ti da ne fantaziras.... kao prvo 450 već imas, nije da pro nije bolji ali eto imas sporta. njega isto mos slozit na FBL.... pa imat barem jednu investicuiju manje (prati ebay za iskljucivo microbeasta jer ces ga nac za manju lovu a jako je dobar kontroler). onda skupljaj za 550. opet ebay ih je puna kifla na bidanju!!! onda pikni 550, naravno alignovog kojeg nevolis ali je iz puno drugih razloga boli od svih ovih drekeca izmedu kojih se boris..... kad ga kupiš i platis oglasi 450 i T9X na prodaju.... do onda kupi modul i receiever za T9X. onda kad to prodas imat ces za dvije batke!!! i to gensice, garant!!! do onda vozi tu 450 tku i ne razvaljuj glavu vise.... poslije ces na slicnu shemu doc do 700tke....odluka ostaje na tebi i odluči se. kolika ce tema tek biti kad bus sedamstotku kupoval :D

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #194
Onda sam ja krivo shvatio Vas. Neznam, ja bi i dalje najrađe 450tku ali ako su mi već 4 sobe rekle da idem na nešto veće onda sam ušao u taj mode. To je odprilike kaj se svaki put kad sam mišljenje promijenio desilo. Čitao sam na forumu i toliko i toliko ljudi je reklo da je ovo bolje od ovog zbog tog, tog i tog i onda sam promijenio mišljenje. Evo. Mislim da bi dobro bilo da idem natrag na početni plan, kupit bolju 450tku i na njoj letit dok sakupljam za 550. Neznam da li bi uopce i htio neki veći helić kao što sam gore napisao. Mislim da bi po meni najbolje bilo uzet si tu 450tku koju ste mi Vi složili, složit ju i ić letit na njoj za ovu i sljedeću sezonu.. EDIT: I 450tka jako puno košta ako gledamo sa strane jednog djeteta. Po meni, 450tke su za mene odlične s obzirom da sve sam plačam. Možda kasnije bi si uzeo 500tku ali za sad me ne zanima.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX