Skip to main content

Topic: Prijedlog za pocetnicki FPV setup (Read 7868 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prijedlog za pocetnicki FPV setup

Reply #30
vidim da se sve više otkriva draž fpv letenja..no malobrojni znaju ili su probali, da to postoji više od 20 godina.

u zagrebu je bila jedna igraonica, smještena kod srednje škole N.Tesla. Tamo su bili razni pentiumi neznam ni sam brojke..i bila su dva moćna: jedan pentium 90 i kao kralj  ;D tada pentium 110 ili 120 ak se ne varam..i na njih su bili instalirani leteča palica thrustmaster (wespen će znati) kopija originalne palice iz hmm f14 15 16..no sve je to nevažno jer su tamo bile i 3d naočale. zapravo je to bio pokušaj vlasnika da tada pokaže nešto sasvim novo na polju igranja tkz. force feedback, iliti čitaj tehnologija je uvela novi hit u igranje-drmusanje palice, volana kao i 3d naočale..

nešto što sam zamišljao kao djete, tamo je postojalo..i mogao si se igrati s time..poput igre DESCENT gdje vozikaš svemirski brod kroz nekakve lude tunele..no vrh je bio star wars..a naočale su imale i HT što je najbolje..neću zaboraviti osjećaj kada letiš u brodu a on se ljulja l-d a ti pokušavaš s glavom ostati u ravnom položaju lool..ili kada staneš uz rub u SW i pogledaš prema dole i vidiš noge i pravu dubinu svemirske stanice..a još bolje kada zapucaju na tebe a ti okreneš glavu i pljas skineš lika s balkona..tada i nikada više tavo nešto nije se pojavilo ili zaživjelo na tržištu PCa..zašto nemam pojma no to je bilo toliko luda zabava da nemožeš vjerovati..

bila je to svojevrsna polu kaciga imena VFX-1..a koliko vidim ni 20 godina posle se nije baš puno tehnički promijenila.. http://www.mindflux.com.au/products/iis/vfx1.html

iako tada basnoslovno preskupo i u nas nedostupno..

no da ću to ponovo sresti 20 godina poslije i to u modelarstvu nisam ni sanjao....i kaj reći nego smiješnim cijenama(nisu gratis ali tada je over 1000$ bilo pravo bogatstvo..pogotovo u vrijeme kada si bio čudak ako si se igrao na kompu neke čudne 3d igre koje nisu baš svi razumjeli..pa da nabiješ nekakvu kacigu i pigaš si vrat dok oni koji gledaju pokušavaju razumijeti kakvi te to grčevi hvataju  :)

e da..divni su to bili fpv trenuci..



htjedoh pitati..vidim da svi govore o predatoru ili dominator ako se tice fatshark firme..no zasto nitko ne spominje set Attitude SD http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28750__FatShark_AttitudeSD_FPV_Headset_System_w_5_8G_TX.html?strSearch=Attitude%20SD ili http://www.fatshark.com/product/1720.html# . koliko vidim ocjene kao i karakteristike to su bolje naočale od dominatora (jedino kaj je dominator modularan i ok, ima bolju sliku-no karakteristike su na strani attituda).

čisto me zanima jel taj set ičemu, dali ga je netko isprobao...jer definitivno je bolji od predatora a za razliku od dominatora je pnp..ono kaj je recimo wespen i zatražio..kao što i meni za ulazak u fpv zvuči takva ponuda sasvim pristojno dok se ne naučim i dok ne vidim dali je to ono kaj želim.

dali je fatshark firma koju prvu gledaš ili postoji još solucija ako se gleda nekakav entry fpv set, naravno kvalitetan...

kako god, imam osjećaj da će kroz godinu okupljanje na livadi sličiti...odjednom počnu doletat i sletat modeli iz svih smjerova..dogovori se ruta, svi u zrak i zahebancija..puna livada modela a pilota nigdje.....osim recimo u nekoj birtiji na terasi na tri spojena stola nekoliko čudnih ljudi s još čudnijim naočalama vrište i ispijaju pive..tko su oni..što rade..nitko nezna..ali izgleda da se jako dobro zabavljaju  :D :D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Prijedlog za pocetnicki FPV setup

Reply #31
Quote
vidim da se sve više otkriva draž fpv letenja..no malobrojni znaju ili su probali, da to postoji više od 20 godina.

ti pričaš o simulatorima letenja, fora, i sam sam rasturao po descentu 1 (i kasnije 2) toliko da sam znao sve te hodnike napamet...
ali to nažalost nije usporedivo s real life FPV-om,
di ti je skupi model u zraku kilometrima daleko, a puno faktora odlučuje hoćeš li primiti sliku koju ti šalje,
hoće li model primiti tvoju komandu koju mu šalješ,
i ako se bilo što poremeti, nema reset tipke za novi model kao u igrici 8)
već to ponekad znači da se model sparkira negdje di ga nikada nebuš našao,
a ti samo ugasiš stanicu i otvoriš pivicu, dok u košaricu ubacuješ dijelove za novi setup.  :D


ali da, po prikazu letenja na ekranu, to bi bilo to  :)
još da staviš neki paintball gore da možeš pljuckati iz zraka, zabava zagarantirana  ;D


inače za početak u FPVu je najbolje doći na livadu di se to leti pa vidjeti u živo.
izbjegavao bih ta integrirana rješenja jer te obično vežu na određenu marku TX/RX-a, te snage odašiljanja...
a 5.8 je ok za nešto na blizu, ali svi koji lete na veće udaljenosti ga izbjegavaju u širokom luku

provjeren kombo kod više korisnika i na ovom forumu
ti je 1.2 GHz video link, racewood ili slično
cloverleaf antene (mnogo bolje od stock štapnih)
433 Long range RC veza (2.4 ti nema veliki domet kada staviš FPV odašiljač na model)
i neki LCD LED TV 16 na više cola (TV jer ga dobiješ za manje para nego cvike, a možeš ga i doma klincima u sobu puknut, pa se barem koristi više dana u mjesecu)