Skip to main content

Topic: kako je ovo dobro (Read 2418 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: kako je ovo dobro

Reply #1
Da,dobro...
Baš gledam ovih dana prave jedralke na jubitu i kakve akrobacije rade pa me fascinira koliko figura naprave pa se još i okomito penju u zrak,ko da imaju skrivenu raketu u repu!
Čudo jedno! :)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: kako je ovo dobro

Reply #2
-BRAVISSIMO LUCA !!  ::)

A Tebi Damire hvala na videu.

Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: kako je ovo dobro

Reply #4
Hej Mario,jeli znaš koja je ovo kamera?(model ili tip) poviše Makulina lijevog ramena...Inače hvala na lijepom videu..dobro da Makulu srce nije izdalo od ''G'' opterećenja...lol ;D
LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: kako je ovo dobro

Reply #5
Ola prijatelju
To je GoPro Hero prva verzija full HD. Imam takvu i ne zudim za novim verzijama.
Meni je srce skoro otkazalo kad se naopacke provozao iznad piste  :o
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: kako je ovo dobro

Reply #6
Hvala Mario,još ,ako može,koliko bi došla nova ili polovna?, otprilike,a što se tiče letenja ,kada sam bio mlađi, problem su mi ubijek bila ''G'' opterećenja...jer čovjek se zaboravi a onda je zamračenje(ili u najboljem slučaju suženje vidnog polja) neizbježno.
LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: kako je ovo dobro

Reply #8
vjerujem da njemu G ne predstavlja problem jer usprkos godinama vidi se da je jako dobro utreniran za podnošenje g-sila(disanje,pokreti).kakav god da čovjek bio, pa i titan, ako nije utreniran i nezna što treba raditi podlegao bi g-silama.

i da,ako zbog ničega onda zbog prepre ludog invert preleta bi valjalo naučiti i letjeti avionom..ili ovakvom jedralkom...odlično je ispala snimka i podosta vjerno može gledatelj osjetiti taj osjećaj..svaka mu čast  ;D


e sad pitanjce..naravno, kao i sve kaj gledaš tada izgleda jednostavno i lako, no dali je teško naučiti i upravljati ovakvom jedrilicom? naravno, ne pitam za 3d letenje, nego mi se čini da u njoj pilotiranje nije toliko komplicirano..pogotovo kad vidiš ove ludorije izvedene JEDNOM rukom  ;) i ima li toga uopće u nas,,kakvu školu treba proći..cijene..ima li netko iskustva s time pa da odgovori na pitanjca...
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: kako je ovo dobro

Reply #9
Poštovani Željane,bez obzira na utreniranost ,neki ljudi lakše a neki teže podnose ''G'' opterećenja.Kod nas postoje škole letenja (jedrilice i motorno) a kako  Ti živiš u Zagrebu ,sve info ćeš dobiti na aerodromu Lučko.Hoćeš li postati vrhunski natjecatelj,o tom potom -krv ,znoj i suze-.Danas letačka dozvola za jednomotorni avion košta od 6 do 10 tisuća €. :-[
Nego još nitko se  nije javio da kaže cijenu kamere .... :'(
Primi pozdrav iz Splita.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: kako je ovo dobro

Reply #11
Dr. Tom hvala lijepa....pa nije bio problem napisati abt 3000 kn..brate ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: kako je ovo dobro

Reply #12
bio je i topic s popustom za nju u jednom pc ducanu u hr  ;)

fala ti remote,ja ni ne pomislih na nekakvo takmicenje..vec bi bilo fora poletjet..a i sletjet..necime sto sam vozis..a nije na baterije (sry motorasi,ovo je samo sala za male avijunceke  :D) tak da znam da to ima u zg, i da su licence relativno iz kojeg kuta gledas, skupe.jednog dana..definitivno..do tada,punjac u ruke i kurim baterije

da,u pravu si da zavisi od covjeka do covjeka..no trening podize toleranciju,a i stvara od neiskusnih iskusne.citaj i oni koji nemaju predispoziciju za letenje treningom mogu otkloniti poteskoce i nauciti kako i sto..no to je kao i u svemu..jedino u ovom postoje mali sitni trikovi koji zivot znace  ;)

kako god..jako dobra zabava..

btw,koliko košta jedna takva jedrilka..vidim da je lagana,odlicne zavrsne obrade..od cega je uopce to..a i to nije motorni avion pa jel treba za to ista licenca ili...samo treba imati muda  :)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: kako je ovo dobro

Reply #13
Željane,nema na čemu...za sportsku zabavu a da bude jeftino preporučam UL (ULTRA LIGHT).Ovih dana ,kada se stabilizira vrijeme,na Lučkom,Prelogu i naravno Čakovcu bit će svega i svačega za letenje kupovanje prodaju itd.Ako se vidimo u Prelogu ,tamo je odlična ekipa sa zmajevima i ultra lakim letjelicama,pa će mo popričati.Znaš da i naš predsjednik Pongra odlazi na kavu sa zmajem...lol...što ti je standard... ;D
Ispričavam se svima zbog skretanja sa teme,a ova je moja malenkost prije dvije godine sa ''made in garage'' letalom zvanom ''Jaje''.Vlasnik je moj prijo, bivši heli-pilot Alaber iz Osijeka. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes