Skip to main content

Topic: Ultimate Biplane by zmaltar (Read 23895 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #90
Sad sam našao da ima Kemoboja i u Zagrebu http://www.kemoboja.hr/ pa probajte njih pitati, slika trake je u ovom build log-u ;)

to mi izgleda kao 3M 8959 traka sa fiberglasom u križ, košta 90kn 50mm x 50m kod Raosa u zagrebu, i preodlična je, vrlo jako lijepi i ne rasteže se, samo što je dosta skupa, cca 2kn po metru.

ovako izgleda:
https://www.google.hr/search?q=3m+859&aq=f&um=1&ie=UTF-8&hl=hr&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=UpFmUdnMDuaC4AT654HwCQ&biw=1341&bih=815&sei=VJFmUYqBL_P54QT4v4HwAQ#um=1&hl=hr&tbm=isch&sa=1&q=3m+8959&oq=3m+8959&gs_l=img.3...3321.3321.0.3998.1.1.0.0.0.0.63.63.1.1.0...0.0...1c.1.8.img.CgfJwvV_Nko&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.45107431,d.bGE&fp=17d7ff0e699a9a94&biw=1341&bih=815

Baš ću probati nabaviti tu u kemoboji pa da usporedim.

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #91
Ova iz kemoboje je 30mm x 50 metara ili 100 nisam siguran... i košta 20 kn tako da je stvarno povoljna, isplati je se uzeti više komada i jednostavno imati za svašta, ja sam po zimi okinuo s branikom u led i razbio branik, došao doma i poljepio tom trakom, evo još drži hahahaha, traka je prezakon :) i ja je u pravilu uvijek imam bar dvije nenačete na lageru :D

Za oblaganje krila bi bilo idealno kad bi takva postojala recimo širine 200mm ali kad nema dobra je i ova.
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika


Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #93
Evo i slika spinnera kako sam obečao, ali ne paše mi 13x6 drveni prop u njega, paše apc 10x7 sport prop hmm nije ni bitno, spinner je zakon - hvala kolegi Jesus ;) kao što sam rekao ako ne bude za ovog ultimate-a bude za neki drugi model :)

ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #94
Bas je prekrasan......kolko para? Kolko je težak?

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #95
Bas je prekrasan......kolko para? Kolko je težak?

Nisam ga još vagnuo u nedostatku digitalne vage :) ali je ultra lagan, od oka možda kao mini servo
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

 

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #96
Poz, spiner je prekrasan!!!
Ja svoga mislim danas završiti s oblaganjem pa ču staviti par slika da se vidi :D
Kalkulator je zakon, odlićna stvar da si koliko toliko siguran da prilikom prvoga polijetanja neće biti AJME JOJ  ;D


Poz maltar i sretno s maidenom!
P.S. Jeli elektronika već gore?
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #97
Nije još, čekam servaće da stignu pa tek onda sve stavljam kad je sva elektronika na hrpi zbog CG-a da poslije ne bude manevara ;)

Hvala smoukey na podršci, nadam se da će uskoro maiden, evo lijepog vremena konačno :)

Puno pozdrava cijelom CNC timu iz Bjelovara ;)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #98
Build Log 16.04.2013. 15. dan sa ukupno cca 16h aktivnog rada možda i manje ali neka ;)

Dakle materijal je komad jelove letve 50x30mm ne mora biti baš jelovina, može biti i mekše i lakše drvo za obradu kao balza recimo ali ovo je najzastupljenije u kučanstvima :)

Takav model poslije ide u bijelu bocu od tekućeg jogurta, onu malu i grije se ili u pečnici kratko ili sa pištoljem za vruči zrak... moja je ova druga opcija-staviti ću slike naknadno kad svi modeli budu za grijanje pa idu slike i toga

Doduše kako sam slikao ustanovio sam neke dizajnerske pogreške u obliku koje ću još naknadno prije grijanja doraditi ali u principu to je to.

dok čekam ostatak setup-a počeo sam izrađivati drvene modele za izradu navlaka za kotače, kad stignem bude i model za kabinu, ali ima vremena ;) bitno da je došlo lijepo vrijeme pa se više leti a manje radi model hehe ;)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #99
Poz Kolega, gdje je zapelo (čeka se još setup?)


Sve čekam da će osvanuti slike ali ništa :D - Ajde izvijesti nas kako stoje stvari...
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #100
Pozdrav ekipa,

da zapelo je jer još čekam servo motoriće, ali nadam se kolega Smoukey da će uskoro stići :)

U međuvremenu sam radio i napravio stroj za vakumiranje za izradu plastičnih dijelova ;) s obzirom da mi je želja polako ići prema F3A, ali nikuda se ne žurim jer puno je to znanja i vještina koja mi još treba da bih bio spreman :) odraditi letove sa skupljim modelima

Nadam se da će ovaj ultimate uskoro poletiti i poslužiti upravo toj svrsi da steknem neke manevarske vještine :)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #101
Pozdrav ekipa,

kratki update:

Umjesto hijubriju NN ESC 45A ide na ultimatea Turnigy K-force 40A, mislim da će dobro odrađivati posao... a ide do 6S kao i motor pa si sve mislim spojiti dvije batke 3S 2200 mah u kombinaciju 6S :D

Servaća još ni u panju :| a neću iz principa staviti ove hijubriju da ne bi maiden postao i zadnji let hehehe :D

ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #102
Ajme prijatelju jeli još nije stigao paket :D

Bome ja bi na tvome mjestu izgorio - ako nije paket na vratima kroz 7 dana max ja sam lud!!!!   >:(
Ajd javi malo kako napreduje pila i kada će u zrak.
Eno moja stoji i čeka maiden, vrijeme nam je samo za zmajeve, strašno!!!!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #103
Ajme prijatelju jeli još nije stigao paket :D

Bome ja bi na tvome mjestu izgorio - ako nije paket na vratima kroz 7 dana max ja sam lud!!!!   >:(
Ajd javi malo kako napreduje pila i kada će u zrak.
Eno moja stoji i čeka maiden, vrijeme nam je samo za zmajeve, strašno!!!!

Hehe vjeruj mi da već lagano gorim, ali u pripremi je i backup opcija samo da stignem složiti avion i uvježbati letenje s njim za Fizir kup hehe

Ne bih se čudio da mi kurir pokuca na vrata i kaže nešto na kineskom :D koliko dugo stiže, kao da pješice dostavljaju...

No dobro, što je tu je :D kažu stariji i iskusniji: strpljen, spašen

Treba ti neki pilonac koji sjeće vjetar ;) pa ga ne stigne bacati okolo :D kod nas napali komarci ko ludi pa na aerodromu moram biti sav mastan od preparata protiv tih beštija a najslađe mi je predvečer letjeti kad ih je najviše...  ???

Morati ću promijeniti raspored zbog njih hehe

Ne brigaj za maiden, nikuda se ne žuri jer žurba nikad nije bila dobra, i kad imaš osjećaj da ne trebaš letjeti onda se poslušaj, znam po sebi, ja sam magistrirao zakucavanje u zemlju hehe ;) kao i setup, ako misliš da neki servo ili motor ili esc nije dobar, najčešće si u pravu, a krepa najčešće u zraku, neće na zemlji, bez brige :D
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #104
Što je, jel došel kurir? :D