Skip to main content

Topic: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić" (Read 46426 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić"

Reply #105
lepo lepo  :)

nego, molio bi ili u temu x8 ili na PM sve o ovom katapultu. kako sam ponosni vlasni x8ice ovo je nešto kaj si moram napraviti. unaprijed puno puno puno hvala  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić"

Reply #106
Koliki je katapult kada se slozi za transport?

Odg: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić"

Reply #107
 
Ovdje ima tema o takvom katapultu http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1806237
Kod mene je guma malo duža jer se vraća preko kolotura prema nazad i drugačije je napravljen noseći dio.Još se malo trebam poigrati sa kutem pod kojim će ga izbacivati.
Dimenzije su 2 x 1m alu kvadratne cijevi sa sklopljenim nogama i onaj klizni nosač.
Danijel

Odg: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić"

Reply #108
daj stavi koji video polijetanja.Dali si pokušao lansiranje sa težim opterečenjem npr.2 x 4s 5000 mah.

lp Zlatko
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić"

Reply #109
Evo video, malo su prednje noge sjele pa kut polijetanja nije bio dobar ;)
Bila je jedna baterija, sa dvije slijedi.
https://vimeo.com/76894094
Danijel
 

Odg: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić"

Reply #110
Fino to izgleda , mislim da bi trebao još pojačati gume za izbaćaj .meni je isto interesantna stvar ali moram osmisliti postolje za avion skyhunter .dakle potpuno ista konstrukcija kao tvoja nešto jaće gume tako da može izbaciti avion od 4 kg i sada treba rješiti samo postolje da se avion bez oštećenja izbaci .
elisa je isto otraga ali trebo bi naći rješenje da postolje bude vezano uz trup .da se izvesti , na slićan naćin poljeću dronovi ali oni rade na pneumatiku .

UAV Drone Taking Off from US Military Catapult Launcher Control
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić"

Reply #111
ovo bi moglo biti rješenje , nekekvi V nosaći koji se vjerojatno daju rotirati samo prema naprijed.

Penguin B UAV catpult launch
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić"

Reply #112
Gumu budem još malo napeo samo moram paziti da ne pretjeram, ipak je to stiropor.Drugi puta snimam krilo kod ispucavanja da vidim kako djeluje na njega, a možda dodam još metar cijevi da može dobiti ubrzanje.
Najbolje bi bilo da je prihvat na trupu ali to dosta komplicira stvar.

Odg: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić"

Reply #113
Stari moj,dok ne smontiramo dve rakete za ispaljivanje,nismo ništa napravili!!!
 :D :D :D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić"

Reply #114
Da, ovo je preglomazno :P


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free


Odg: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić"

Reply #116
Dečkovi,bumo danas u zrak iza cca 15 h?
Ja se bilježim,opet sa Relaxom 2 i jednim novim,vjerojatno nesloženim,ali bitno da ga dopeljamo malo na zrak!!!
 ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić"

Reply #117
A neznam bum vidio, situacija mi je ko prošli put. Pošalji SMS kad krećeš.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić"

Reply #118
Aha da, jučer smo letili na travici kada ne skreneš pru ljevo kod kuće prema nasipu(staro mjesto)
neg smo nastavili pokrej kuća ravno i išli kolko god se da ravno. Onda je sretanje ljevo i zaustavljanje.
Tam smo letili i Sale kaže da je bolja trava ali je kraća malo. Ko prvi on odlući.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Letenje na travi kod "Hortikulture Ćustić"

Reply #119
Cete doc s malim dogfighterom ? ;)