Skip to main content

Topic: KOMARAC SRUSIO QUAD (Read 14938 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: KOMARAC SRUSIO QUAD

Reply #45
baca mijenjaj naslov theard-a mislim da vise nije prikladan ovaj naslov xd robi ti si iz zg-a ako se ne varam?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: KOMARAC SRUSIO QUAD

Reply #46
Uvijek imas nepredvidjene situacije, evo npr ja isao isprobavat gimbal u park I nakon 5 min leta skuzim da je quad poceo totalno cudno letit , ja uspio nekako sletit I kad imam sta vidjet. Prednji desni prop pukao, mislim jedan krak propa se doslovno drzao na koncima. Ne kuzim kako se nije srusio jer taj prop je bio bez funkcije. Inace koristim karbonce sa rc timera. Znaci uvijek precheck svega prije leta, nikad neznas

Bio ti je taj prop u funkciji jer ga je centrifugalna sila držala našpanovanog na vlaknima, zato nije pao, s tim da jedino nije imao dobre letne karakteristike  8)
Meni su se ti karbonci s RCTimera pokazali kao dosta čvrsti propeleri, ali dobit ih u dinamički balans je gotovo nemoguča misija, naravno zbog toga ne pate toliko letne karakteristike koliko pati video uradak.
Kad stignu RCTiger 1145 baš ću napravit jedan usporedni test RCTimer vs RCTiger, da vidimo koliko su efikasni, sad već imam efikasan stroj (170W za hover s 1400g), zanima me koliko će RCTiger biti efikasniji i kako će se dinamički balans odrazit na video, naravno testirat ću i amperažu u full throtlle-u.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis






Odg: KOMARAC SRUSIO QUAD

Reply #52
Sada stavi na njega FPV i vozi. Izgleda da imaš lijep teren i rado bi to vidjeli iz zraka.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: KOMARAC SRUSIO QUAD

Reply #53
Sada stavi na njega FPV i vozi. Izgleda da imaš lijep teren i rado bi to vidjeli iz zraka.

Moje RC iskustvo... na stranici 3 mozes pogledati ...   nije FPV ali je dobra camera...ma lijepo je i pravi uzitak za letit...sto je najvaznije to mi je iza kuce teren pa punimo baterije u hladu i odmah na voznju...jos kad mi dode kolega Banga onda je pravi uzitak..tu se vidi kako me je on snimao iz zraka a snimali smo i sa zemlje oba dva quada...FPV to je za mene jos rano tek sam malo naucio letit i za sad bih bio zadovoljan okaciti samo dobro kamericu a kasnije vijerovatno kao i svi mozda i FPV...pozzz
Letim suncu pravo


Odg: KOMARAC SRUSIO QUAD

Reply #55
Bravo majstore, to te ja pitam...  8)

Odg: KOMARAC SRUSIO QUAD

Reply #56
bravo,  :)
čuli smo se prije još telefonom i drago mi je da si sada proletio pa da možeš
malo uživati i opustiti se od onih svih problema koji su okolo.

ali jesi li ti to UGASIO stanicu dok je model spojen još, na kraju filmića???

to je BIG no no,  ???
znam da FC na multiju to prepozna ok,
ali neka ti to ne bude navika, jednog dana ćeš imati podešen neki failsafe da kada model izgubi link sa stanicom da zavrti motore još jače i krene se vraćati tamo otkuda je poletio, bilo multi iili avion...

stanica se prva pali, a zadnja gasi(vidio sam svega par izuzetaka tx-rx koji traže drugačiji redosljed, ali to su samo iznimke koje potvrđuju pravilo)
sretno letenje

Odg: KOMARAC SRUSIO QUAD

Reply #57
bravo,  :)
čuli smo se prije još telefonom i drago mi je da si sada proletio pa da možeš
malo uživati i opustiti se od onih svih problema koji su okolo.

ali jesi li ti to UGASIO stanicu dok je model spojen još, na kraju filmića???

to je BIG no no,  ???
znam da FC na multiju to prepozna ok,
ali neka ti to ne bude navika, jednog dana ćeš imati podešen neki failsafe da kada model izgubi link sa stanicom da zavrti motore još jače i krene se vraćati tamo otkuda je poletio, bilo multi iili avion...

stanica se prva pali, a zadnja gasi(vidio sam svega par izuzetaka tx-rx koji traže drugačiji redosljed, ali to su samo iznimke koje potvrđuju pravilo)
sretno letenje


Da ugasio sam stanicu...Hvala na upozorenju...opet sam nesto naucio, moguce da mi je to Banga reka ali ja am to zaboravio i tako stalno radim...a jednom prilikom sam to isto ucinio i kad sam dosao po njega ,uhvatio ga u ruku a on dobio gas i dobro me propeleri opali po ruci... nisam znao sto se dogodilo ali sam to zanemario i ustvari i zaboravio pitati Bangu sto se to desilo i tako je to i proslo a ja i dalje to radim...Hvala puno na upozorenju sad cu misliti na to..eto  i tu se vidi koliko sam iskusan ...zelja je velika i uzitak je pravi kad se poleti...presretan sam...
Letim suncu pravo

Odg: KOMARAC SRUSIO QUAD

Reply #58
ma baca je super leti odlicno u kratkom roku savladao je vise nego vecina. ja sam zadovoljan uglavnom samo da je baterija ih gdje bi mu bio kraj sve bi nas prestigao :D
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: KOMARAC SRUSIO QUAD

Reply #59
samo GASSSSSS   ;)