Skip to main content

Topic: Mw build logs (Read 50189 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mw build logs

Reply #195
Čim sam pogledo planove shvatio sam da je ovo ljubav na prvi pogled ... Ajd sto je full face,ajd sto pre dobro izgleda,ajd sto su planovi stvarno pre dobro napravljeni al sto su ubacili odmah šablone za kfm profile u planove e to mi se extremno sviđa...Mislim da će ovo bit prvi avion nakon dugo vremena kojem neću dodavat ništa iz svoje glave.
Dali se radi šta?
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Mw build logs

Reply #196
Ma ne radi se nista niti imam vremena a iskreno cak mi se nesto i neda ovih dana ... Prvo sam ceko sefa da isprinta planove oko 2 tjedna i izgubio volju zbog toga,a onda jos pocela skola pa do ovog tjedna bio 2. smjena (ustani se u 12,odi u skolu,dođi kuci,spavaj i idi opet u skolu) tako da sam ovo malo rec zapustio od kako je eurofighter pao ... Stvarno ocu da ga pocmem vise radit al jednostavno ne stizem vise,uz to najvjerovatnije da necu ici u Osijek na modelarski meeting jer jednostavno nemam sta ponjet sa sobom a glupo mi doc i ne letjeti nista...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mw build logs

Reply #197
Žao mi što to čujem :(
Bar na pivicu ili šta drugo?
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Mw build logs

Reply #198
Ajd samo dodi ponjet cu ja kojeg zagija pa ti dam da letis :-)

Odg: Mw build logs

Reply #199
A ne stvarno ne mogu doc...Jedino cu se potrudit ovih dana da sklepam bar f15 ako ne i f16 pa ipak uspijem doc ali je to stvarno upitno.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mw build logs

Reply #200
Nazivo popizdit sa savijanjem depron-a i ne jasnim planovima ... Najbolje da cjeli nos od stiropora napravim mada je i to prakticki nemoguce jer nemam s cega precartat -.- . Prvi puta od kako se bavim modelarstvom da neznam dalje ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mw build logs

Reply #201
Nazivo popizdit sa savijanjem depron-a i ne jasnim planovima ... Najbolje da cjeli nos od stiropora napravim mada je i to prakticki nemoguce jer nemam s cega precartat -.- . Prvi puta od kako se bavim modelarstvom da neznam dalje ...


Mora da si i ti kupovao depron u Pevecu?


Probaj obljepiti stranu koja puca samoljepljivom trakom, tako da se ne isteže. I stiropor i depron puca na razvlačenje, ali ne i na stiskanje (bar bi tako trebalo biti). Dakle, na ovoj slici sa gornje strane - tu gdje je puklo, prije ikakvog savijanja obljepi trakama, pa tek onda savijaj.


Edit: da ne moraš sve ispočetka, ako si jedan dio već uspio saviti, a trebaš saviti neki drugi dio, samo obljepi užim selotejpom upravo taj dio koji savijaš. Ne bi trebalo puknuti.


LP,
milan
---

Odg: Mw build logs

Reply #202
Ma nije problem to malo puknuce,sanirat cu ga al je problem u tome sto ovo jednostavno nema smisla,kako god povezem nesto se savije,nesto en stoji kako treba bla bla bla ... Neznam,budem nastavio u nejdelju ili danas sa radovima na trupu pa kad njega zavrsim onda cu sigurno imat volje da zavrsim nos ili napravim novi o tom po tom.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mw build logs

Reply #203
Ma nije problem to malo puknuce,sanirat cu ga al je problem u tome sto ovo jednostavno nema smisla,kako god povezem nesto se savije,nesto en stoji kako treba bla bla bla ... Neznam,budem nastavio u nejdelju ili danas sa radovima na trupu pa kad njega zavrsim onda cu sigurno imat volje da zavrsim nos ili napravim novi o tom po tom.


To sam i ja iskusio. Ovaj "depron" (koji to nije zapravo) iz Vinkoproma je žali bože, ali onaj iz Peveca je tek katastrofa. Na prvi pogled je izgledao lijepo, sve dok ga nisam raspakirao. Probao fenom, peglom, onda prvo obljepiti trakom s jedne strane, pa sa druge, pa opet pegla, fen... koliko god ga patio - ostane iskrivljen.


Mislim da se neću skoro vratiti na depron i stiroporce... otkako sam upoznao balzu, nekako sam se zaljubio u nju - do sada me još nije iznevjerila. Ok, nisam još poletio pa ne znam što očekivati... no balza se može vrlo precizno uštimati bez neke veće muke. Samo još da nabavim taj prokleti aviošper...


LP,
milan
---

Odg: Mw build logs

Reply #204
Ma balza je zakon ... A ovo sto ja imam je uzeto u jednoj trgovini u Brckom (tocnije izoflor u nekoj supici u kojoj prodaju laminate) tako da ni vidio peveca nisam mada sam uvjeren da je ista stvar.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mw build logs

Reply #205
Vedronebo u pravu, običnu ljepljivu traku zaljepi na dio koji savijaš a ako je luk prevelik izrežeš
sa druge strane u "V" stiropor do pola ili malo više i neće pucati (nije loše i malo ljepila u "V" utor)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Mw build logs

Reply #206
Ma nije mi problem to savijanje,logicno odmah sam prvo oblijepio sve trakom pa v utore na sva mjesta gdje se savija i u njih ljepilo (ako netko zeli mogu slikat) samo je problem sto sam disorjentiran dok pravim ovaj tupavi nos jerj ednostavno nema smisla niti igdje ima nekakvih zadanih dimenzija niti nekakvih utora nit iceg samo sklopi vako nako i aj dobor je ... Sutra radim tak da u nedilju budem poceo radit trup kad trup zavrsim mislim da ce mi ic lakse onda uradit nos jer cu se moc po necem orjentirat uglv teram se da radim jer ocu da dođem na meeting :) .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mw build logs

Reply #207
Ako se nevaram radiš F15, ja sam ga radio po nekom drugom nacrtu. Imam par sličica izgradnje
ak' te zanima...
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Mw build logs

Reply #208
Našao sam nacrt po kojem sam radio, jedino što sam ja kabinu i nos napravio iz jednog komada stiropora
a ne 11.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Mw build logs

Reply #209
Poslo sam ti nacrt na PM, ovdje mi ga nije dozvolio staviti, neznam zašto... ???
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.