Skip to main content

Topic: Mw build logs (Read 50178 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mw build logs

Reply #180
Nisam ja kriv ... hh ;) Inace posvađo sam se s klegama iz BiH jer njima nije zabavno kad netko objavi sliku skrsenog modela i oni to ne podrzavaju i za njih onaj tko radi s depronom i slicnim materijalima nije modelar ...


Pogrešno razmišljanje tvojih kolega iz BiH. Sama riječ modelar, modeliranje, oblikovanje - ne znači da se to odnosi samo na oblikovanje balze, niti isključivo na depron. U ovom hobiju, sve je dozvoljeno - uporaba raznih materijala, ako je moguće da je dostupno, lagano, jeftino i što je najbitnije - da vrše funkciju za koju su namijenjeni.


Znam da neki ljudi imaju nostalgičarske navike iz ranijih dana avio-modelarstva, ali tih dana je balza i termalna folija bila dostupna i možda jedina opcija za izradu modela. Stiropor se nije uklapao u tu kombinaciju, možda zbog činjenice da se topi na temperaturama koje su potrebne da se oracover i slične folije zalijepe za kostur od balze.


I tada su postojale ove čvrste trake za lijepljenje paketa, no to je tada možda izgledalo manje estetski, ili je bio neki drugi razlog za nekorištenja iste.


U današnje vrijeme postoje raznorazni materijali za konstrukciju modela. Zašto se ograničiti na uporabu samo jedne vrste materijala?! Kombinacija materijala (hibrid) je možda ponekad bolja opcija od inzistiranja na jednom i jedinom materijalu (tada je to bila balza, danas depron).


A što se tiče objavljivanja skršenih modela, što je tu loše?! Pa i novine objavljuju slike skršenih vozila i plovila i to zna ponekad biti udarna vijest, pogotovo ako netko strada.


Osim toga, mislim da je Zed spomenuo dobru poantu: na slikama se vidi dio letjelice koji je najmanje oštećen i može poslužiti kao ogledni materijal za buduće gradnje. Ne sam za tebe osobno, nego i za sve ostale modelare.


LP,
milan
---

Odg: Mw build logs

Reply #181
Njihova zaostalost i glupavost nije moja stvar...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mw build logs

Reply #182
Ajmee, pa nisam znao da nas na forumu ima toliko NEmodelara po tvojim kolegama :D
Modele i pravimo da bi imali šta letiti i sletiti, bilokako. Ako nekom nepaše, nemora gledati
crnu kroniku, nek prešalta odmah na politiku :D :D :D
Ide novi model?
 
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Mw build logs

Reply #183
Ha cuj ... Zbog te zaostalosti iz bivse yuge kako se poraz ne smije prikazati ni u cemu meni pretezito idu na zivce vecina kolega iz BiH.Naravno da ide,novi planiram f15 full face frc foamies mk2 ali kad stignem ... Ovih dana nemam vremena,samo ovaj tjedan radim 3 dana i to 2 zaredom.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mw build logs

Reply #184
Čim sam pogledo planove shvatio sam da je ovo ljubav na prvi pogled ... Ajd sto je full face,ajd sto pre dobro izgleda,ajd sto su planovi stvarno pre dobro napravljeni al sto su ubacili odmah šablone za kfm profile u planove e to mi se extremno sviđa...Mislim da će ovo bit prvi avion nakon dugo vremena kojem neću dodavat ništa iz svoje glave.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mw build logs

Reply #185
Definitivno ce mi ovo biti izazov. Ovaj avion mora da je neki koso-oki dizajnirao jer se vecina avion gradi na foru origama ... Savi tamo,savi vamo...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

 

Odg: Mw build logs

Reply #186
Upravo testirano 3500kv esky motora na dobrom,starom esc-u s integriranim hladnjakom na 4x4 tsg home made prop-u...Bit ce to jedan zestok F16...Definitivno mi treba stanica s mogucnosti dodatne kupovine prijemnika i da je digitalna (eto prve investicije sljedece godine).
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mw build logs

Reply #187
Znam da nemaš neke financijske mogučnosti ali ak možeš,
kupiš polovnu spectrum dx6  i imaš 10 model memori i prijamnike
od 5-6 dolara.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Mw build logs

Reply #188
Sljedece ljeto planiram skupit oko 2000kn i uzet dx8 ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mw build logs

Reply #189
http://www.youtube.com/watch?v=aJf3aIXavz8&feature=youtu.be Cisto par kadrova koje sam napravio iz dosade,nije najbolje ali onako nije da nisam bas nezadovoljan samo sto mi je SF nesto gadno za*ebo na finishu tj. samomo sejfanju jer kako se vidi u vide-u ima pogotovo pri kraju mjesta gdje jedan kadar prestane pocme novi i onda se ubaci opet kratko stari pa ono wtf ...








[/size][/color]
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mw build logs

Reply #190
http://www.youtube.com/watch?v=aJf3aIXavz8&feature=youtu.be Cisto par kadrova koje sam napravio iz dosade,nije najbolje ali onako nije da nisam bas nezadovoljan samo sto mi je SF nesto gadno za*ebo na finishu tj. samomo sejfanju jer kako se vidi u vide-u ima pogotovo pri kraju mjesta gdje jedan kadar prestane pocme novi i onda se ubaci opet kratko stari pa ono wtf ...


Ovo mi djeluje poznato, s tim što ja imam samo osnovni Movie Maker. Isto to se zna dogoditi kod malo kompleksnijeg editiranja, pogotovo kod kratkih scena - jedan dio se ponavlja nakon crossfade (a trebao bi potpuno nestati). Ne sjećam se dok sam imao Adobe Premiere da mi se takvo što događalo. Znalo se dogoditi nešto drugo vezano za memoriju kompjutera, ali ne ovako drastično.


Jučer mi se Skype sam nadogradio, bez da me pitao dali želim. Sada imam problema sa Google Crome kad je Skype u pozadini. Što dalje to gore sa tim novim operativnim sustavima koje je osmislio Bill Gates. Uskoro ćemo svi biti primorani koristiti njegove oblake (Clouds) ako želimo nešto kreativno raditi. Ne sviđa mi se kud' je to sve krenulo.


LP,
milan
---


Odg: Mw build logs

Reply #192
Ne znam ni sam haha jednostavno sam unazad mjesecmjesec i pol gledo dx8 po ebay-u i tako zagrizo za nju mada sam realiziro da mi je bolje tgy9x s frsky-om i onda za razliku u cijeni mogu uzet jos ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mw build logs

Reply #193
Danas na nastavi s profesorom izmjerio struju na motorima ... Ovaj drugi motor koji imam mi na 4x4 prop-u vuce 32A kontastanton a d2826-6 2200kv vjerovali ili ne na 6x4 vuce tek 22A . Tako da od sada smatram daj e za d2826-6 dovoljan esc od 30A.  8)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mw build logs

Reply #194
Ja stalno koristim na d2826-6 2200kv motoriću 30A ESC i prop 6x5E i nemam nikakvih problema 8)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.