Skip to main content

Topic: DIY SONY NEX 5 GIMBAL (Read 5378 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DIY SONY NEX 5 GIMBAL

Reply #15
Stvarno predivne slikice!

Odg: DIY SONY NEX 5 GIMBAL

Reply #16
hvala :)

Odg: DIY SONY NEX 5 GIMBAL

Reply #17
Snimano s "palačinkom " od 16mm???
Ja sam uzeo SONY NEX 5N sa dva objektiva. 16mm ( plastičnjak ) za snimanje s letilice a 18-55 sa zemlje ( metal - grozno je težak ) . Samo sam jednom letio s 16mm na RC JAZI ali je slika plivala. A i ne može jadan diže od 4-5 min letjeti da se ne oglasi alarm 3,8V/cell. Mogao bi smanjiti na 3,6V/cell ali se bojim na 3S 5000mAh naglog pada voltaže i  letilice.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: DIY SONY NEX 5 GIMBAL

Reply #18
Da, s palacinkom al sony nex 5 od jazavca (usput hvala kolegi ) :) 3s je preslabo za to, trebas barem 4s 5000 , onda mozes letit 7 min . Probal sam i s 3 s 5000 al je osjetno slabiji, i tko misli kupovat zippy 5000 30c , bolje da ne kupuje , jer nevalja . imam 3 komada i jedna je dost slaba. Ostale su ok , al pitanje kak budu dugo... jednom sam imal grubo sljetanje zbog neocekivanog pada napona Jer naza nema bas nekakvu zastitu protiv prazne batke, osim kaj blinka crveno... kaj ti to znaci...Al sve je proslo ok

Odg: DIY SONY NEX 5 GIMBAL

Reply #19
Hvala na info. Moram pitat Jazavca  da li moj setup trpi 4S. Čitam da se tada regleri jače griju, a on ih je "sakrio " između 1 i 2 ploče , tako da nemaju strujanje zraka od elisa dobro.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: DIY SONY NEX 5 GIMBAL

Reply #20
Sad je opet pitanje kolko A su regleri. Ja imam SimonK 30 A i kod zesceg letenja se jako griju. A 30 A su. Po takvomsvaki regler vuce oko 4A jer sve skupa vuce 31 A na hoveru i ima skoro 4 kg. Do je dost ekonomicno. Al nije mi kasno kak se tak jako griju na 4A  . Ko da nevaljaju shit... a struji zrak.. da bi stavil jos jedne baterije tak da su u paru, previse bi se grijali. A vukli bi svaki valjda nit ne 5A

Odg: DIY SONY NEX 5 GIMBAL

Reply #21
 ??? a sta radis u puli? zivis ili?
lijepe slike

Odg: DIY SONY NEX 5 GIMBAL

Reply #22
Ne, u Barbarigi sam. Pa odem tu i tamo u pulu. Jos sam tu do ned.

Odg: DIY SONY NEX 5 GIMBAL

Reply #23
Tnx :)

Re: DIY SONY NEX 5 GIMBAL

Reply #24
Ajde Matija javi se prije nego odes pa da bacimo koji let ili pivu

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: DIY SONY NEX 5 GIMBAL

Reply #25
Ok moze, u sub je massimo u areni..  ;D

 

Odg: DIY SONY NEX 5 GIMBAL

Reply #26
Fora su ti fotke. Jel samo slikaš ili i snimaš? 16mm leća je super, dosta široka, a nema zakrivljenja slike kao kod ribljeg oka, jedino možda presporo nekad izoštrava, kod nekih bržih preleta, onda na manual i nema problema, isto tako i fotić bi trebao biti na manual.
Mi letimo na 2 x 3s 5300mah, oko 8 minuta leta.

Odg: DIY SONY NEX 5 GIMBAL

Reply #27
Slikam samo na manualnom fokusu, da je auto neznam kak bi to izgledalo. I snimam, imam neke snimke al nisam jos nikaj montiral. A nekad mi fotic malo drngece pa nije snimka uvijek mirna. Al to je zato jer je L nosac, nije fiksiran s druge strane. Kad dojdem doma moram to slozit. Al onda bu mi opet problem vadenje baterije i kartice dole i stalno balansiranje... zato sam i slagal L. Al nije bas dobro... inace ok su snimke , moze se nekaj montirat. Uglavno, slike su ljepse :)


Odg: DIY SONY NEX 5 GIMBAL

Reply #29