Skip to main content

Topic: Domet 2,4Ghz stanice (Read 9786 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Domet 2,4Ghz stanice

Reply #15
Isprobao danas na 7,5 km domet uređaja za 2,4 i... nije radilo! I to na istom mjestu kao i nekidan na 35 Mhz (radilo je).. mislim da sam napravio nekoliko grešaka pa ću probati ponovo kada stignem.
Istovremeno mi je na tom istom razmaku i mjestu uredno radio link na 424 MHz (PMR uređaj).

BTW, ako radiš neki daleko FPV ili video-downlink, preporučam ti da helly furaš na 35 ili 40Mhz, a video link neka bude 2,4, barem mi se tako čini u ovom momentu najbolja kombinacija.

Damir

Odg: Domet 2,4Ghz stanice

Reply #16
Ja mislim furat sve na 2,4 jer tako kolega iz zadra leti kilometrima daleko ima DX 6  i link neki na 2,4
Sve radi bez greške vidio kako čovjek leti tako da ču i ja tako jer on ima spectrum prijemnike i kaže da nema problema
Mislim šta mi ima govorit vido sam lika kako leti

Odg: Domet 2,4Ghz stanice

Reply #17
Ako misliš na Muvu onda bi svakako bilo dobro napisati točan spisak korištene opreme i tehniku praćenja signala!
Damir

Odg: Domet 2,4Ghz stanice

Reply #18
Mislim da nije "Muva" znam da ima DX6 i neki spectrum prijemnik sa satelitom i znam da ima link od 500 mw .
 
ima i pojačalo na stanici  i usmjerenu antenu na stanici i na linku i mislim da ima još i fat schark isto na 2,4 ako se ne varam  i sve funkcionira bezprijekorno lik odleti i nema modela i za 2 ili 3 minu se samo pojavi od nekud pitao sam čovjeka što točno ima i pokazo mi je  i link  i sve i nema šta vise ispitivati vido sam da radi bez greške  ako je kojim slučajem čovjek registriran tu nek kaže koji setup ima  točno koje antene i sve ostalo.
Čovjek leti samo to ja sam ga vidio par puta  i svaki put leti FPV i jako mu dobro ide sada koji mu je nadimak ako je na forumu neznam ali mi se znamo iz viđenja.

Odg: Domet 2,4Ghz stanice

Reply #19
Svaka vam čast za ovo !  :)
svaka čast :)

Odg: Domet 2,4Ghz stanice

Reply #20
znam da jedna americka firma,ustvari dva pajdasa rade ove uredjaje za letiti na daljinu,do 10km nije problem,jedno kratko vrijeme su oglasavali u RCM
modelarskom casopisu ovdje,malo me interesovalo jer je cijena veoma pristupacna,
vec izvjesno vrijeme ne vidim njihove oglase ali nije ih problem naci,
imao sam sve potrebne dijelove ispisane,imao sam utisak da sve to nije uopste problematicno jer imam ovdje jednoga modelara koji leti sa tim,
nije me to interesovalo ali me sada ZAKOPRCALO !
pogledat cu i javiti se ako jazavac ne objavi nesto konkretno.
pozdrav