Skip to main content

Topic: HEXA (Read 9435 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HEXA

Reply #30
Superiska, vidim taj X8 je postao hit, sretno sa slaganjem, valjda bude u zraku prije snijega  8) 8)

Odg: HEXA

Reply #31
Je i ja se nadam....


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: HEXA

Reply #32
Da ne otvaram novu temu...
Ovako imam ovu kameru i ovaj TX
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13197__1_3_inch_Sony_CCD_Video_Camera_700TV_Lines_F1_2_PAL_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18972__Boscam_5_8Ghz_200mW_FPV_Transmitter.html
Kad sam spojil kameru s TX iz TX-a se skadilo   :'( ... zakaj ( pojma nemam )
Spajanje je bilo u redu crvena=crvena (+), Crna=crna (-), žuta=žuta (signal)
Napajanje 3s
Sad ja vas pitam u čemu je kvaka....

Odg: HEXA

Reply #33
krivi je raspored tj boje žica na transmiteru.

vidi pod tab review od transmitera:

"First of all the main supply is incorrect, red is negative and vice versa. When connecting the gopro I found that ground was outputting 12v which subsequently blew the 'video out' from the GOPRO, not impressed. Again, make sure of polarities before connecting anything. Not sure if this applies to all units or if I was just unlucky. I now have a GOPRO which I cannot use for FPV."



Odg: HEXA

Reply #34
Pusti boje i pogledaj pinove!
Na kameri raspored 3. žica skroz lijeva (jedan pin nije zalemljen do konektora/gledamo s straznje strane kamere leca je prema naprijed/ 3 pinski konektor gore u desnom kutu, ispod njega je 6 pinski za podesavanje- desna strana kamere) je video signal ide na 3. zica na odasiljacu (3 od desne strane 5 pinskog konektora), 2 zica -srednja zica na kameri na 1 pin odasiljaca (-), 1. žica na kameri na 2 pin na odasiljacu (+). 1 Pin na kameri prepoznajemo tako da na pcb-u imamo kvadrat umjesto okgrulog zlatnog vodica.


Odg: HEXA

Reply #36
krivi je raspored tj boje žica na transmiteru.

vidi pod tab review od transmitera:

"First of all the main supply is incorrect, red is negative and vice versa. When connecting the gopro I found that ground was outputting 12v which subsequently blew the 'video out' from the GOPRO, not impressed. Again, make sure of polarities before connecting anything. Not sure if this applies to all units or if I was just unlucky. I now have a GOPRO which I cannot use for FPV."

Meni se nije dogodio dim kad sam spojio napajanje več kad sam spojio kameru....
tak da nije u tom caka nego nekaj drugo...

Odg: HEXA

Reply #37
Pusti boje i pogledaj pinove!
Na kameri raspored 3. žica skroz lijeva (jedan pin nije zalemljen do konektora/gledamo s straznje strane kamere leca je prema naprijed/ 3 pinski konektor gore u desnom kutu, ispod njega je 6 pinski za podesavanje- desna strana kamere) je video signal ide na 3. zica na odasiljacu (3 od desne strane 5 pinskog konektora), 2 zica -srednja zica na kameri na 1 pin odasiljaca (-), 1. žica na kameri na 2 pin na odasiljacu (+). 1 Pin na kameri prepoznajemo tako da na pcb-u imamo kvadrat umjesto okgrulog zlatnog vodica.

Ja sam ovak spojio i tak idu farbe, a po tvom je na pinu do praznog signal a meni po farbama je +
[attach=1]

Odg: HEXA

Reply #38
UUU jbt .... nadam se da je bar nekaj preživjelo ovo....
oduzet ču si život... šala

 

Odg: HEXA

Reply #39
svaka cast na izradi x8 oktokoptera, pratim ovu temu i sretno na meidenu..! :)

Hvala kolega,
Makar je teško između posla, prvašiča u školi i trudne žene nači pola sata za sebe  :)
[attach=1]

još trebam narezati nogice i dokrajčiti gimbal...
da i najvažnije ... definitivno promijeniti motore


Odg: HEXA

Reply #40
Po takvome konektor bi trebao ovako izgledati
[attach=1]

Odg: HEXA

Reply #41
Nemam više živaca, za danas je bilo dosta stresa i bijelog dima....  :D  :D  :D

Odg: HEXA

Reply #42
Zbog restrukturiranja obaveza... nazalost moram odustati od svih projekata.... Stoga drage kolege modelari vidimo se i cujemo za cca 4 godine


Sent from my iPhone using Tapatalk