Skip to main content

Topic: pitanje:AURORA 9 (Read 3868 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pitanje:AURORA 9

pozdrav,dali netko ima iskustva sa stanicom,koliki joj je domet i imam fatshark predator kit pa me zanima dali bi mi se pojavljivale smetnje,domet fatsharka je oko 1,5 km pa bi htjeo i stanicu koja bi imala toliki domet,negdje sam procitao da futaba nema nikakvih smetnji ali interesira me HITEC.

Odg: pitanje:AURORA 9

Reply #1
Aurora sa svojim stock predajnikom i optima reciverima ima domet 1.,5Km do 2Km.. Mislim da ti to mogu potvrdit još neki sa foruma i jako je optorna na interferencije... naravno u čistim LoS uvjetima, za nLos na 2,4 nema smisla mjerit domet....

 

Odg: pitanje:AURORA 9

Reply #2
ok,shvatio sam,samo ovaj zadnji dio nisam nlos i 2,4 gh,imam spectrum dx 6i i kad letim fpv nakon 200 metara imam uzivo pad aviona...sad bi htjeo malo bolju stanicu,znam da je futaba majka ali tek toliko me zanima dali se aurora moze mjeriti sa futabom,sto se tice smetnji kod fpv letenja i dometom...?

Odg: pitanje:AURORA 9

Reply #3
Ne znam koliko je dobra Aurora ali znam da sve ovisi o modulu koji je unutra, a i ako ti sto znaci Windestal vozi na Aurori 9, a dobro znamo kolko on rastura FPV :)

Odg: pitanje:AURORA 9

Reply #4
Na koliko ti radi video link? Ako je na 2,4G bez LRS-a je za svaku stanicu banana.
I još jedna korisna informacija:
Bindanje stanice treba napraviti par metara dalje od modela sa uključenim predajnikom za video link.
Osim toga imaš i range test ( naravno opet sa uključenim FPV predajnikom ), glupost je ići u zrak bez range testa.

Odg: pitanje:AURORA 9

Reply #5
Vidim da smo te odvukli u krivom smjeru, za fpv ne trebaš kupovat stanicu već za cjenu nove stanice si kupiš LRS na 433Mhz i imaš dometa da boli.. samo spojiš iz postojeće stanice PPM signal na LRS modul i pičiš... ja sam kupio ovaj http://www.rangepiloting.com/rangelink-set-p-177.html, imaš sve što ti treba RSSI na prijemniku, itd. što se tiče fatsharka koje antene koristis??



Odg: pitanje:AURORA 9

Reply #8
Neznam ali ja sa istom stanicom(spektrum) vozim prek petsto metara s ar6100 parkfly i orang prijamnicima.
Naravno bez fpv-a. Plavi kaj nije da si ti na spektrumu?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: pitanje:AURORA 9

Reply #9
Da i ja sam na toj šrot stanici ( Spektrum ), sva sreća da nemam Spectrum jer letim do 500m.

Odg: pitanje:AURORA 9

Reply #10
ima spectrum domet vise od 500 metara ali kad nije fatshark ukljucen....u tome je i problem,upalim fpv i skrati mi domet sto se kod nekih boljih stanica nebi smjelo dogadat.

Odg: pitanje:AURORA 9

Reply #11
Bog jesi probao stavit stanicu na US mode gdje ti je izlazna snaga 200 mW, za razliku od EU mode gdje je je 100 mW
mos mislit

Odg: pitanje:AURORA 9

Reply #12
Kak se to stavlja?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: pitanje:AURORA 9

Reply #13
Kak se to stavlja?

pricam o DX6i, da ne bi bilo zabune, imas negdi meni power settings, ne mogu ti tocno rec di jel nemam vise dx6i , al uglavnom procackaj malo naci ces ,imas tamo za birati US 247 koji je 200mW , EU 328 koji je 100 mW i France koji je mislim 60 mW, tehnicki gledano ilegalno je koristiti stanicu sa odasiljacem jacim od 100mW u Europi .......ali  ;)  Ovo ne znaci da ces imati duplo veci domet...

pozdrav
mos mislit

Odg: pitanje:AURORA 9

Reply #14
p.s. evo malo sam gledao manual od dx6i i za naci Power settings moras uci u "initial setup" tj dok je stanica ugasena drzi oni roller stisnut i dok ga drzis upali stanicu, inace tu je i range check funkcija

pozdrav
mos mislit