Skip to main content

Poll

Da li uvoditi licitaciju na forumu

  • Da.
    12 (52.2%)
  • Ne.
    11 (47.8%)

Total Members Voted: 21

Voting closed: June 13, 2013, 03:27:08 pm

Topic: Prijedlog članovima foruma LICITACIJA (Read 9401 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Poštovani članovi,

Za sve Vas koji ne znate koliku cijenu postići s Vašom modelarskom opremom ili modelima.

Imamo rješenje,

Pokrenuli bi licitaciju stari koje se tiću jedino modelarstva
i to uz ove uvjete ako Vam odgovara:

-  Objava malih oglasa dopušteno samo aktivnim korisnicima
-  Forum korisnici kupuju i prodaju na vlastiti rizik
-  U oglasima ovog foruma mogu samo nuditi stavke ili usluge koje se koriste u modelarstvu

Oglas mora sadržavati:

- Naslov koji jasno kaže što se prodaje, a s naslovom se piše kranji rok aukcije
npr:
P:2826/2200 (13.06.2013 do 20:00h)

- Opis i status prodajnog predmeta obavezna slika istoga
- Početna cijena i minimalni rast cijene.( npr 50kn početna licitirani iznos je najmanje 5kn)
- Fotografije stvari, koji pokazuje pravo stanje, znači te stvari koja se prodaje a ne neki link na taj proizvod s internet trgovina
- Način kontakta (e-mail, telefon ili putem privatnih poruka).
Aukcijski oglas mora biti napisan prema pravilima , inače će biti izbrisan bez upozorenja.
Aukcija može biti i do 10 dana najviše

Komunikacija između prodavača / kupca isljučivo  preko privatnih poruka.

U aukciji bi bila crna lista prodavatelja i kupaca koji kada dođu na listu a bit će javno objavljeni, ne mogu više sudjelovati u tom dijelu foruma tj. u licitacijama.

Stavljanjem  oglasa na aukciji prodavatelj se obvezuje prodati predmet po ponuđenoj cijeni a također se kupac obavezuje da će kupiti po licitiranoj cijeni.
U slučaju nepoštivanja prodavatelj/kupac je će se naći na crnoj listi neko vrijeme i neće moći sudjelovati u licitiranju.
Ako najbolji ponuđač ne kupi predmet bit će na crnoj listi, pravo kupnje ima a isto obavezu  član koji je ponudio prvi po redu do dotičnog.
npr.
pero je ponudio 50 kn
ja 49 kuna
pero je odustao (on je na crnoj listi) a ja moram onda kupit za 49 kn ili i ja idem na crnu listu

Kada se nešto ponudi ili licitira ne može se više izbrisati to može samo moderator

E sad mene i Wespena zanima da li ste vi za to da pokrenemo ili da ne

Molimo Vas da se uključite u raspravu istoga sa svojim prijedlozima ili sugestijama

lp

Marjan

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Reply #1


licitacija je javna i ne možeš brisati post koji si postao, a na pm se raspituje oko licitirane stari a ne preko postova.
Možda mislimo da nema smisla, ali moderirajuči oglase uvidio sam par stari
 - prodavači bi stavljali najniže cijene ispod koje ne idu ( a ne kao do nedavno da se ne stavljaju cijene) a možda dobe više

Možda smo premali ali težimo da porastemo. Osobno gledajući rađe bi dao oglas u licitciju pa da se nekaj događa nego u oglas pa ništ,
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Reply #2
Zvuči pozitivno, ajmo probat pa vidimo iz prakse kak ide.

Odg: Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Reply #3
Slažem se s ideom licitacije no slažem se i s Diogenom.
Bolje da napr. Početna cijena bude 50 kn, trajanje 2 sata 
pero piše post 55 kn u prvih 25 min
Ja pišem 60kn za 20 min dakle sad smo na 45 min
Sve dok ne istekne vrijeme i zadnji post se uzima kao važeći.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Reply #4
Nije loše,  ali trebalo bi obavezno navesti i mjesto u kojem se nalazi ponuđen predmet prodaje, kao i način preuzimanja i mogući dodatni troškovi (poštarine), tako da se izbjegnu kasnija natezanja oko konačne cijene.

Odg: Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Reply #5
Slažem se s ideom licitacije no slažem se i s Diogenom.
Bolje da napr. Početna cijena bude 50 kn, trajanje 2 sata 
pero piše post 55 kn u prvih 25 min
Ja pišem 60kn za 20 min dakle sad smo na 45 min
Sve dok ne istekne vrijeme i zadnji post se uzima kao važeći.

@Toki
ne kužim kaj si htio reći,
Licitacija je JAVNA i ne može trajati u satima nego samo u danima,
Svaka roba će imati različitu cijenu i različito podizanje boda licitacije  sve ovisi o korisniku koji stavlja stvari na licitaciju.
@kruno
naravno da će biti obavezno navesti isporuka, i mjesto isporuke to bi sve definiralo u licitacijskom oglasu ako nije definirano oglas se briše
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Reply #6
nekako se vracamo na temu zakoniranja na forumu, tj. cemu cijene u oglasima, zar ne?

licitacija je fora, no samo za gledanje. kao sto rekose starci modelarstva, srazmjerno ponudi/potraznji nekako i nema smisla osim da podigne prasinu na forumu. mislim pozitivnu. ajde da prasinu preformuliram u adrenalin  :)

mehanizam nije lose zamisljen, no uvijek tu ima ono ali..ok, licitiras, no tko garantira da ja i ti nemozemo dogovoriti da prodamo model, ja ti nabijam cijenu, ako ne prode ionak ostaje tebi a ja kao kupio, nejdem na crnu listu i eto opet problema za kupce.

ovaj narod je cudan, svi to znamo pa ce licitacija donjeti samo nemir. osoban stav ;)

stoga sam i onako žarko zagovarao da se oglasnik ne maltretira s cijenama jer ako netko zeli nesto kupiti taj ce to i kupiti. ima PM, ima telefon, vise manje svi se tu znaju ili barem poznaju druge modelare pa je crna trgovina svedena na minimum..koliko je za iscitati iz oglasnika i zlih trgovaca.

eto, fora ideja no nekako forumski potpuno nepotrebna jer je bez nacina kao sto to ima e-bay, iako i on moze sebi nabijati cijene, licitacija samo dobra mogucnost da nam poskupi modelarstvo  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Reply #7
Suglasan sa Građaninom...
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Reply #8
Moram se i ja sloziti sa gore napisanim, a najvise nekako sa tim da je ovo sve mozda nepotrebno (i prekomplicirano) i da ce si netko nabijat cijene...

Odg: Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Reply #9
mislim da ovo oko licitacija sa postovima i sl neće baš ići glatko i da si kompliciramo život

s druge strane bila je već bar jedna licitacija ako se sjećam u zadnjih 2 godine

ako netko ima volju, uvijek može staviti oglas na neki aukcijski site, pa link ovdje ako modovi otvore posebnu kategoriju
i onda možemo vidjeti koliko ima interesa, pa da vidimo kako funkcionira

nabijanje cijene na takvim sajtovima je najmanji problem, jer oni relativno brzo skuže ko to radi (to im je posao) onda ban, brisanje ponude i ostalih kasnije i bok, ali za to tamo ima softver koji to može odraditi

Odg: Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Reply #10
nekako se vracamo na temu zakoniranja na forumu, tj. cemu cijene u oglasima, zar ne?

licitacija je fora, no samo za gledanje. kao sto rekose starci modelarstva, srazmjerno ponudi/potraznji nekako i nema smisla osim da podigne prasinu na forumu. mislim pozitivnu. ajde da prasinu preformuliram u adrenalin  :)

mehanizam nije lose zamisljen, no uvijek tu ima ono ali..ok, licitiras, no tko garantira da ja i ti nemozemo dogovoriti da prodamo model, ja ti nabijam cijenu, ako ne prode ionak ostaje tebi a ja kao kupio, nejdem na crnu listu i eto opet problema za kupce.

ovaj narod je cudan, svi to znamo pa ce licitacija donjeti samo nemir. osoban stav ;)

stoga sam i onako žarko zagovarao da se oglasnik ne maltretira s cijenama jer ako netko zeli nesto kupiti taj ce to i kupiti. ima PM, ima telefon, vise manje svi se tu znaju ili barem poznaju druge modelare pa je crna trgovina svedena na minimum..koliko je za iscitati iz oglasnika i zlih trgovaca.

eto, fora ideja no nekako forumski potpuno nepotrebna jer je bez nacina kao sto to ima e-bay, iako i on moze sebi nabijati cijene, licitacija samo dobra mogucnost da nam poskupi modelarstvo  ;)



Slazem se sa gradaninom, u zadnje vrijeme koliko vidim jako se malo toga prodaje i kupuje , vjerovatno kao posljedica stanja u novcaniku, iako ideja nije losa, al cemu dodatno komplicirati ionako malu ponudu/potraznju.
mos mislit

Odg: Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Reply #11
Moze se probati ali mislim da od toga nista, ja sam se toliko smijao kada sam gledao licitaciju na Faceboku, likovi su strasni, nisam mogao vjerovati, cjeni svoju stvar npr 300kn, on stavi pocetnu cjenu 280kn ili 290kn, kaze traje par dana! ja smatram da to nije normalno! evo ja se nadam da ce uspjeti, imali bi nesto i od toga!

1000 post plačam cugu!!

Odg: Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Reply #12
ne vidim zasto bi ovo bilo problem? tko nece licitaciju postavi obican oglas i to je to, tko nece licitirati zaobidje oglas.
nece se nikome nista dogoditi ako se jos doda mogucnost davanja oglasa sa licitiranjem.

struja zakon, nitro USTAV

Odg: Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Reply #13
Slažem se. Također, mislim da napuhavanje cijene nije duga vijeka na našem forumu. Možeš probati samo jednom, a što onda ? Kako za 5 dana ponovo ponuditi u prodaju nešto što si neki dan 'prodao' nekom svom prijatelju koji je samo dizao cijenu. To bi bilo vrlo očito i brzo bi se prepoznalo. Tako da, samo naprijed !

Odg: Prijedlog članovima foruma LICITACIJA

Reply #14
ja sam za aukciju jer vjerujem da bi bilo zanimljivo ali kao sto prvi post kaze s crnim listama i dobro da je isplanirano da nebi bilo muljaza i nabijanja cijena. ili pak kupovanja neceg od 2000kn za 300kn. u svakom slucaju podrzavam i j sam za licitaciju cim je kocka u pitanju :D
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju