Skip to main content

Topic: Letenje iznad kuča (Read 20103 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #15
Ovo je polako jezivo ???
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #16
E da, ispričo je još ljudov da se je povremeno taj avion znao okretat naopačke i tak letit a da nije opal.  :D :D.
Dobro, je smješno, nekima vidim i pomalo frustrirajuče al pomalo bi se moglo ostvarit ono kaj su neki kolege pisali na forumu da je pitanje dana kad budemo držali modele na špagicama ko dječica balončeke na špagicama.

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #17
Ili cemo imati klub s ogradom i lijepo uređenom/uređenim pistama...
Klupama nadstresnicama. Vodom. Strujom. Placat clanarinu i opusteno letiti....

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #18
Ograda ti bas i ne treba Tom mislim zbog kotaca ;D


Odg: Letenje iznad kuča

Reply #20
Ili cemo imati klub s ogradom i lijepo uređenom/uređenim pistama...
Klupama nadstresnicama. Vodom. Strujom. Placat clanarinu i opusteno letiti....

Bravo!
Nadam se da nas bude dovoljno da se argumentirano zauzmemo sami za sebe.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters


Odg: Letenje iznad kuča

Reply #22
Plivali su skupa i da znas bila je kupacica  ;D

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #23
Ma mislio sam na ogradu paralelnu s pistom da štiti ove koji ne lete i parkane aute.
Ma sad kad smo u EU mozda uleti netko poduzetan izvana.
Lako za stiroporce ali steta ovih vecih modela da se tumbaju po grabama.
O sigurnosti ljudi i imovine da ne govorim.
http://www.flaglerrams.com/About/Field_Rules/field_rules.html


Bilo bi tu posla za stariju ekipu u vidu školica, instrukcija početnicima, srervisiranja modela itd

članarina se odredi i to je to, nema skupljanja za kosilicu koju netko popali za mjesec dana, ni natezanja tko će kosit travu..

e da nam je nešto ovakvoga...
članarina  SAMO 75$ godišnje   ???  :o
a perverzija od uvjeta koji se nude.

valjda bu netko sad kak nema granica prepoznao priliku pa skemijao nešto kod nas,
dao bi i duplo za tako nešto...
[attachimg=2]
[attachimg=1]

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #24
Ma mislio sam na ografu paralelnu s pistom da stiti ove koji ne lete i parkane aute.
Ma sad kad smo u EU mozda uleti netko poduzetan izvana.
Lako za stiroporce ali steta ovih vecih modela da se tumbaju po grabama.
O sigurnosti da ne govorim.
Bilo bi tu posla zs stariju ekipu u vidu skolica instrukcija itd
Riječi ti se pozlatile Tom, nadam se da bude i nama osvanulo da budemo jednog dana imali svoje letalište pa da se nemoramo vucarat po tuđim dvorištima i krticama dimit pod nosom.

Letenje iznad kuča

Reply #25
Prvo, mislim da ne moze postojati "privatni" dio foruma. Dovoljan je screenshot nekog od clanova i sve je javno. Tesko da ce neki novinar nabasat na temu, vec ce mu neko dat vijest.

Drugo, mozda bi bilo mudro ove malo senzacionalnije teme maknut cim rasprava stane. Ucinak na nekog tko ce to citat  za mjesec dana je zanemariv ali steta modelarstvu moze biti velika ako netko krene po novinama citirat razne postove van konteksta...


Odg: Letenje iznad kuča

Reply #27
Ja računo u ovoj temi da vas budem potaknul da se malo svi zamislimo i napokon nekaj poduzmemo oko prijedloga o nekoj lokaciji i da si napokon sredimo neko mjesto podalje od kuća i ljudi i di budemo mi bili gazde u našem dvorištu, kad ono počeli smo organizirat ilegalne sky racere i sky fighteve  :( :( :( .
Ja mislil otić do gradonačelnika u Sv. Nedelji da nek potpre malo sa nekakvom donacijom kad dijele za moto skupove pa ni mi ne smrdimo da se nebi našla koja lipa, a kaj da velim čoveku da dođe na naše druženje modelara u šljemu i pancirki jer mu je zagarantirano da bude odneso model il kakav dio modela u glavi zapiknut.
   

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #28
Marjane,

Svaka čast na inicijativi, i ja bi volio da postoji neko letjelište neki komad zemlje koji bi bio naš i božji, bez velikih ptica i zmajeva, ali mislim da je to teško ostvarivo tu kod nas u Zg. Zašto, evo ti par razloga, prvo nitko ti neće donirati neki komad zemlje koji je nama prihvatljiv pogotovo ga niti nema u ZG, ima ga u okolici Zg možda bi se našlo kod tebe u Sv.Nedjelji, kada gledam modelare i njihove klubove Van Zagreba svi imaju uvijete da si tak nekaj naprave, a mi nažalost ništa.

Drugo, da ga i imamo večina je gotovana koji bi samo došli letjeti i ne bi kosili, uređivali okoliš uložili što svojeg rada, što novaca koji je za ovakav projekt jako puno potreban. U današnjim uvjetima trebalo bi kositi bar jedanput tjedno, gdje je neka infrastruktura, nemreš dobit struju jer nemaš legalan objekt.

Nažalost smo osuđeni na kanale koje imamo, a i nisu baš najbolji za to, nemreš tam ništ napravit jer ak Sava poraste sve bu kod Drvenog završilo u Sisku, i na travicu u Hortikulturi koja se trenutno koristi.

E da nam je neko polje na Zapadnom dijelu preko Save da ga oformimo u pistu.

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #29
Jarun nemam stvarno nikaj za dodat, sve si uredno izneso, ali .. kad bi nas dobar dio uložil malo truda brzo bi mi i gotovane izdresirali kaj se očekuje od njih. Znam Sava je problem za postavljanje kakvog objekta al teren je na pojedinim mjestima gotovo idealan i bez valjanja, jedino je trava problem a njoj jedino kosilica pomaže.
Stvarno volim modelarstvo u smislu letenja, druženja i divljenja tuđim sposobnostima jer me ni malo ne smeta ko ima kakav model i ko zna izvest kakav luping jer i onak se niko nije sa tim znanjem rodio il ga kupil negde na crnjaka za bagatelu, to je valjda rijetki oblik zabave di ne vlada pohlepa za zaradom i di se nemore znanje letenja kupit. Osobno nisam nikad napravio model od nule i zato skidam kapu svim modelarima koji se bave tim dijelom, danas je tržište puno raznih kitova pa je osim gušta i ponosa na izradu upitna isplativost izrade modela. Ima i slaganje več gotovog kita svoje čari pa i kasniji popravci i dorade modela i sve je to sastavni dio ovog hobija.
Ja nebudem odusto od traženja lokacije na kojoj mi nebude neko visil za vratom i pametoval kaj mi tu smijemo il ne smijemo pa nek to bude samo ravni široki i dugački travnjak, dobar bude i suncobran na rubu trave.