Skip to main content

Topic: Letenje iznad kuča (Read 20055 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #30
Probaj potražiti nešto, ja sam isto u potrazi za pogodnim terenom,
A sto se tiče održavanja i rada toga se ne bojim,

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #31
Ma digod, bumo nasrali tepison preko i amen ;D

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #32
ja sam kruzio koji minut iznad kuca od susjeda (video:http://www.youtube.com/watch?v=xpkQpVoctNg&feature=youtu.be)nakon toga je susjed poceo sirit pricu da ce ga taj aivon ubit (posto je glup i ocigledno nikad niej vidio drvo u zivotu pa ne zna da ono ne moze bit zeleno i mekano) i da ce mi zvat policiju sljedeci puta -.-'' (istu vecer sam ugradio bomb bay u f16  8) :P )
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #33
ja sam kruzio koji minut iznad kuca od susjeda (video:http://www.youtube.com/watch?v=xpkQpVoctNg&feature=youtu.be)nakon toga je susjed poceo sirit pricu da ce ga taj aivon ubit (posto je glup i ocigledno nikad niej vidio drvo u zivotu pa ne zna da ono ne moze bit zeleno i mekano) i da ce mi zvat policiju sljedeci puta -.-'' (istu vecer sam ugradio bomb bay u f16  8) :P )

Bravo! Evo ti bona.

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #34
Marjane kaj se tiče Svete Nedelje bilo bi krasno da se nešto zajednički organizira po tom pitanju, ali nas je premalo.
Ja osobno znam samo tebe iz ovog kraja.Vjerovatno ima još ljudi koji su u tom hobiju ali nisu aktivni na forumu.
Letim na livadama iza Ottobocka i nastojim puno ne gaziti travu jer su to sve privatni travnjaci.

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #35
iako je prica taman kako sam rekao da bude, s krivim pogledom i nerazumijevanjem na modelarstvo, ipak je dobro razmisliti o ovome slucaju.

definitivno je tupavo letjeti IZNAD samo jedne kuce ili jednog mjesta..ako nemas mjesto za malo slobodnog neba, sto ne znaci da neces u preletu preci iznad pokojeg krova, onda ni ne treba tu letjeti jer je fakat u danasnje vrijeme za ocekivati da ce ti netko pozvati murju. ovako prema prici ispada da je modelar silovao taj komadicak neba iznad jednog krova iako sam uvjeren da je prigovor dosao od isfrustriranog 'rvatića evropejca koji prigovara za neki cudni avijun iznad kuce ali na prosvjed za bolje place zasigurno nejde.pa je isfrustriran malim pimpekom uvelicao cijelu pricu.

kako god, ovo nam je svima samo pokazatelj gdje zivimo, i kako bi se trebali ponasati kako u zraku tako i na zemlji. kao sto vidimo i na zemlji nismo slozni pa ne trebamo ocekivati da ce i drugi biti dobronamjerni prema nama. kada jednom budemo uzdignutiji od osobnih egoistickih tripova koji vladaju u ovom krugu tada cemo se mogu izboriti za komad NASEG neba i livade. ovako, kada se nemozemo dogovoriti cak ni oko otvaranja ili ne jednog topika na forumu i to prerasta u svadu pa ponekada cak i prijetnje, kako da ocekujemo dogovor oko ZAJEDNICKOG aerodroma  ;)

iako sam osobno sada van HR, kada sam tu ili kada se vratim, u bilo kojem smislu dogovora, pomoci, rada oko odrzavanja aerodroma i letalista, vodenja istoga, ili bilo cega vezanog uz modelarstvo, imate moju podrsku i ruke. eto, znaci ipak ima nas modelara koji cemo bez obzira na gotovane i lijencine odraditi i napraviti svima nama ugodno druzenje i letenje.

ovo je predivan hobi, prepuno je druzenja i raznih dogadanja i susreta, i nema razloga da si to druzenje i dio nasih zivota ne ucinimo jos ljepsim. a tada ce se i oni koji sada strse ili se protive tome prilagoditi i nece biti ovakvoh eskapada zbog kojih se narusava pogled na ovaj hobi koji nije samo hobi vec je i sport sto mnogi zaboravljaju.
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Re: Letenje iznad kuča

Reply #36
Na srecu tu kod mene su stvari pokrenule, klub osnovan, pista se ureduje, osiguranje za clanove sredjeno, sad nam jos samo nedostaje hrpa kuna ;) da sve dovedemo u red

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #37
da, iako neznam kako u puli,no u manjim sredinama je to lakse. ovako u velikom gradu, di smo svi rastrkani posvuda, kuzim da nije svima u interesu imati jedno mjesto jer je netko uvijek daleko od njega..a u sredini naprosto nemozes nista napraviti..pa istok i zapad a bogme i jug kao i sjever nikako da se skupe..a izgleda da smo kao zasebni kluovi preslabi financijski da organiziramo vise letalista.stovise, cak ni sami za sebe tesko da klubovi kaj organiziraju.oni koji imaju to svojataju.i kaj reci. stoga je valjda scena u zg koliko vidim rastrkana i toliko je nesuglasica jer bi svi bili gazde ak se njih pita.

no ko zna, mozda se budemo nekada i organizirali. a do tada, drž nedaj  :D


no kaj se mene osobno tice, trenutno sam u takvom dijelu grada da imam nedaleko od mene preljevnicu gdje bogme mogu letat i letat a da ama bas nikome ne smetam..cak je i helici i avijuni izbjegavaju osim pokojeg paraglajdera..a naravno, svi ste dobro dosli.osim komaraca!  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #38
Mogli bi neke pare izvuc iz EU fondova za modelarski aerodrom ;)
Ziher nas ima tu na forumu s iskustvom u izradi projektne dokumentacije....

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #39
moglo se to odavno srediti i napraviti. no previse je onih koji zele biti big boss pa stoga nicega nemamo. vidio si raspravu natezanje i koliko je to trajalo oko jedne kosilice i kosenja trave a zamisli da imamo pravi aerodrom sa pripadajucim zdanjima i infrastrukturom. psicho covjece bi to bio. a pimpeki bi se mjerili u mikronima ciji je veci  ;)

zaista zelim da si nekaj sredimo no to isto tako SVI trebaju zeljeti i trebaju zaboraviti sto je bilo ako je bilo jer necemo nikuda naprijed ako ostane ovako kako je sada.

ili recimo prije koliko sam predlozio da se otvori podforum: RECENZIJE pa da se raspisu i stari i novi modelari a to je jedno od meni osobno uvijek zanimljivih stiva za procitati zelio to o cemu se pise ili ne.

sve ti to govori koliko je brza i svrsishodna modelarska scena u HR  :(
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #40
Ma tak velke stvari se ne rade prek foruma ;)
Aerodromcic na zapadnoj strani grada bio bi milina...
Sam da nije na nikakvom kanalu jer kad se Sava izlije.......
Idem bas progoogle-at jel ima mozda neka dokumentacija za tak nekaj na netu

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #41
Ma tak velke stvari se ne rade prek foruma ;)
naravno, no ovo je u danasnje moderno informaticko doba savrseno mjesto za zapocet tak velku stvar  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #42
već par puta se spominju 'gotovani' i oni 'spremni na košenje trave'.  :-\

jel pod tim gotovanima smatrate ljude koji imaju posao i obitelj i tjedno možda jedva stignu odvojiti koji sat za otići na livadu,
i što bi onda trebali kositi 40 minuta da odlete 2 leta?

svi imamo periode u životu kada imamo viška vremena i to onda rado iskoristimo pa budemo cijeli dan na livadi,
jer volimo ovaj hobby, ali nažalost postoje periodi kada to ne stignemo, no zato je logično da to nadoknadimo u vidu članarine.

vani samo tako i funkcionira, svi plaćaju članarinu
(linkao sam iznad kolika je, 75$, http://www.flyfreak.net/dogadanja-i-okupljanja/letenje-iznad-kuca/msg121765/#msg121765
i što dobiju za to, rekao sam, nije problem ni na veći iznos ako treba,
bolje dati pa biti na miru nego da se modelu trgaju kotači, pazimo da nekom didi od 80 godina ne dignemo živac jer on gušta u kleti uz čašicu vina 100m od nas... pržimo se na suncu kao do sada, sjedimo u blatu i slično...)
a oni koji kose, rade to redovito po rasporedu i dobiju novce za to i sve funkcionira transparentno. svi zadovoljni,
ako nije dovoljno, povisi se iznos, ako je preskupo, nitko neće plaćati i doći a ovi koji kose bi ionako za sebe kosili, ne?

ne vidim zašto raditi podjele na 'gotovane' i kosače...
ok ako ste mislili na neke koji bi to sve ali za mukte, a sorry, zato postoji ograda, ključ i ostalo u toj cijeloj priči...
ni vani nisu te livade otvorene 24/7 svima koji dođu 's ceste', ali su zato uvjeti za članove MNOGO bolji naspram kako je sada, i po pitanju užitka i po pitanju sigurnosti, što kako vidimo sve više dolazi u prvi plan.

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #43
Evo nek neko kupi ljivada, zaposlite me tam.
Zelim cijeli zivot kosit travu i gledat kak se lete modeli :)

Letenje iznad kuča

Reply #44
Hahaha Forest Gump. Life is like a box of chocolates...