Skip to main content

Topic: Letenje iznad kuča (Read 20150 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #45
Ja samo tražim posao koji ću voljeti :D

A i san mi je da u Zagrebu mogu držati avion negdje u "hangaru" pošto nemam auto već skoro godinu dana :(
Dođem lijepo skuterom, bajkom ili čime već, izvadim vijun i vozam se.

:)

Letenje iznad kuča

Reply #46
Znaci kad vidim lika na skuteru koji ima zagija svezanog na ledima, to si ti? :)

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #47
Ako vidiš lika na skuteru, longboardu ili biciklu sa bilo čim osim Zagija na leđima, to sam ja :D


Odg: Letenje iznad kuča

Reply #49
Ili ako vidis nekoga sa ruksakom iz kojeg viri bajoneta za krilo, a tip stoji nasred ceste (autoputa) ...to je Zed  ;)

hahahaha, da, i acro vijun tatane. to sam isto ja. često primijećen u blizini Arene, tam di autostoperi stopaju :D

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #50
već par puta se spominju 'gotovani' i oni 'spremni na košenje trave'.  :-\

jel pod tim gotovanima smatrate ljude koji imaju posao i obitelj i tjedno možda jedva stignu odvojiti koji sat za otići na livadu,
i što bi onda trebali kositi 40 minuta da odlete 2 leta?

svi imamo periode u životu kada imamo viška vremena i to onda rado iskoristimo pa budemo cijeli dan na livadi,
jer volimo ovaj hobby, ali nažalost postoje periodi kada to ne stignemo, no zato je logično da to nadoknadimo u vidu članarine.

vani samo tako i funkcionira, svi plaćaju članarinu
(linkao sam iznad kolika je, 75$, http://www.flyfreak.net/dogadanja-i-okupljanja/letenje-iznad-kuca/msg121765/#msg121765
i što dobiju za to, rekao sam, nije problem ni na veći iznos ako treba,
bolje dati pa biti na miru nego da se modelu trgaju kotači, pazimo da nekom didi od 80 godina ne dignemo živac jer on gušta u kleti uz čašicu vina 100m od nas... pržimo se na suncu kao do sada, sjedimo u blatu i slično...)
a oni koji kose, rade to redovito po rasporedu i dobiju novce za to i sve funkcionira transparentno. svi zadovoljni,
ako nije dovoljno, povisi se iznos, ako je preskupo, nitko neće plaćati i doći a ovi koji kose bi ionako za sebe kosili, ne?

ne vidim zašto raditi podjele na 'gotovane' i kosače...
ok ako ste mislili na neke koji bi to sve ali za mukte, a sorry, zato postoji ograda, ključ i ostalo u toj cijeloj priči...
ni vani nisu te livade otvorene 24/7 svima koji dođu 's ceste', ali su zato uvjeti za članove MNOGO bolji naspram kako je sada, i po pitanju užitka i po pitanju sigurnosti, što kako vidimo sve više dolazi u prvi plan.


Sve u svemu rasprava je potaknula podosta članova da se malo raspišu o budučnosti ovog krasnog i svestranog hobija u neku ruku i sporta. Da se razumijemo ništa nije nedostižno i neprovedivo iz nauma u cilj. Budemo li u skorije vrijeme imali letalište ma bilo ono na područiju Jankomira ili Svete Nedelje i bude li imalo blagoslov nas korisnika i gradskih oca koji su nam voljni pomoć bar malo u projektu a gotovo sam siguran da budu ja sam prvi protivnik da se članovi dijele na radnike i neradnike, na goste i članove, letače i posmatrače. Ako budemo sve legalno radili onda taj klub bude bio i udruga ili kaj već koji bude imao svoje članove. Bez članarine i sredstava je nezamislivo nečim upravljati i stavit nešto u funkciju za koju je namjenu predviđeno. Kolko bude neko svojim radom i odricanjem pridoneso klubu tolko bude i imo više odrješene ruke da nabije na nos onome ko je tek povremeni korisnik letališta i misli ak je platio članarinu da može radit kak mu njegov ego dopušta. Cilj nam je da se družimo, zabavljamo, promičemo ovaj hobi i u njemu uživamo. Kome pašu uvjeti kluba učlani su njega ili otiđe iz njega kad je njemu volja i mirno mu more bilo, kad taj isti član počne hodat šumom a mi drumom bez grižnje savjesti mu mahnemo maramicom a da ne pustimo suzu na oči i da nas ne peče savjest da smo mi krivi za njegov odlazak. Jedino tak može klub funkcionirat a ne na način da jedan član financira druga dva člana zato jer ovi kukaju kak se nema. Nema se nema, kad budeš imo budeš i letio a dotle gledaj kak uživaju oni koji lete jer su dali svoj doprinos da uživaju.
Nisu Austrijanci ni Njemci ni Slovenci pametniji od nas da si organiziraju klubove pa se šepure koje kavim modelima po pistama i navlače sline drugim modelarima pa ovi zapnu i nabave još bolji model ili izvedu neki trik koji je neizvediv. Rezultat je sve veči napredak u klubu. Ne nisu oni pametniji nego su samo složniji. Neču one Amere ni spominjat jer me zaboli ona stvar za njih, al kad vidim one njihove dedeke po 80 godina koji lete ko da su u cvjetu mladosti sreči nema granica a ti isti dedeki sigurno ne predaju filozofiju i ne izmišljaju toplu vodu prije letenja nego promiču interese kluba.
Nemojte sad tražit iglu u plastu sijena i povodit se za onim kaj bi bilo kad bi bilo niti predviđat budučnost (za to si nazovite vidovitog Milana i pokojnu babu Vangu da vam predvidi koji servo vam bude riknul i kome se bude model zabil u glavu), ako vam se leti i druži dajte koji koristan i pametan savjet od kuda krenut, jeste il niste za, jel vam se leti po šikarama i tuđim travama za koje je upitno samo do kada ili čekat ruskog tajkuna da nam dođe povaljat i pokosti pistu da možemo i mi reč da letimo na aerodromu., čisto sumnjam da bude došo neko skupini od 20-ak modelara napravit stazu i reč evo plati i leti.
Tolko od mene a sad vi dajte po svom, ak več trebate kritizirat i pljuvat dajte to radite nježno jer ima ovde i mlađih uzrasta(djece) koja uredno čitaju ove teme i ravnaju se po nama jer misle da sve znamo.                  

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #51
Marjana za predsjednika!

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #52
+1
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #53
u glavnini se slazem, no nhf ali upravo je takav stav-plati ili odjebi glavni problem kod nas.

ne, nisu oni vani pametniji niti su gluplji. oni su samo odavno hladni i kapitalisticki nastrojeni. i tamo ako nisi znao, a vidi se po video uratcima iz cijeloga svijeta, ne idu u te fensi smensi klubove vec letaju di stignu. jer cak i da mi das besplatno da letim u nekakvom klubu gdje je nos u nebesima a atmosfera da ih nabijem na Q zbog prepotentnosti i nadutosti nebi se tamo zadrza ni sekundu a kamoli da bi im platio jer imaju lepu stazicu i hangar. valjda shvacas poantu?

danas je situacija teska. novaca se nema. koliko MLADIH modelara vidis na livadi? koliko ih vidis da se ukljucuje na forum? i onda jos uzimas kao etalon tako bahat stav:plati ili odhebi. to naprosto odbija ljude i nema sanse da da neki rezultat osim odredene male grupe takvih istomisljenika. a to smo vec vidjeli, zar ne?

nije cilj da napravis nesto cemu bi se neki koji si to nemogu priustiti divili van ograde vec je cilj da omogucis svima da uzivaju u tome kaj mi radimo:modelarstvu. nikada nas cilj nesmije biti napuhavanje i preseravanje jer ce to zatrti i unistiti ovaj hobi-sport.

ako vec i uspijemo skupiti masu modelara voljnu nesto pokrenuti, cilj definitivno mora biti popularnost a ne prestiz!!!!!

ionako uvijek imas i imati ces one koji se vole nadmetati i sepuriti no nitko im to ne brani. svi imamo svoje veselje. no zasto nekom djetetu u startu onemoguciti da sebe otkrije u modelarstvu ako mu roditelji nemaju novaca? ili nema roditelje recimo...ili ko zna tko moze pozeljeti doci na arodrom i ostvariti svoju zelju da pipne nebo...recimo penzioner koji  o tome maste cijeli zivot...nadam se da razumijes u kojem smijeru ide moja replika tvojeg posta.

jednostavno moramo biti grupa ljudi koju ce drugi rado imati a ne gledati kao nesto cemu se dive ili sto mrze. a ponajvise moramo poraditi na tome da mi sami izmedu sebe prevazidemo to neznam ni sam zasto nadmetanje i preseravanje. ionako imamo puno klubova, neki imaju svoje aerodrome hangare i lijepo rade, neki muku muce i jedva prezivljavaju..nekih ni nema..a kako vidimo svi, ima nas modelara, svi volimo akciju letenje zabavu rostilj nadmetanje u smislu takmicenja i svi smo zapravo samo ljudi. a spaja nas modelarstvo.

a sve dok bude ovako razjedinjena scena, i dok se bude razmisljalo na nacin kako si napisao, da jedan dio ljudi tjera druge da sline kako su oni super, kako i drugi vjerujem, no da pricam za sebe, ja cu ako treba sam letjeti i zabavljati se iz svojeg gusta umjesto da sudjelujem u nekakvoj modelarsko preseratorskoj sapunici. ovo je zabava, nekome cak i sport i to bi trebalo biti to, a sve ostalo osobno ne podrzavam i nebum sudjeloval na takav nacin  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #54
i iskreno, meni nebi bilo tesko da imam aerodrom i da mi dolaze klinci i da letaju i uce, da se druze. da dodu ljudi dobre volje i da se druze. naravno da je clanarina ono od cega se zivi, no zabrana nije ono sto ce natjerati nekoga da placa. to ce biti ono nesto sto ce on naci u klubu, vidjeti u ljudima koji tamo rade. donijeti isto takvu atmosferu u taj klub. i tamo ostati cak i ako ne moze platiti. a vjerujem da ce vecini onih koji nemogu platiti biti neugodno stalno ne placati ako vide da se drugi trude i placaju pa ce i oni pridonjeti klubu ovako ili onako. no nikada nesmijemo odbijati ljude jer cemo time odbiti i popularizaciju a samim time i novac i sve ostalo kaj ide uz to kako bi mogli kao klub/aerodrom funkcionirati.

no isto tako, a zaboravih prije napisati, zar nemozes imati i dnevnu ulaznicu? pa te tako zaboli jel taj koji je dosao leti gleda zanima se za modelarstvo ili kaj god...ima onih koji ce voditi to sve, a svi ostali ionak mogu biti gosti. ili clanovi. ili pomagati, tak svejedno. uglavnom, uopce nije vazno tko sto gdje i kako. vazno je biti transparentan i privlacan svima a sve ostalo ce doci na svoje. ostali nacini funkcioniranja nece dugo zivjeti.

vani je to lakse jer uvijek mi zaboravljamo da nas nema na desetke miliona da mozes ocekivati baby boom novih clanova..i bilo bi to stvarno iznenadenje da bude puno novih clanova. mi smo mala zemlja, nema nas puno, slobodno mogu reci da se bavimo skupim hobijem i sve to jasno govori da puno clanova nebudes imao.stoga je definitivno potrebno da se mi koji smo na sceni bolje organiziramo, prevazidemo ciji je pimpac veci i da si napravimo ono kaj nama nabolje odgovara.

mozemo li mi to?  ::)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #55
osobno smatram da ako stvarno volis modelarstvo onda te boli kiki dali kod nas postoji 1 modelar ili 1000 njih ,ionako to sto radim radim samo i iskljucivo za SVOJ gust ,a onaj koga istinski zanima modelarstvo sam ce naci najbolji nacin da se time bavi bez obzira na bilo kakvu popularnost ili nepopularnost ovog divnog hobija

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #56
osobno se nebi slozio. sve kaj radis je ljepse u drustvu  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #57
naravno da je ljepse u drustvu ,ali postavlja se pitanje u kakvom  :)

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #58
već par puta se spominju 'gotovani' i oni 'spremni na košenje trave'.  :-\

jel pod tim gotovanima smatrate ljude koji imaju posao i obitelj i tjedno možda jedva stignu odvojiti koji sat za otići na livadu,
i što bi onda trebali kositi 40 minuta da odlete 2 leta?

svi imamo periode u životu kada imamo viška vremena i to onda rado iskoristimo pa budemo cijeli dan na livadi,
jer volimo ovaj hobby, ali nažalost postoje periodi kada to ne stignemo, no zato je logično da to nadoknadimo u vidu članarine.

vani samo tako i funkcionira, svi plaćaju članarinu
(linkao sam iznad kolika je, 75$, http://www.flyfreak.net/dogadanja-i-okupljanja/letenje-iznad-kuca/msg121765/#msg121765
i što dobiju za to, rekao sam, nije problem ni na veći iznos ako treba,
bolje dati pa biti na miru nego da se modelu trgaju kotači, pazimo da nekom didi od 80 godina ne dignemo živac jer on gušta u kleti uz čašicu vina 100m od nas... pržimo se na suncu kao do sada, sjedimo u blatu i slično...)
a oni koji kose, rade to redovito po rasporedu i dobiju novce za to i sve funkcionira transparentno. svi zadovoljni,
ako nije dovoljno, povisi se iznos, ako je preskupo, nitko neće plaćati i doći a ovi koji kose bi ionako za sebe kosili, ne?

ne vidim zašto raditi podjele na 'gotovane' i kosače...
ok ako ste mislili na neke koji bi to sve ali za mukte, a sorry, zato postoji ograda, ključ i ostalo u toj cijeloj priči...
ni vani nisu te livade otvorene 24/7 svima koji dođu 's ceste', ali su zato uvjeti za članove MNOGO bolji naspram kako je sada, i po pitanju užitka i po pitanju sigurnosti, što kako vidimo sve više dolazi u prvi plan.


Tom

Nisam mislio na gotovane koji su spremni plaćati uslugu tj. članarinu i istu ju koristiti
Ja sam spreman za tak nešto isto kao i ti,
Ali uvijek ima ali, što se i vidi ne samo tu kod nas već i šire,

Svi mi životarimo neki bolje neki lošije, ali to nema veze, to je jedina stvar to modelarstvo koje me opušta od dnevnog stresa i to ima cijenu.
Imam doma uvijek modela koji koštaju prilično novaca a nemam ih gdje letit jer nemam uvjete
Da jednog skrsim košta me ta igra kao godišnja članarina o kojojoj si ti pričal Ako ne i više

Lp
Marjan

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Letenje iznad kuča

Reply #59
Evo ja nisam nikakav gotovan i radim cijeli tjedan kao majmun, ali mi nebi bio problem radit na pisti!

Ovo piskaranje na forumu nece donesti nikakav dogovor, najbolje da oni koji su za neku akciju da se svi nademo jedan vikend na letanju i sve se dogovorimo kao ljudi!