Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 344262 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #2280
Samo naprijed...
Lp,
Alex




Odg: SD team testiranja

Reply #2284
Danas napravljeno nekoliko mjernih letova RTF...
22 minute aktivnoga leta (25% hoovera ostalo sve u pokretu gore-dole) do prvoga alarma 3.5v po čeliji.
U pravilu vratim u batku tatu 4s 16000mah oko 14500mah što je nekih 660mah/min.
Kut od 7 stupnjeva je donio dosta stabilnosti, stroj je zbog velikoga broja motora  kao raketa..... :)


Napravit ću još nekoliko desetaka probnih letova, stavljam ga u funkciju pa napadamo x16 konfiguraciju......dio motora je već naručen....




Večerašnji let.....


x12 test ft

Odg: SD team testiranja

Reply #2285
Upravo sam odletio let s x12 i 4s 16000mah batkom i ft je 18 minuta ali kidanja.....znači kao da ga je Šokre letio  :) :)


Max struja u fuul gasu je bila 84A pri naponu 15.1v.U hooveru vuče cca40-tak ampera....

Odg: SD team testiranja

Reply #2286
vidim da furas 7 stupnjava , ja sam na 5 u x8 kombinaciji ... mnogi su mi komentirali da je to bezveze , medjutim sa 0 stupnjva sam imao isti flight time , ali manje stabilnosti ...


kakv je tvoj zaljucak ....?
dx9-xd8-gobac630

Odg: SD team testiranja

Reply #2287
Upucan SimonK s regenerativnim kocenjem,
na stolu radi fino.



Odg: SD team testiranja

Reply #2288
hoces reci da bude "punil" baterije kad oduzmes gas ..
dx9-xd8-gobac630

Odg: SD team testiranja

Reply #2289

BLHeli to vec ima samo se zove drugacije.

Po Simonu


[/size]you can get a much more linear throttle response, active braking/regen during flight, and actually improved efficiency due to reduced conduction through the body diode of the FETs.[/color]
[/size][/color]


[/size][/color]
[/size]Regarding the braking, there are currently a few interesting things, but they're not enabled by default. Ziss_dm did this in wii-esc, which I borrowed: You can set "COMP_PWM" to 1 on bs-type boards (or boards with ir2101s chips, generally OK). Check with an Ammeter first that there are no dead-time issues with the FETs being driven this way, but if it works, you can get a much more linear throttle response, active braking/regen during flight, and actually improved efficiency due to reduced conduction through the body diode of the FETs. If you try this on a P/N board, it will likely blow up. Most boards I tried draw very high current at any speed if there is a dead-time issue. F-30A, F-60A, and some ir2101s boards I tried all seemed OK; TowerPro with BL8003 was not happy until I added 1µs between switches. wii-esc's "comp_pwm" directory contains wii-esc builds with this enabled as well, and he is using delta-sigma modulation instead of 18kHz PWM.[/color]

Odg: SD team testiranja

Reply #2290
Drvoholding ja imam ista iskustva s rukama pod nagibom.
Ne znam tko priča da to nema veze, ali sama logika nalaže veču stabilnost s pravilno podešenim pidovima suladno težini letjelice, broju okretaja motora, snazi motora, veličini, pitchu propa i sl.
Do sada sam probao sve flat i koaksijalne konfiguracije i znam kako se ponašaju u usporedbi s ovim, nije revolucionarno bolje ali je mjerljivo i osobno sam zadovoljan..
X12 testiram već par dana do sada 30-tak letova, današnji vjetar promjenjivoga smjera i jačine od 10-15 m/sek je bio odličan test stabilnosti i mogu reći da sam vrlo zadovoljan rezultatima.
Glede vremena leta čak mi je  i to malo bolje....
Jedina loša strana je složenija mehanička konstrukcija.

Slijedeći projekt je novi mini x8-600 s rukama pod kutem od 7 stupnjeva i x16 :) .


Odg: SD team testiranja

Reply #2291
Test x8 na 40-50kmh vjetru s udarima (provjereno u metroloskoj koja je odmah pored). Nazalost nemoze se vidjeti koliko puše jer je livada i čistina, ali je deralo momacki. homemade x8 prvi let te odmah na vjetru 40-50kmh uglavnom mrdao sam po palicama tj. probavao malo kako radi nova stanica, a i sami x8, pa se nevidi toliko stabilnost na vjetru, a bila je stvarno izenandjujuca, jer cak sam mislio i ne poletit,posto je prvi let s novom stanicom, a i mixom dva quada u x8, ali ipak kad sam vec dosao nije mi se vracalo, a da ne probam. Evo ima i kratak snimak s pocetka jer stari je vise slikao, nego snimao.


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju


Odg: SD team testiranja

Reply #2293
Današnji test x12 sam napravio s DSLR aparatom Nikon 5100 + zoom objektiv 28mm-55mm, ukupne težine s al platom 992grama.
Fotić je fiksno spojen na noge i postavke videa (slijedi čim se digne na net...) su full HD s 25 FPS na 35mm.
Vjetar je bio mjeren 35-45 km/h i derao je na udare.
Mislim da će gimbal ovo sve popeglati bez frke....