Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 343138 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #900
http://www.youtube.com/watch?v=mTsJJOhsS1M

Jučer bio vjetar oko 40km/h i temp. oko -4........najbolje vrijeme za letjeti :)
Veći dio videa je kamera u minusu do daske po pitch osi tako da se vide zadnje nogice....
Bio je zaključan u gps modu i automatski yaw pa se lijepo čuje kako se motori bore s različitim smjerom vjetra.... :)
Pegla to Naza Lite sve u 16......

Odg: quad iz Slavonije

Reply #901
Odradio sam dio testiranja potiska motora kw2 u kombinaciji s dji opto reglerom 30A i s afroslim 20A reglerom.
Kada se uporede rezultati gotovo da nema razlike u potiscima pod istim uvjetima a s različitim reglerom(ova dva navedena)...

Generalno gledajući kw2 motor je strojarski i električno odlično napravljen i toplo preporučam kada se radi manji a ozbiljniji stroj....

Za sada par slika a tijekom dana ide još jer su testiranja 5 različitih propova u tijeku... :)

Eto nije puno ali možda nekom pomogne kod slaganja setup-a




Odg: quad iz Slavonije

Reply #905
Svaka čast na objavljenim testovima, moram napomenit da je malo onih koji rade testiranja svih mogučih kombinacija i to daju za đabe, a da ne pričam da to i košta i da je potrebno dosta vremena uložit da bi se dobile te tablice, slobodno napravi link na "donate"  :)
Ipak bi imao jednu sugestiju: ako radiš tablice u excelu dodaj i izmjereni napon baterije pri svakom testu i g/w - to možeš stavit da i sam izračunava po upisanim poljima iako znam da se sve to može izračunati iz več danog ali bilo bi lakše za usporedbu.

Imam osječaj da bi KW2 morao isto jako dobro radit i sa Graupner 11x5, u smislu postizavanja iste ili veče efikasnosti ali s jako malim vibracijama.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #906
Konačno ozbiljni primjeri odnosa veličina elisa i potrošnje . To puno znači korisnicima da izaberu motor i elisu, a prema tome i regler.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: quad iz Slavonije

Reply #907
Svaka cast Mario, ovakva detaljna mjerenja nisam vidio ni na jednoj stranici, ali sto je najbitnije od svega, tvoja su istinita , kako je, a mislim da proizvodjaci na svojim stranicama malo napuhnu vrijednosti da bi lakse prodali

Odg: quad iz Slavonije

Reply #908
Svaka čast Mario za to testiranje i hvala još jednom za za ono expreesno sinoćnje testiranje onog motora samo da mi kažeš te podatke

Šta se tiče videa nazica to obavila fenomenalno  :) - ja još letim samo dok je mirno  :D :D :D
Leti samo leti :-)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #909
Quote
Svaka čast na objavljenim testovima, moram napomenit da je malo onih koji rade testiranja svih mogučih kombinacija i to daju za đabe, a da ne pričam da to i košta i da je potrebno dosta vremena uložit da bi se dobile te tablice

Je u pravu si Frankycro trebalo je dosta vremena uložiti u cijelu tu priču.
Trenutačno je u tijeku testiranje 14 raznih motora različitoga kv-a na 10 raznih elisa na gore pokazani način a kasnije sve to ponavljam s stabiliziranim naponom i proširujem na 6s...
Rezultati su više nego različiti od tvorničkih podataka ali otom potom još sređujem tablice u excelu(ima puno posla).....Je u pravu si za ta dva podatka ali kako si i sam rekao tko hoće može si sam izračunati.
Mene je osobno jako zanimao taj motor da vidim opravdava li kvaliteta cijenu i moram priznati ako se sa dečkima u trgovini dogovori neki popust za više komada da je svakako isplativo.
Strojarski gledano motor je i više nego kvalitetno napravljen-ja sam ga osobno tjerao na 4s u fuul opterečenju na ispravljač(potisak 600g) 48 sati bez prestanka i nakon toga bio je 44 stupnja (temperatura okoline je 18 stupnjeva) topao,  a zvuk nije promijenio niti malo,isto tako razina vibracija bila je ista.
Mjerio sam zračnost ležaja i bila je veča za 1 stotu(mjereno profi mikrometrom) što je neznatno (praktično je mast potrošena u ležaju) te je nakon samo malo podmazivanja s silikonskim sprejom za ležaje zračnost bila gotovo ista.....
Motor je gotovo nečujan kada se vrti...

11x5.5 bi bilo jako zanimljivo probati ali trenutačno su na putu pa će biti i taj test i s xoar 11x5.5.....

Idem u podrum čekaju me još neki kratki testovi večeras....

Odg: quad iz Slavonije

Reply #910
Quote
detaljna mjerenja nisam vidio ni na jednoj stranici, ali sto je najbitnije od svega, tvoja su istinita , kako je, a mislim da proizvodjaci na svojim stranicama malo napuhnu vrijednosti da bi lakse prodali
Da bi lakše prodali je ključan dio rečenice...totalno si u pravu Šokre....
I sam sam bio iznenađen rezultatima-na nekim motorima su razlike i do 40%,negdje u + a negdje u -.........

Već sam i sebi dosadan s stalnim testiranjima a možda i pomalo naporan drugima ali znaš što kažu.....svako ima svoje veselje.....

Maki noge za kockicu su gotove u tijeku je montaža osd-a i video tx-a pa možeš otpočeti s novim testovima...............

Odg: quad iz Slavonije

Reply #911
Čuj dosadan, na Rc groupsu bi dali sve da imaju nekoga kao ti tko ima volju , znanje da sve to testira, a da ne kazem koliko si love potrosio na sve te propele i motore sto si kupio i opustosio skladista svojim narudbama ,  :D :D.  Samo praši dalje, nadam se da budes za ZG uskoro da nabacimo neko preletavanje

Odg: quad iz Slavonije

Reply #912
Poštovani Mario,danas su malobrojni koji rade za opće dobro...pogotovo za opće dobro RC modelara....zato ,iako ne razumijem pola iznesenih tehničkih podataka , ...PUNO HVALA... :o 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: quad iz Slavonije

Reply #913
Hvala dečki....idemo dalje....

Evo Maki sada je ukupna težina sa svime(osim batki) 1350 grama + 2 batke 4s 2650mah 20c po 300grama =1950 grama.
Nije baš rekorder u lakoći ali je dovoljno čvrst za testiranja :) :) :) karbon bi pomogao dosta-tko zna možda kasnije i napravim s karbonom....

Video tx antena ti je u položaju da pri letu prema naprijed i nazad RF latica ima najveći gain (dobit ili pojačanje=veći domet) tako da bi slika trebala biti ok....
433mhz prijemnik ti je na zadnjoj ruci s antenom prema dole kako si i tražio....


Podrum majka.....

Odg: quad iz Slavonije

Reply #914
Bas si ga fino srihtao.  :) :)
Ide odmah 3.5 km za vikend.

Jako mi se svidjaju nogari, moram se samo zaustaviti da ne kacim nista dodatno,
to cu na Slavonca koji je teskas.

Odlicno mjesto za vtx, nisam mogao tako bez nogara.

Jedva cekam vikend i testiranja.
Novi nogari, afro regleri,nova 433 antena, ...