Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342941 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #360
Bravo za Slavonca-karbonca i njegovoga konstruktora...

Čestitam prika-jaaako lijep uradak-         ...znaš, podigao si ljestvicu višlje od svih ali kako se u nas kaže ...na mlađima svijet ostaje... :) :) :) :)


Ajde u zrak što čekaš s videima :) :) :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #361
Fale još vijci koji idu na 5 mjesta kroz šasiju i učvrščuju donju i gornju ploču, 3 nap i 2 iza, za sad stoje samo 2 nap kod gimbala obrati pažnju stupići učvrščeni su vezicom  :) Čekam več preko 3 tjedna tih 10 vijaka M2,5x37 grade12.1, valjda će doću uskoro.
Težak je sa svime time točno 2750g, od toga su baterije 816g, u hoveru vuče 28A to je dakle na 3S, sva elektronika prije polijetanja vuče 1,4A, dakle pogon u hoveru vuče 26,6A.
Zanimljivo je koliko je ecalc dao točne rezultate
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #362
Hvala svima na pohvalama, video će uskoro.
Može se postići još 2-3A manja potrošnja u hoveru ako bi ESC timinge stavio na low (testirano na prijašnjoj pili), ali na trošak okretnog momenta na motorima, ali mislim da se neću kockat s time jer ionako ganjam velike lopate od propova i momenat je potreban posebno kad treba stati a ide se velikom brzinom dole. A opet s druge strane možda bi imali i dovoljno momenta na low timing za sve situacije ali to je jako pipkavo za istestirat  :)
Na prijašnjoj pili sam se s 3kg na low timing naglo spuštao dolje i zakočio je ali ne tako brzo i dobro kao na mid timing.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #363
A znaci ipak si isao na 3S, vidim da su motori 700kV , a budes probao i 4S na 10" s obzirom na tezinu quada, mislim obicno tako kombiniraju.

A daj mi reci zar ti nije malo pretezak iza sa tolikim batkama, mislim kako si uspio dobiti teziste na toliku tezinu iza

Ali sve u svemu quad izgleda brutalno  8) 8) 8) 8) 8)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #364
Slavonci deru. Inati se slavonijo :) nego kad cemo neko druzenje organizirat ?
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: quad iz Slavonije

Reply #365
Baterije nisu ni u pola toliko daleko od centra/težišta kolko je daleko gimbal i kamera, bez brige sve je u savršenom težištu.  :) Sa 3S baterijom sam smanjio rizik da prdne neka od čelija, to ide otprilike po ovoj formuli: više čelija = veča vjerovatnost da neka prdne. 3S pa još 2 u paraleli = moja fobija od crkavanja baterija je zadovoljena.
+ ja vam ne mogu opisat kako ove 15ice zvuče u zraku.  :)
U vezi motora je da ovi su 700KV-a, bilo bi idealno da su 650KV u ovom setupu ali to su več jako sitni detalji.
Evo možemo neko druženje organizirat. Kakvi ste s vremenom nedjelja 6og?

A znaci ipak si isao na 3S, vidim da su motori 700kV , a budes probao i 4S na 10" s obzirom na tezinu quada, mislim obicno tako kombiniraju.

A daj mi reci zar ti nije malo pretezak iza sa tolikim batkama, mislim kako si uspio dobiti teziste na toliku tezinu iza

Ali sve u svemu quad izgleda brutalno  8) 8) 8) 8) 8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #366
A joj kako bi ja dosao, ali toliko malo slobodnog vremena imam, evo danas ulovio sat vremena da naganjam dexa i to je to

Odg: quad iz Slavonije

Reply #367
Evo i video, prvo dizanje i ujedno odmah i sa kamerom i svime, namjerno sam ga malo protresao na komandama da vidim kako mi se odziva, na nekih 60cm od tla je malo nestabilniji - ima malo izraženiji ground efekat ali to je djelomično zbog velike rotirajuče površine. I jedna mana ovakve konstrukcije je to što kod promjene pitcha kamera putuje gore-dolje, to bi mogao malo ispeglat dodavanjem overkompenzacije ali taj parametar nije isti za stvari koje su blizu i za one udaljene tak da ću vidit.
Slavonac-Karbonac Maiden Flight
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #368
Slušaj Frenky , da Tvoja susjeda ne hoda,mislio bi da je ovo u 2'55'' fotografija  :o...toliko sa moje strane,laik sam ali sam siguran da će profesionalci reći samo pohvale... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: quad iz Slavonije

Reply #369
I sam slažem setupe na 3s iako imam hrpu batki 4s novih.
Napravio sam hexu s 6s i motorima 4215 460kv - imao sam u toj kombinaciji najduži flight time,pucala je od snage s 14x4.7 propovima,mirno i sigurno je letila i još dosta toga ali....kada treba napuniti 3 kom 6s batki od 3000mah treba dosta vremena,kod svakoga uključenja iskrenje na konektorima (koje je riješivo),skuplji regleri, i sl.

Možda griješim, ali moj izbor i za ubuduće je svakako 3s (više batki u paraleli)a ako se baš zaželim iste batke spojim u seriju i imam 6s  :)

Frankycro video obećava, ali i sam kažeš velike elise=kamera naprijed=mali pomaci u letu koje je teško izbjeći.....i bla bla...snimak je u svakom slučaju iskoristiv za nas amatere-modelare.SK ima dobru perspektivu za radni stroj.

Za susret- ja osobno ne mogu 06.10 :'( dežurni sam na poslu ali slijedeća nedelja može :)....ajmo momci može li 13.10 u SB ja donosim vino,slaninu i luka....

Deri još videa....i testova....

Odg: quad iz Slavonije

Reply #370
Meni 12 i 13 jos bolje pasu :) a moze i 6 ali do negdje 19-20h jer kasnije imam dogovoreno nesta. Dok 13 mogu do kasno u noc
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: quad iz Slavonije

Reply #371

slavonac zenmuse test bez veze
evo ja i moj slavonac malo otisli u setnju svi znate o kojem se letjelici radi al evo jos jednom setup
quad frame 4tm
DJI Naza V2 + GPS + OSD
Motori HP2814-810KV
Regleri HobbyKing 30A BlueSeries + SimonK
Propeleri 12x4.5
DJI Zenmuse h3-2d
Baterija Gens Ace 5300mAh 4s let s jednom 11min
ide jos testiranja s raznim propovima i baterijama uskoro a do tad uzivajte ;D 
svaka čast :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #372
Hajduk živi vječno..
Deri brale... :)

Odličan video, daj snimi stari plac..

Odg: quad iz Slavonije

Reply #373
Duje vidim da letis na 4S i jesi probao sa 10" propovima. Ja imam iste motore i skuzio sam da kad letim na 4S da mi 10" najbolje odgovara, pogotovo za snimanje. Sa 3S letim na 11"

Odg: quad iz Slavonije

Reply #374
Ekipa iz Slavonije odlično odradila letilicu. A tebi Duje da ti dugo i korisno služi. Odličan i miran video. Nastavi snimati okolicu Splita i grad.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(