Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 343439 times) previous topic - next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #1920
Pogled odozdo... :)

 

Odg: SD team testiranja

Reply #1922
Ti Graupneri kada rade na 4S i kada motor ima 800 i više KV otkidaju i bez obzira na brzinu vrtnje super efikasno rade, jest da su malo skuplji, ali plastika je brutalna i vrijede svake lipe.
E sad pitanjce jedno: Dali ste probali presložit jedan od tih manjih X8 strojčića u dual quad konfiguraciju, ako jeste kojih ste mišljenja i iskustava?
Znači tako da se svi gornji vrte kao na klasičnom quadu a svi donji kontra, tako radi EndOfDays sve svoje X8 (novije), ja sad isto jedan X8 preslažem u tu kunfiguraciju, navodno su manji gubici i još veča stabilnost, ali treba testirati. Pozdrav i nadam se da se vidimo u neko dogledno vrijeme!
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1923
x8 smješko  odradio danas 10-tak letova i zadovoljni smo.....s batkama 4s 4000mah 20c stare oko 1g cca 300 letova ima 14-15 min aktivnoga leta...


Franky glede smjera okretaja propova na x8 za sada osobno nemam iskustva s spomenutim-koristim provjereno i preporučeno od dji....ipak su oni pisali algoritme za MCU.
Ne kažem da ta druga opcija nije bolja i stabilnija ali s aspekta sigurnosti u slučaju otkaza reglera ili motora imam veliki ?...
Znam da ljudi lete na toj kombinaciji i da su zadovoljni-ali ja sam staromodan tip  :) :)  pa ću se držati uputa proizvođača.


Glede graupner propova tu si apsolutno u pravu -VRIJEDE SVAKE LIPE.....iako dji 10x3.8 stoje im uz rame...


Vidimo se...


Odg: SD team testiranja

Reply #1925
x8 smješko  odradio danas 10-tak letova i zadovoljni smo.....s batkama 4s 4000mah 20c stare oko 1g cca 300 letova ima 14-15 min aktivnoga leta...


Franky glede smjera okretaja propova na x8 za sada osobno nemam iskustva s spomenutim-koristim provjereno i preporučeno od dji....ipak su oni pisali algoritme za MCU.
Ne kažem da ta druga opcija nije bolja i stabilnija ali s aspekta sigurnosti u slučaju otkaza reglera ili motora imam veliki ?...
Znam da ljudi lete na toj kombinaciji i da su zadovoljni-ali ja sam staromodan tip  :) :)  pa ću se držati uputa proizvođača.


Glede graupner propova tu si apsolutno u pravu -VRIJEDE SVAKE LIPE.....iako dji 10x3.8 stoje im uz rame...


Vidimo se...


Kako misliš " u slučaju otkaza reglera ili motora imam veliki ?..."
Redundancija je ista, čak štoviše da otkažu svi gornji ili svi donji kopter može nastaviti letjeti kao običan quad (naravno ako ima dovoljno potiska sa 4 motora), gornja i donja platforma (ako ga tako promatramo) su YAW stabilne, u slučaju da je kontroler Wookong mogu se u motor mixeru podesiti throtle zasebno za motore pa postići to da i gornji i donji rade jednakom snagom. Kod manjih koptera to ne dolazi toliko do izražaja, ali svejedno neke sitnice čine perfekciju. DJI algoritam je "glup" i nema informaciju (niti senzor) o tome dali mu se npr. prednji-lijevi-gornji vrti CCW ili CW, on samo izdaje zapovijed elektronici motora da ubrza ili uspori. Ako je hardverska forma zadovoljena a odziv na reakciju senzora daje kompenzirajući efekat (negativna povratna veza) stvar funkcionira. Čak što više Herkules preporučuje da se ide na takvu konfiguraciju (zbog sigurnosti), a s druge pak strane DJI je jako "rezerviran" po tom pitanju i iako u uputstvima navode da ih se kontaktira oko podešavanja motor mixera (za određenu konfiguraciju koja nije standardna) najčešći odgovor koji je moguće dobiti:
"Hi, Sir, Sorry, can not help you on this. You should follow the default motor mixer provided in the software.
 Best regards,  DJI"
Jako puno X8 coptera već lete u toj konfiguracijiali ne zato što im se tako leti nego zato što su imali problema sa YAW-om i sa efikasnošču, za predpostavit je, da, veliki propeleri su u igri, iako to nije slučaj kod tvojih koptera i znam da lete super i ovako ovo je više bio kao prijedlog za neke od budučih testiranja, budući da volite testirati.Ja sadovih dana trebam poletjeti jedan veči X8 sa KW11 motorima i odmah ga spajam u ovu konfiguraciju jer mi se čini bolje, a vidim na slikama od Matijažovih koptera da isto tako stoje namontirani propeleri (gornji kao klasičan quad), iako još nisam nikad letio u ovoj konfiguraciji ali evo valja i to isprobat.  :)


COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1926
Moj je savjet bio prvo po propisu kasnije testirati po zelji, ipak treba referentna vrijednost.
Kako nema bulet konektore ka motoru nego hard spoj ne moze se samo tako okretati (Simon FW),
treba reflashati reglere s Reverse verzijom, th range,nije problem ali treba nesto vremena.


Jos vjerujem da ima prostora i u experimentiranju razliciti propovi gore dolje, malo veci pitch dolje je jedna od teorija, nekima i veci prop dolje radi.


No stroj je bio novi, cekaju ga konkretni zadaci, nije experimentalni,
kada je probni prototip volim probati od verzije fw na dalje, kada ide zenmus, go pro... vrijednost je pre velika za igranje a i vremenski okvir treba postivati,
provjereno rjesenje s ocekivanim rezultatima, u ovom slucaju i nesto bolji ( laksi frejm, bolji propovi, jos kada budu i bolje baterije).


Ne govorimo vise o velikim dobicima nego malo tu malo tamo, ukupno bolje.


Brzo se zaboravi u igri da ponekad krivi fw, sync problem, interferencije i sto stvari  prave probleme a rezervni nije spreman.



Odg: SD team testiranja

Reply #1928
Ima logike to što si napisao Franky, ali potpisujem sve što je srepfler napisao...
Još prošle godine smo imali na mini x8 s ntm motorima APM2.5 tu konfiguraciju i meni ništa nije bolja od sadašnje nazine koju koristim.
Ne kažem da kada je naza u pitanju ta druga konfiguracija nije bolja.Vjerojatno čemo i to probati kasnije......za sada ostaje preporučena od dji...


Radio sam neke kratke testove potrošnje s mini x8 gdje sam isti napajao s dvije batke od 4s 5000mah 30c (300 letova do sada) a kao teret koristio još dvije (+ 985 grama)..... vrijeme leta  do alarma 3.5v po čeliji je 10min... :)


Odg: SD team testiranja

Reply #1930
Bome natovaria si ga ko ja magarca.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk 2

svaka čast :)

Odg: SD team testiranja

Reply #1931
Super je to strojček sviđa mi se :), a vidim pustili ste se u raspravu oko vrtnje gore dole, što mislite o onih 3 stupnja na rukama što je DJI stavlja na svoje frame-ove, a i tu jedan kolega sa foruma napravio svoj frame. Vidim da sada i kopterworx isto ima tako motane ruke. U čemu je kvaka...

Odg: SD team testiranja

Reply #1932
to sa uzdignutim rukama bi bilo interesantno probati...

Odg: SD team testiranja

Reply #1933
22 min

Odg: SD team testiranja

Reply #1934
He he s 4kg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk 2

svaka čast :)