Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 343438 times) previous topic - next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #2340
Vrlo jako super dobar rezultat sa multistar baterijom, istina jedino će vrijeme i broj ciklusa pokazati moguču razliku, ali ako premaši polovicu ciklusa Tattuice onda je u biti isplativija, ali ako jednako traje i daje onda nemamo o čemu ni pričati.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #2341
15100mah upucano....u tatu sam obično ugurao oko 14500mah... Za isti FT...

Odg: SD team testiranja

Reply #2342
Ide na x12 oma pa u zrak..

 

Odg: SD team testiranja

Reply #2343
sva srica pa ti se brzo napuni  :D
svaka čast :)

Odg: SD team testiranja

Reply #2344
http://www.youtube.com/watch?v=r_eDPdQOZnw


Upravo odvožen 36 minutni let s x12 po vjetru koji je puhao na mahove i 40-tak km/h.
Sletio sam na prvi alarm 3.5v po čeliji, slijedi test s gimbalom i kamerom 3+ i očekujem oko 30min leta....


Odg: SD team testiranja

Reply #2346
Test dužine leta s mini x8 i novom batkom multistar 4s 16000mah 10c.
Vjetar je bio oko 30km/h i 70 posto leta brzina x8 oko 5m/s....
27 minuta do pojave prvoga alarma na jednoj čeliji 3.5V.
U batku napunjeno 15450mah.
Do sada napravio 17 letova i podaci su još uvijek isti-batka dobro drži i za cijenu od 90 dolara na EU HK i više nego OK.....
Za manje letjelice toplo preporučam..


Slijede testovi na x12 s 2x 4s 16000mah 10c    ( FT oko 36 minuta)


Uskoro test s multistar 4s 10000mah 10c


Odg: SD team testiranja

Reply #2347
Ja sam uzeo 4S 10000mAh za svoj quad sa RCtimerima 710 kV na 11 ili 12 inch propovima. Cekam da stigne, i dosta ocekujem od nje.


Oko 800 grama u odnosu na skoro 1200 kolko do sad imam, 2 komada 4S 5000mAh zippy. Kapacitet isti.

Nego, imam opcenito pitanje o baterijama. Imam te neke starije batke koje su letile na Daglasovom avionu, i dogadja mi se da napunim batku sa max cca 2200mAh, dignem quad, i za par sekundi se oglasava alarm na 3.7V, pa nakon toga i naza javlja da je pao napon. OSD pokazuje 16.8 kad sam na podu, kad poletim, odmah pada na cca 15.5, i nize.

Neki dan sam s njima odletio 12 minuta kombiniranog leta do prvog alarma. Kasnije su se batke vratile na 3.8V.

No, u zadnjih par dana nema sanse. Temperatura vani cca 10-12 stupnjeva. Nebi bas toliko smjela utjecat na to?

Ili su jednostavno batke dale svoje?

Odg: SD team testiranja

Reply #2348
Probaj za početak provjeriti konektore i lemove, ako je to ok, problem je u nekoj od čelija (ili više njih), ako imaš pristup iChargeru on ti ima super funkciju za brzu provjeru unutarnjeg otpora, nije baš neznam koliko precizno ali daje uvid u stanje baterije. Ovisno koja je baterija i koji rezltat mjerenja dobiješ siguran sam da ti možemo reči dali baterija valja ili ne valja više.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #2349
Svi lemovi i spojevi su ok. Nemam icharger, ali imam turnigy reaktor koji je zapravo na istom softveru ko i icharger, i ima iste funkcije.

Mjerio sam unutarnji otpor, na jednoj batki je na svim celijama 4-5, a na drugoj je jedna celija 25, a ostale 5-6. Ta je vjerojatno gotova.

No, probao sam s drugom, i ista stvar, dignem quad, a naza blinka da je prazna baterija.



Odg: SD team testiranja

Reply #2350
Svi lemovi i spojevi su ok. Nemam icharger, ali imam turnigy reaktor koji je zapravo na istom softveru ko i icharger, i ima iste funkcije.

Mjerio sam unutarnji otpor, na jednoj batki je na svim celijama 4-5, a na drugoj je jedna celija 25, a ostale 5-6. Ta je vjerojatno gotova.

No, probao sam s drugom, i ista stvar, dignem quad, a naza blinka da je prazna baterija.

A o kojoj bateriji se radi?
4-5mOhm bi bilo sasvim uredno za večinu ovih srednjih koptera, da ti nije možda u assistentu naza konfigurirana za jednu čeliju više nego što je ta baterija?
Mada ako nije ni to, još uvijek možeš spojiti LED voltmetar na balans konektor, poletjeti s punom baterijom i vidjeti napone svih čelija u hoveru, ako su svi približno jednaki a nisu odmah zaronili na 3,6V po čeliji nego su recimo 3,9-4V a OSD i naza daju drugo očitanje (niže) to znači da onda imaš negdje na kopteru parazitski otpor u liniji napajanja, provjeri dali se konektor šta grije, ako imaš senzor struje provjeri i njega ali da je on krivac imao bi ekstremna očitanja struje zbog velikog pada napona na njemu i pitanje dali bi uopče izdržao par sekundi a da se do kraja ne rastopi.
Druga stvar je da je nešto počelo stvarno srkat bateriju pa napon roni, provjeri sve motore i ESC-e i vidi dali se nešto neuobičajno grije i odstupa od drugih.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #2351
Thanks na odgovoru. Radi se o zippy 5000 mAh 4S, naza je konfigurirana na 4S. Medjutim sjetio sam se da do nedavno nije bila dobro konfigurirana, vec na 3S, jer uopce nisam to podesio. I napone sam pratio samo preko buzzera sa ekranom.

Budem malo pregledao sve ponovno, no reko bih da je sve ok, jer se nista nigdje ne grije. Do nedavno nisam imao gps na nazi, i letio sam tako. Jedina stvar koju sam mijenjao je to, pa cu i gps probat iscupati, pa pratiti napon preko OSD-a, i buzzera.

A i stize multistarka, ona ce preko flight time-a najtocnije pokazati dal nesto ne valja. Al reko bih da je jednostavno problem u batkama. Kod Daga na avionu su radile ok, no avion trosi i 3-4 puta manje nego quad.




Uglavnom, kako pratim ovu temu od pocetka, isao sam na provjereni setup koji su decki dobro istestirali, i trebalo bi radit vrhunski. A ove multistarke izgledaju obecavajuce po domacim i stranim testovima.


Cak i uz nesto slabije karakteristike od skupljih batki, cijena je i 3 x manja.



Odg: SD team testiranja

Reply #2352
Evo danas je jedna krepana lipo od 2200mah nasjeckana na listiće  :D


Što se dogodi kada prazna lipo baterija nasječe na komadiće. Bateriju sam slučajno ostavio da radi, odnosno uključenu u video prijemnik tako da je voltaža pala na 1.2v po čeliji (tako barem kaže buzzer) već je i prije bila napuhnuta, a nakon ovoga je postala "valjak" tako da se nisam usudio ponovo je puniti.


https://www.youtube.com/watch?v=zdZHkwmmbmc


Zanimljivo prazna baterija se neće zapaliti  ;)

Odg: SD team testiranja

Reply #2353
Upravo završili kratki test 2 helix antene 7 zavoja na dva različita prijemnika.
U selu Nuštar SparroW12 je letio s lazy wolf v3.0 i s 2w skyzone na kojemu je 4 latice rhcp antena.
Ja sam bio u Ceriću 2100m zračno udaljen i na diversiti prijemnik našarafao 2 helix antene, lijeva lhcp i desna rhcp.


Zadaća je bila utvrditi razliku u prijemu praktično na terenu kada je predajnik u zraku i učestalo mijenja položaj a samim tim i kut zračenja....


Još prošle godine Maki i ja smo ovo dobro istestirali na talonu i LF quadu s imersionom 600mw na većim udaljenostima i rezultati su identični,,,,ipak je bitno imati pravilno namotanu helix...


slike i video slijedi....