Skip to main content

Topic: Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) ! (Read 6278 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) !

Kako do mene zadnjih dana dopiru uzmemirujuće glasine - moguća nova regulativa RC-a , pa čak i neke ozbiljne restrikcije, odlučio sam malo preglancati FF modele.
Svi ispravni, spremni za let, napuniš batku ili naviješ timer i zabava do iznemoglosti može početi  :) .

E, da na posljednoj slici sam uslikan radi samopromocije ( ''JA'', ''nume'', ''viđu'') i radi usporedbe veličine (modela  :D ).
Damir

Re: Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) !

Reply #1
Podjeli glasine sa nama

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) !

Reply #2
Covjece koje jato!!!

Odg: Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) !

Reply #3
Show!

Odg: Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) !

Reply #4
Za ovo je potreban stvarno velik hangar svaka cast ja nebi imao gdje sa njima

Odg: Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) !

Reply #5
Da se još malo hvalim: to je samo dio FF flote, konkretno (osim dva manja ) radi se o klasi F1H poznatija kao ajedinice.
Gotovo niti jedan model nisam radio potpuno sam, ima nekoliko starijih od 30 godina kada mi je pomagao Stari, a ovi noviji su rađeni uz pomoć Juniora. Tri najnovija su elektronici + RDF sustav koji se ugrađuje već valjda 20 godina u FF, a uskoro će se ugrađivati i u multije, FPV i slićno kada dostignu tehnološku razinu FF-a  :D !
Damir

Odg: Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) !

Reply #6
To znaci da je restrikcija samo radi mase ili???
Posto i FF modeli mogu otici i visoko i daleko (pogotovo ako zakaze determa) a svaki puta padaju nekontrolirano. Mekano radi male mase i deep stala ali opet je to pad...

Pa mi se cini da je masa jedina razlika naspram ostalih rc modela koji su u pravilu tezi.
 I obicno slete pod noge modelaru  ;D

Odg: Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) !

Reply #7
Tomo, E=M*C2, dakle uz vrlo malu težinu i mali kvadrat brzine udarac FF modela je komarac.

Kada smo bili klinci, u klubu su nas naučili nepisano pravilo: vidiš li da FF model ide na tebe, a ne možeš se izmaknuti, nemoj ga hvatati - neka udari u tebe -tako se neće oštetiti ! I modeli su udarali u nas i nitko se nije ozlijedio  ;) !

Kao što je već rećeno - ne postoji statistika smrtnosti ozlijeđivanja FF modelom iako su klubovi prisutni već preko 80 godina, no kod RC-a svako malo pa se nešto desi: onaj slućaj u Mađarskoj, pa u Sloveniji i nedavno ono dijete u USA ili nekidan ona žena u Australiji!

Kakva će biti regulativa - nitko ne zna, ali šablona je poznata: registracija po klubovima uz članarinu i plaćanje osiguranja = svi zadovoljni a budget dobio i neki sitan prihod ! Kada će to biti, ne znam, možda ove godine, možda slijedeće a možda nikada ako su Maye pogriješile 1-2 godine.
Ja sam za!

Damir

Odg: Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) !

Reply #8
sve mi se cini da neki likuju nad time da se pokrenulo pitanje regulative rc letenja. no, dragi veseljaci, izgleda da bumo kao i za radare ujutro na radiju slusali di su dezurne vucibatine koje osmatraju nebo  ;) biti ce zanimljivo biti (iz inata) rc urotnik protiv sistema  :D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) !

Reply #9
Jos ce nas i kaznjavat zbog prebrze voznje!

Odg: Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) !

Reply #10
ako je RC komanda problem u ovoj priči,
 a letit se smije bez da ti sa tla nekom vezom upravljaš modelom, na što se sugerira ovom temom...
ima i moderna inačica freeflighta  ;D  waypoint autopiloti za 50$ pa na više... :D

umjesto gumice koja vrti prop, tamo je neka batka i motorić, par servača,
zamahneš modelom, on poleti sam, leti i sleti otkuda je poletio,
a stanica je ugašena doma ili prodana mjesec dana prije preko njuškala...

X8 6 km Auto-Takeoff & Auto-Land

Flying Missions

Odg: Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) !

Reply #11
Ma pusit ce nam basu!

Odg: Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) !

Reply #12
@Dr.Tom: ako je stanica prodana preko Njuškala, onda je taj Waypoint jako skup?
D.


Odg: Ide restrikcija RC-a, no problem, glancam FF flotu :-) !

Reply #14
Meni se cini da se netko samo htio pohvaliti modelima i da nema nikakvih frka! ;)