Skip to main content

Topic: Koje softwaree za montažu videa koristite!? (Read 4598 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koje softwaree za montažu videa koristite!?

Znam da je na više mjesta bilo već ovakvih pitanja ali ajmo probat onima koji ulaze u ovaj svijet olakšat...

Jučer me frend pitao da li mu mogu preporučiti koji jednostavan software za montažu na PCu. Čovjek nije kompjuterski nastrojen i nije nikad montirao, ima Keychain kamericu, iPhone i Handycam neke vrste.
[move]
Dakle, koje software preporučate i za koje nivoe / platforme?!
[/move]



Odg: Koje softwaree za montažu videa koristite!?

Reply #2
Do sada koristio

PC
 PowerDirector 8,9,10,11 odlican korak poslije movie makera

Iskljucivo za napredne
 Sony Vegas Pro - odlican stabilize
 Adobe Premiere - ina defish za izravnati gopro

Linux
 OpenShot - dosta sam videa napravio s njime, ima jako dobre animacijske titlove

probao sam ih jos dosta ali mi se nisu svidjeli

Mnogi koriste movie maker za pocetak na PC    

Odg: Koje softwaree za montažu videa koristite!?

Reply #3
Fala Srepfler!

Ja sam na macu, zato sam klimav na PC temama.
Koristim Final Cut Pro ali preporučam iMovie svakome tko ne treba raditi sa 1080p 60 fps i tko ne treba super slow motion.

Odg: Koje softwaree za montažu videa koristite!?

Reply #4
PC    -      AfterEffect - svi moji filmići :)

nemam puno vremena za razna kićenja i efekte,
obično narežem raw snimku, posložim kadrove, eventualno 'picture in picture' za fpv ili koji slow motion...
podnosi razne rezolucije i formate renderiranja

Odg: Koje softwaree za montažu videa koristite!?

Reply #5
PC    -      AfterEffect - svi moji filmići :)

nemam puno vremena za razna kićenja i efekte,
obično narežem raw snimku, posložim kadrove, eventualno 'picture in picture' za fpv ili koji slow motion...
podnosi razne rezolucije i formate renderiranja

Lako napravit zanimljiv filmić bez efekata kad letiš oko tornja na Sljemenu... :)

Odg: Koje softwaree za montažu videa koristite!?

Reply #6
Za profi je vecinom preporuka Adobe i najnovija CC serija je odlicna,
no za vikend korisnika nikako nije.

Nekada je pinnacle bio dobar ali s vremenom mnogi nisu napredovali ili ih je konkurencija presisala.

za pocetnike
http://video-editing-software-review.toptenreviews.com/

za profice
http://professional-video-editing-software-review.toptenreviews.com/
nemam maca pa nisam imao prilike probati final cut a magix mi nije legao


Odg: Koje softwaree za montažu videa koristite!?

Reply #7
PC    -      AfterEffect - svi moji filmići :)

nemam puno vremena za razna kićenja i efekte,
obično narežem raw snimku, posložim kadrove, eventualno 'picture in picture' za fpv ili koji slow motion...
podnosi razne rezolucije i formate renderiranja

Dosta su ih ukrizali s mogucnostima Effect i Premiere ali kako sam davno koristio Premiere nastavio.

Koliko sam shvatio effect je bolji za krace filmice i napredne effekte.

 

Re: Odg: Koje softwaree za montažu videa koristite!?

Reply #8

Dosta su ih ukrizali s mogucnostima Effect i Premiere ali kako sam davno koristio Premiere nastavio.

Koliko sam shvatio effect je bolji za krace filmice i napredne effekte.

Da sve skupa je to povezano da ne moras rendati ako hoces nesto napraviti u jednom i drugom. Ja sam se naviknuo na Vegas pa muku mucim kad trebam nesto u afterima. U njima se daju cuda napravit, ali doslovce, ali po meni nepotrebni smo za slaganje filmica da narezes kadrove.. ono kaj u svakom treba je in,out i paste i output u neki mp4 za web.

Tom radi u njima, samo stvar navike..ako vec nisi skini si twich plugin za aftere. Odlicne tranzicije koje se naprave za cas.

M.

Sent from GNote,
my YT channel:
http://www.youtube.com/user/Mirac78

T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: Re: Odg: Koje softwaree za montažu videa koristite!?

Reply #9

Dosta su ih ukrizali s mogucnostima Effect i Premiere ali kako sam davno koristio Premiere nastavio.

Koliko sam shvatio effect je bolji za krace filmice i napredne effekte.

Da sve skupa je to povezano da ne moras rendati ako hoces nesto napraviti u jednom i drugom. Ja sam se naviknuo na Vegas pa muku mucim kad trebam nesto u afterima. U njima se daju cuda napravit, ali doslovce, ali po meni nepotrebni smo za slaganje filmica da narezes kadrove.. ono kaj u svakom treba je in,out i paste i output u neki mp4 za web.

Tom radi u njima, samo stvar navike..ako vec nisi skini si twich plugin za aftere. Odlicne tranzicije koje se naprave za cas.

M.

Sent from GNote,
my YT channel:
http://www.youtube.com/user/Mirac78

Hvala @Mirac, probat cu.

Kad ces opet one divne snimke iznad vode s modelom, tvoje montaze su bile vrhunske?

Re: Odg: Re: Odg: Koje softwaree za montažu videa koristite!?

Reply #10

Dosta su ih ukrizali s mogucnostima Effect i Premiere ali kako sam davno koristio Premiere nastavio.

Koliko sam shvatio effect je bolji za krace filmice i napredne effekte.

Da sve skupa je to povezano da ne moras rendati ako hoces nesto napraviti u jednom i drugom. Ja sam se naviknuo na Vegas pa muku mucim kad trebam nesto u afterima. U njima se daju cuda napravit, ali doslovce, ali po meni nepotrebni smo za slaganje filmica da narezes kadrove.. ono kaj u svakom treba je in,out i paste i output u neki mp4 za web.

Tom radi u njima, samo stvar navike..ako vec nisi skini si twich plugin za aftere. Odlicne tranzicije koje se naprave za cas.

M.

Sent from GNote,
my YT channel:
http://www.youtube.com/user/Mirac78

Hvala @Mirac, probat cu.

Kad ces opet one divne snimke iznad vode s modelom, tvoje montaze su bile vrhunske?

Obavezno probaj, posaljem ti ja kad se vratim sa GO..na zalost nisam dugo snimo sa svojim izijem :-)..moram nabavit prijemnik..sad pribavio gopro3 pa picim stalno timelapse..mislim da ce bit zgodih kadrova, pustim ti link...

Razmisljam o nekom quadicu pa onda dalje u akciju. Nisam bas nesto aktivan po pitanju letenja, svega par batki na helicu u zadnjih par tjedana..grrrrrrrr :-D

Sent from GNote,
my YT channel:
http://www.youtube.com/user/Mirac78

T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: Koje softwaree za montažu videa koristite!?

Reply #11
PC    -      AfterEffect - svi moji filmići :)

nemam puno vremena za razna kićenja i efekte,
obično narežem raw snimku, posložim kadrove, eventualno 'picture in picture' za fpv ili koji slow motion...
podnosi razne rezolucije i formate renderiranja

Dosta su ih ukrizali s mogucnostima Effect i Premiere ali kako sam davno koristio Premiere nastavio.

Koliko sam shvatio effect je bolji za krace filmice i napredne effekte.

Generalno ne postoje alati za kratke i duže filmiće.

U ovoj se rasparvi radi se o suštinski dvije različite vrste softwarea.

Premiere je NLE (non linear editing) alat dakle alat za montažu, dok su AE alat koji nije namjenjen montaži, već postprodukciji videa: kolor korekcija, efekti, motion graphics, generiranje videa itd...
Naravno moguće je napraviti montažu i u AE al puno lakše je montažu odraditi u NLE alatu tipa Premiere, FCP, Vegas...

Mogućnosti su slične ali namjene različite ;)

ko pita više zna