Skip to main content

Topic: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine (Read 21444 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #75
Snimka je super mirna. Sorry sto sam zeznuo snimanje prvog leta...

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #76
ma nema problema prijatelju... barem korisnici foruma neće morati gledati naše ružne face kada sam nas snimio izbliza s coptera  :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #77
Treći pokušaj smirivanja MOBIUSA na novom quadu RC RODJO. Bizu sam rješenja, ali ima još potrebe za testirati materijale i konstrukcije za dampere.


http://www.youtube.com/watch?v=6aX1jsy2ni8&feature=youtu.be
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #78
Jeste probali sa cepovima za uši?

Meni je mobius na njima, quad dosta vibrira jer nisam balansirao motore, a ni nove propelere, ali uklonilo mi je plivanje slike.
Nije nešto manekenski složeno pošto je bilo za probu, ali šljaka.

 

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #79
Hvala George na savjetu. Gledao sam na Youtube i tu verziju dumpera. Sve ću probati dok ne dobijem mirnu sliku. Vaši mali quadovi imaju veći KV 1300 a moj 810. Možda video čip u mobiusu je osjetljiviji na sporije vibracije. Naručio sam 12x3,5 elise. Možda ću s njima dobiti mirnoću jer sada su na njemu 10x4,5. Svakia letilica je priča za sebe, i treba naći optimalni setup za umiriti plivanje videa.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #80
Neznam ali prije da ce vibrirati sa vecim lopatama. Ili mozda ne, vidjet cemo :D

Tocnije, nasi su na 1800-2300 kv :) Komarci :)


Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #82
Konačno sastavio novi DJI F450. Sve o njemu u Youtube uratku stavio. Danas obavio prvi let i vidi čuda ... DAG!... pao je oba puta  :D 
Nisam se igrao sa P i D postavkama, koje kako se vidi iz videa treba smanjiti. Mobius stavljen na 4 napola razrezane žute spužve 3M za zaštitu ušiju od buke. Više o tim poboljšanjima u sljedećim letovima.


http://www.youtube.com/watch?v=l4QgMOpkwJ0&feature=youtu.be
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #83
Izgleda mi kao da izgubis signal sa stanicom, jel se svi motori ugase na kratko.

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #84
Mislim da se svi ravnomjerno uspore. Na video s Mobiusa se vidi da se vrte stalno, ali izgube potisak. Znači prijemnik je na trenutak izgubio signal, ali izgleda da se za nakon kratkog vremena ponovo sve vrati u normalu. To se desilo i tijekom drugog leta na kratko, djelić sekunde, ali se povratio bez da je izgubio visinu kao kod "kontroliranog" silaska na zemlju. Oba puta sam ga našao na nogama s elisama prema gore. Znači da su svi motori radili slabije ali jednoliko, tako da se nije okrenuo kada jedan motor zablokira.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(


Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #86
Bravo majstore, kako mi je dobra a tvoja lokacija, taman za malo lovice oko borova. Ali fascinira me kako ti je dobra snimka. kvalitetna s obzirom da je sa DVR-a.

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #87
Vidimo se u srijedu i četvrtak... Naoštri elise  ;)
Odlično si podesio NAZE 32. Mali leti ko veliki. Samo da imam bolji gimbal-palice.
Ova FUTABA 6x mi je već klimava od uporabe. Staviti ću na X-UFO NAZE 32 prijemnik ORANGE 2,4 ( od Sreflera ) a predajnik je na TURNIGY 9XR. Tako da ću korisiti samo jedni stanicu za 3 coptera ( 2 su na 433).

 DVR snima video PAL 720x576 u 25fps, i najbolje je gledati u toj rezi. Tada je video OK.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(


Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #89
Ala koji gušti Igore ......sam ,lipo vrime,niko Te ne pila i odlična pista...Neka uživaj zaslužija si ...Živija.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes